Propozycje prezentów dla dzieci. Idealny podarunek na Mikołajki i pod choinkę

Propozycje prezentów dla dzieci. Idealny podarunek na Mikołajki i pod choinkę
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Jak co roku w okresie przedświątecznym każdy z nas – rodziców zastanawia się, co można sprezentować swoim pociechom na Mikołajki i pod choinkę. Nasza redakcja postanowiła zaprezentować kilka podpowiedzi prezentów kreatywnych, inspirujących do zabawy i nauki, a przede wszystkim sprawdzonych. Skorzystajcie z tych inspiracji – ułatwią Wam wybór i zaoszczędzą czas na poszukiwanie idealnego podarunku!

Propozycje książkowe

Książka zawsze jest idealnym prezentem dla dziecka, zwłaszcza jeśli zawiera walory edukacyjne.

Podróżniczek. O małym ptaszku, który rozprawił się z wielkimi kłamstwami

Opowieść o małym ptaszku, który wykazał się dużą odwagą, o prawdzie i kłamstwach oraz o tym, że świat należy do wszystkich!
Podróżniczek, niewielki ptaszek, urwis, mieszka razem z rodziną w Pawim Oczku – pięknej krainie, w której bujna roślinność przybiera wszystkie odcienie zieleni. Są tam Szumiące Drzewa i Szalone Wodospady. A także tysiące, a może nawet miliony motyli! Pawie Oczko jest oazą szczęściado momentu, gdy pewnego dnia… Złowrogi sęp, zwany Sępnikiem, podstępem przejmuje władzę, a wprowadzane przez niego rządy
sprawiają, że kolorowe Pawie Oczko z każdym dniem blednie i pogrąża się w coraz większym smutku. Aby zyskać posłuszeństwo Krasek, Sępnik zabrania im opuszczania granic Pawiego Oczka. Zapomina jednak, że poza Kraskami żyje tam przekorny Podróżniczek. Podróż poza granice tego, co jest znane, oraz napotkani tam nowi przyjaciele dają początek wielkim zmianom. Czy Podróżniczek znajdzie sposób, aby uwolnić Pawie Oczko ze szponów Sępnika? Ta barwnie ilustrowana, baśniowa opowieść jest nie tylko ucztą dla oka. Ukazane w książce
wartości w przystępny sposób pokazują dzieciom, co jest dobre, a co złe. Dorosłym czytelnikomprzywiodą na myśl własne dzieciństwo – pełne rodzinnego ciepła wieczory, kiedy to rodzice lub dziadkowie czytali im do poduszki bajecznie kolorowe i piękne historie.

Podrozniczek_reklama_827x600

Podrozniczek-16-17_net

Lawenda i gadające koty – wyjątkowa książka z okładką pachnącą lawendą

Historia o Lawendzie i gadających kotach to ciepła opowieść o przemianie i odkrywaniu tego, co najważniejsze. Pomaga zrozumieć, że wszyscy dzielimy jeden świat, potrzebując siebie nawzajem.

Lawenda była kiedyś zwyczajną dziewczynką o zwyczajnym imieniu. Gdy miała sześć lat, spędziła kilka miesięcy w otoczonym magiczną łąką domu swojej babci Róży. Właśnie tam za sprawą pewnego zdarzenia jej nos stał się lawendowy, dzięki czemu otrzymała wymarzone imię. Tam też rozbudziła się w niej miłość do wolności, bliskości natury, a także do pachnących ziół, o których tak
wiele opowiadała jej babcia. Lawenda spotyka na swojej drodze trzy niezwykłe koty, które będą jej towarzyszyć podczas poszukiwania własnego miejsca w świecie i poznawania jego dobrych stron. Pomogą także w spełnieniu pewnej obietnicy…

lawenda-42-43_net

 

Lawenda_reklama_827x600

Zabawki sensoryczne

Takie zabawki w naturalny sposób wspierają kreatywność, koncentrację uwagi,  rozwój sensoryczny oraz doskonalą zdolności motoryczne.

