W krainie zapadni. Recenzja książki dla dzieci

W krainie zapadni
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

„W krainie zapadni” to książka niezwykła. Zauważy to każdy, kto zerknie choćby na okładkę – tajemniczą i nieco mroczną.

Warto poznać wspólnie tę lekturę, zanurzyć się we wnętrzu włochatego stwora i poznać tajemnice teatru.

Przygodę Joelki wymyśliły Anna Kurelska i Anna Rochowska. Opowieść o dziewczynce, która pomaga potworkowi o imieniu TR jest nieco magiczna, nieoczywista, a dziecko powiedziałoby, że dziwna. Gdy wiemy jednak, że autorki związane są z TR Warszawa wszystko staje się jasne!

Ta książka, która miała swoją premierę 28 października 2018 roku, to sposób na zapoznanie dzieci z teatrem. A że TR Warszawa to miejsce, w którym można spotkać się z przeróżnymi formami wyrazu, to i książka nie jest banalnym przewodnikiem.

Joelka wędruje po wnętrzu TR-a, by pomóc mu w różnych problemach zdrowotnych. W ten sposób poznaje teatralne pomieszczenia i ludzi, którzy się w nich znajdują. Na końcu dziewczynka trafia nawet na scenę! Zaskakującą fabułę świetnie wzbogacają wyraziste lustracje Oli Jasionowskiej.

„W krainie zapadni” to książka, która aż prosi się o uzupełnienie lektury wyjściem do teatru. Najlepiej wyjściem z warsztatami i spotkaniem z pracownikami tego miejsca.

Wtedy czytelnik może sam odbyć podobną podróż do wnętrza TR-a. Każdy, kto ma ochotę na taką przygodę może przeczytać wersję elektroniczną książki dostępną na stronie TR Warszawa: http://trwarszawa.pl/teatr/edukacja/edukacja-tr-warszawa-dla-dzieci/w-krainie-zapadni/ i wyruszyć do teatralnego stwora mieszkającego w Waszym mieście – tych na pewno w okolicy nie brakuje.

Ewelina Zielińska

W krainie zapadni
Autorki koncepcji i tekstu: Anna Kurelska i Anna Rochowska
Ilustracje i projekt graficzny: Ola Jasionowska
Skład: Hola Studio | Karolina Dmitriew
Redakcja: Urszula Kifer
Koordynacja i produkcja: Monika Szewczyk-Wittek

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent