Marysia Rebusek. Tajemnica zaginionego szmaragdu. Recenzja

Marysia Rebusek. Tajemnica zaginionego szmaragdu

Marysia Rebusek to mądra i odważna dziewczynka, która uwielbia rozwiązywać zagadki, w przyszłości chce zostać detektywem i nigdy nie rozstaje się ze swoją lupą. Bo nie wiadomo kiedy może się przydać. Pomocnikiem dziewczynki jest jej szczeniaczek Edi, który talent detektywistyczny zawdzięcza swojemu węchowi. Marysia na co dzień pomaga swojej babci w opiece nad stancją. Babcia wynajmuje pokoje różnym osobowościom. Jedną z lokatorek jest aktorka teatralna, panna Lindo.

Pewnego dnia do panny Lindo przychodzi gość. Marysia, jak na małego detektywa przystało, koniecznie musi sprawdzić kim jest tajemniczy gość. Jak się później okazuje, jest to znana teatralna aktorka Sara Maj, która przyszła do swojej przyjaciółki z wielkim problemem. Zasmucona panna Maj zwraca na siebie uwagę dziewczynki. Główna bohaterka próbuje dowiedzieć się co jest powodem smutku owej kobiety. Jaką tajemnice skrywa aktorka?

Marysia zostaje poproszona o pomoc przez pannę Lindo i będzie mogła wykorzystać swój detektywistyczny talent oraz wrodzoną inteligencję.

Co się wydarzy? Jakie przygody spotkają dziewczynkę?

Zdradzę tylko, że tajemnica związana jest z zaginionym królewskim szmaragdem, a główna akcja toczyć się będzie w teatrze wśród sławnych aktorów, pięknych strojów i tłumu widzów. Nic więcej do wspaniałej przygody nie trzeba. Skrywana tajemnica, piękna miłość, książę i mała-wielka zguba, do tego blichtr sceny i kulisty teatru…

Marysia Rebusek i Tajemnica zaginionego szmaragdu to jedna z pozycji serii Marysia Rebusek, druga książka z tej serii to Marysia Rebusek tajemnica skradzionej sześciopensówki.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Tajemnica zaginionego szmaragdu
autor: Holly Webb
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 176
format 128×198 mm
premiera: 8.04.2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Marysia Rebusek. Tajemnica zaginionego szmaragdu. Recenzja