WigglyToy

Zabawka została stworzona przez tatę o zdolnościach technicznych , który obserwował swojego 4 -letniego syna podczas zabawy. Ten wyjątkowy zestaw składa się z elastomerowego węża w kształcie walca oraz miękkiej podstawki, które umożliwiają  umieszczanie robaka w wymyślonym przez użytkownika kształcie. Zestaw ten jest zrobiony z wytrzymałych materiałów, aby służył przez długi czas, a odporność termiczna materiału sprawia, że może być wykorzystywany na wiele sposobów. Dziecko może układać najróżniejsze kształty , jakie podpowie mu wyobraźnia , ćwicząc koncentrację, motorykę małą oraz integrację sensoryczną. Zabawka

Wiggly toy

Zabawki kreatywne

Zabawa jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dzieci. Szukając prezentu możemy wybierać spośród zabawek interaktywnych, klocków, układanek i puzzli, zestawów kreatywnych czy też zabawek naukowych.

MundiMap– interaktywna mapa świata dla dzieci

Interaktywna polityczna mapa świata MundiMap to idealne narzędzie edukacyjne dla najmłodszych. Pomoże Twojemu dziecku zapoznać się z otaczającym je światem i ułatwi zrozumienie geografii oraz wiedzy o społeczeństwach z różnych kontynentów. Ta innowacyjna mapa przeznaczona jest również dla maluchów – mogą już z niej korzystać dzieci od 5 roku życia!  Dołączony do mapy długopis mówiący po polsku z 12 godzinami nagrań, zawierającymi informacje o krajach, stolicach, faktach, faunie i florze, ciekawostkach oraz 3 gry interaktywne.

MundimapMundimapTablica podświetlana LUMI BOARD Maped Creativ

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Zawiera podświetlaną tablicę, szablony , które dostosowane są do wieku dziecka od prostych szlaczków dla młodszych dzieci , po bardziej skomplikowane rysunki dla starszych dzieci. Dziecko będzie mogło odwzorowywać kształty z szablonu, dzięki podświetlanemu blatowi , który pokaże kontury na kartce papieru.

Tablica-Lumi-Board

 

Magna-Titles

MAGNA-TILES to klocki, które mają magnesy na krawędziach, co pozwala na łatwe łączenie ich ze sobą w różne konstrukcje. Można je budować na płasko i przestrzennie.  Poszerzają umiejętności poprzez stymulowanie wyobraźni i kreatywności, ćwiczenie motoryki i naukę myślenia przestrzennego. Mają różne kształty i są w pięknych kolorach. Dziecko może puścić wodze fantazji i może zbudować co tylko będzie chciało: most, zamek , dom, pociąg, dinozaura. Dorosłym też może się spodobać się ta zabawa. Zestaw zawiera 100 elementów. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci 3+.

Magna Titles

 

Książeczki do zabaw plastycznych

Życzenie. 100 brokatowych naklejek/ zadania do zmazywania/ kolorowanka z naklejkami

Książki inspirowane „Życzeniem” – najnowszą animowaną komedią muzyczną od Walt Disney Animation Studios. Pozwalają na wspaniałą zabawę z filmowymi bohaterami – rozwiązywanie ciekawych zadań na ścieralnych stronach z użyciem specjalnego mazaka, brokatowe naklejanie oraz kolorowanie.

Ameet książeczki

Plannery/kalendarze

Monster High. Upiornik. Koszmarny dziennik/ dekornik/ kłyzownik. Quizy i zagadki

Słynne laleczki powróciły! Od teraz można je znaleźć także w książkach. Upiornik spełnia funkcję osobistego plannera czy pamiętnika. Można w nim znaleźć m.in. kalendarz czy miejsce na wpisanie planu zajęć. Strony do praktycznego wykorzystania przeplatają się z ciekawymi zadaniami i aktywnościami, na przykład wróżbami. Atrakcyjnym dodatkiem do książki są błyszczące naklejki. Dekornik to propozycja dla fanek mody i dekorowania, a w KŁYzowniku można znaleźć mnóstwo ciekawych zadań i zagadek.

Monster High

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent