Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Chińskie cienie i Teatrzyk cieni. Recenzja

chińskie cienie Wydawnictwo Egmont
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ta książka nie tylko odświeży nam pamięć, ale pokaże wiele nieznanych możliwości ułożenia rąk, by na ścianie pojawiły się osioł, królik, zając, chłop, krowa, wielbłąd, kot i wiele innych postaci. A jeśli dodamy do tego kilka prostych wycinanek, w pokoju zagoszczą wesołe kumoszki obserwujące walkę kogutów, a nawet… święty Mikołaj. W tej zabawie ogranicza nas tylko wyobraźnia, więc warto jej pomóc.

Chińskie cienie fragment

Przy każdej propozycji znajdziemy wesoły tekst, a na końcu książki gotowe szablony do wycięcia i czarne kartki, na którym możemy narysować dowolny kształt, a potem go wyciąć.

Jako ciekawostkę dodam, że pierwsze wydanie tej obecnie zmienionej książki zostało popełnione w 1935 roku, przez Wydawnictwo Gier Towarzyskich. Nie wiem, czy wiele lat temu spotkała się z entuzjazmem nabywców, ale w naszym domu to hit nr 1, a dzieci nie mogą się doczekać zmroku, by znów przywołać do życia cieniowy zwierzyniec.

W serii ukazała się także publikacja „Teatrzyk cieni Wycinanka”
Teatrzyk cieni Wycinanka Egmont

Książeczka może funkcjonować samodzielnie jako zbiór szablonów do wycięcia, które, gdyż zajdzie słońce, zamienią się w dzikie zwierzęta na ścianie pokoju. Wystarczy tylko zgasić górne światło, zaświecić lampkę i rzucać cienie. Malutkie, gdy są blisko ściany, rosną, gdy je od niej    oddalimy. Palmy, kot, ryby, zamek i wiele innych. Dzieci mają ogromną frajdę, a ja wykorzystuję wycinanki do pracy nad słownictwem, werbalizowaniem myśli i rozwijaniem kreatywności.

Teatrzyk cieni, odgrywanie scenek tematycznych, tworzenie opowieści, a przede wszystkim mnóstwo wspaniałej zabawy i czasu spędzonego z rodziną. Bawią się dzieci, rodzice, a i babcie szybko dodały małe co nieco. W wycinankach doceniłam fakt, że są tylko wstępem do wielu możliwości, bo gdy brakuje nam jakiejś postaci, sięgamy po ołówek, kartkę, nożyczki i kolekcja się powiększa.

Polecam wraz z „Chińskimi cieniami”. Szablony połączone z cieniami  z ułożonych rąk t dwa razy więcej zabawy i zadowolenia z własnych umiejętności. Dobrze, że stare zabawy zostały odkurzone i przypomniane.

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Chińskie cienie wesoła zabawa dla wszystkich 
Opracowanie zbiorowe
Oprawa: twarda
Ilość stron: 52 + kontury pomocnicze i czarne kartki
Wydawnictwo: Egmont

Teatrzyk cieni wycinanka
Opracowanie zbiorowe
Oprawa miękka
Ilość stron: 32
Wydawnictwo Egmont

TUTAJ zobacz inne recenzje pisane przez Rodziców!

 

 

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent