Dzień Dziecka w Multikinie
UD

5 zabaw w wodzie

zabawy z dzieckiem w wodzie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

1. Zabawa z drobnymi pieniążkami

Wrzuć do basenu dwie garście drobniaków i patrz jak dzieciaki próbują je wyłowić. Zwycięża ten kto wyłowi najwięcej. Oczywiście może sobie za wygraną kupić loda! Tą samą zabawę można także robić z kamykami lub nawet z pestkami od czereśni czy śliwek.

2. Zabawa z materacami

Zabawa polega na stawaniu na nadmuchanym materacu pływającym po basenie lub po jeziorze. Ile dzieciaków może na nim stanąć zanim wszyscy znajdą się z powrotem w wodzie? Specjalna nagroda przypada temu kto utrzyma się na materacu najdłużej.
Zasady bezpieczeństwa: ta zabawa nie może odbywać się w małych basenach! Dziecko może upaść z materaca prosto na krawędź basenu. Bezpiecznie można się w nią bawić w jeziorze lub w dużym basenie daleko od krawędzi.

3. Wyścig w mokrej koszulce

Podziel dzieciaki na dwie grupy. Daj każdej z nich po wielkim t-shircie. Ustal trasę wyścigu. Każdy z zawodników musi płynąć/iść w koszuli a następnie oddać ja kolejnemu zawodnikowi ze swojej drużyny. Ten musi założyć na siebie tę mokrą wielką koszulę i dopiero wtedy może ścigać się dalej. Zwycięża ta drużyna która szybciej pokona cala trasę.

4. Pokaz mody

„Kreacje” na pokaz mody powstają z mokrego papieru toaletowego! Zabawa fantastyczna, ale raczej nie próbuj jej na basenie!

5. Piłka, bramka, gol!

Rodzice z dziećmi strzelają gole do bramki zrobionej z makaronu czy koła. W brodziku, można strzelać i kopać piłki nogami. Na głębszej wodzie rzucamy do pływającego celu i zdobywamy gole lub odbijamy piłkę między sobą tak, żeby nie spadła do wody.

Przeczytaj także:

 

525 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent