Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w Grotesce

Teatr Groteska, ul.Skarbowa 2
🗺 mapa
📅 piątek 24.05.2024
https://miastodzieci.pl/wydarzenia/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-2/
Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których po każdym niemal praniu brakuje w szufladzie? Zobaczcie koniecznie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, przedstawienie uwielbiane przez dzieci i docenione przez rodziców.

Wielowątkowa opowieść dla dzieci, o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru. Co się dzieje z osieroconymi skarpetkami? Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna – nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna – jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna – chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna – marzy o wielkiej karierze. Czy uda im się uciec, czy spełnią swoje marzenia, czy znajdą własną drogę i miejsce? Jedno jest pewne – to, co je spotka, będzie źródłem wielu refleksji.

Justyna Bednarek

Reżyser : Lech Walicki
Scenografia: Małgorzata Zwolińska
Muzyka: Jacek Stankiewicz
Choreograf: Maciej Florek
Inspicjent: Damian Chudy

Czas trwania spektaklu: 1h 30 min., 1 przerwa
Spektakl dla dzieci od 6. roku życia.
https://www.groteska.pl/spektakle/dla-dzieci/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-czterech-prawych-i-szesciu-lewych

24 maja, godz. 9.00 i 11.30

549 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent