Weleda
Weleda Baby

Pomysły na letnie przyjęcie urodzinowe dla dzieci

urodziny dziecka na dworze pomysły
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Ujemne – bo większość przyjaciół jest na wakacjach i nie mogą przyjść na urodzinowe przyjęcie. Dodatnie – bo można urządzić fantastyczną letnią, niepowtarzalną zabawę urodzinową dla tych, którzy nie wyjechali!

Co można zrobić? Oto nasze ulubione, sprawdzone pomysły na letnie urodziny dla dzieci w różnym wieku.

Kemping dla dzieci

Rozstawiamy wielki namiot/namioty (w ogródku lub na działce – własnej lub „pożyczonej”)  i robimy wspaniałą dzienno-nocną imprezę „kempingową”.

Rozpalamy ognisko, pieczemy szaszłyki, ziemniaki. Patrzymy w gwiazdy. Warto się trochę przygotować z tego co gdzie się mieści na naszym letnim niebie, żeby nie wyjść przed dziećmi na totalnego ignoranta, który nie wie jak nazywa się ta najjaśniejsza gwiazda albo jak wyglądają Mały i Duży Wóz….


Impreza na basenie lub nad jeziorem

urodzinowe zabawy latem
letnie zabawy z dziećmi nad wodą

Urodziny na kempingu można połączyć z imprezą nad jeziorem jeżeli nasz kemping ma dostęp do wody. Jeżeli nie – wystarczy napompować jeden lub więcej basenów i już można się bawić!

TUTAJ znajdziesz pomysły na zabawy z wodą.

Ogródkowe kino

A co powiecie na wieczorne ogródkowe kino? Wystarczy rozwiesić duże prześcieradło i pożyczyć projektor. Jak zorganizować i przeprowadzić taki pokaz? – przeczytajcie TUTAJ. No i oczywiście przygotować popcorn!

Plener plastyczny i wernisaż

Wspaniałym pomysłem jest  zorganizowanie letniego pleneru plastycznego. Możemy malować na wielkich płachtach papieru, które potem powiesimy klamerkami na sznurach do bielizny robiąc wystawę, albo – malujemy na prześcieradłach np. sprayami. To dopiero jest zabawa!

Możecie też zrobić owocowe koszulki – TUTAJ zobaczycie jak to zrobić.

Szukanie skarbu

Należy przygotować dużą mapę ogrodu, zaznaczając na niej najważniejsze miejsca. Każdy zakątek może mieć na niej swoją tajemniczą nazwę np. Zakątek Wróżek.

W zależności od wieku dzieci możemy zrobić tę zabawę w dwóch wersjach:
– dla młodszych – na mapie zaznaczamy wiele miejsc ze skarbami, a w każdym z tych miejsc ukrywamy drobne skarby typu lizak czy jajko niespodzianka.
– dla starszych – zaznaczamy tylko pierwsze miejsce. W pierwszym miejscu ukrywamy karteczkę ze wskazówkami jak odnaleźć kolejne, itd. Skarb może znajdować się dopiero w 10-tym odnalezionym miejscu.

Co nieco o zabawach w poszukiwanie skarbu i innych atrakcjach dla małych wielbicieli przygód znajdziecie w naszym artykule dotyczącym urodzin w stylu pirackim.

Tor przeszkód

urodziny w plenerze tor przeszkód

Zorganizujcie zawody sportowe lub tor przeszkód – w zależności od wieku dzieci może być bardzo prosty albo bardziej skomplikowany.  Jednym z atrakcyjniejszych elementów toru może być sieć pajęcza jak z filmu „Mission: Impossible” z Tom’em Cruise’m. Robimy taką sieć rozciągając linki pomiędzy drzewami na różnych wysokościach. Na każdej lince przyczepiamy dzwoneczek którego dźwięk będzie oznaczał „skuchę”. Komu uda się przejść na drugą stronę sieci bez uruchomienia dzwoneczków? Komu szybciej uda się to zrobić?

Przyrodnicza wyprawa

Zabieramy koszyki na znaleziska i wypuszczamy się w plener – do lasu lub na łąkę. Zbieramy rośliny lub liście do zielnika, ładne kamienie do pomalowania (TUTAJ zobacz jak je zrobić), ciekawe patyki z których można zrobić coś ciekawego lub gałązki i mech na ptasie gniazdko.

Zabawy z piłką

Piłka zawsze jest na czasie. Szczególnie, gdy znajdzie się osoba dorosła, która podsunie kilka nowych pomysłów na zabawy – TUTAJ 10 zabaw z piłką dla młodszych i starszych dzieci.

ZOBACZ INNE POMYSŁY NA ZABAWĘ W PLENERZE

Urodzinowy poczęstunek 

A czym poczęstować małych uczestników plenerowego przyjęcia urodzinowego oprócz tortu? Letni poczęstunek dla dzieci powinien być kolorowy! Na jedzenie zazwyczaj nie pozostaje wiele czasu, dlatego lepiej serwować małe kanapki, ciasteczka i owoce na jeden kęs. Nie zapomnijcie o dużych ilościach picia!
Zobaczcie propozycje letniego urodzinowego menu TUTAJ.

Przeczytaj także:

Prezent na urodziny dla dwulatka. 50 pomysłów polecanych przez rodziców dwulatków

Prezent na urodziny dla dwulatka. 50 pomysłów polecanych przez rodziców dwulatków

📖 Czyta się średnio w 10 min. 🕑 Wybór prezentu dla dziecka to wyzwanie dla bliskich, którzy oglądając zabawki na sklepowych półkach mogą być w niemałej rozterce. Ogromna oferta działu […]

urodziny dziewczynka

Urodziny księżniczki – scenariusz i pomysły

Która z nas nie chciała w dzieciństwie być królewną czy księżniczką? Kiedyś nie zawsze było to możliwe – można było jedynie śnić o pięknych strojach lub innych akcesoriach księżniczek. Na szczęście teraz małe księżniczki mogą mieć to wszystko, o czym marzą – balową suknię, koronę czy tiarę, wytworne przyjęcie.

Indiańskie urodziny dla dzieci

Urodziny indiańskie. Dekoracje, przysmaki, zabawy

Chyba nie ma dziecka, które nie chciało by pobawić się w indian. Jeżeli Twój syn lub córka uwielbiają indiańskie klimaty może warto zastanowić się nad wyprawieniem urodzin w stylu pióropusza oraz Dzikiego Zachodu.

538 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent