Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w Grotesce

Teatr Groteska, ul.Skarbowa 2 mapa

sobota 21.10.2023 do niedziela 22.10.2023

https://miastodzieci.pl/wydarzenia/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-2/

Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których po każdym niemal praniu brakuje w szufladzie? Zobaczcie koniecznie „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, przedstawienie uwielbiane przez dzieci i docenione przez rodziców.

Wielowątkowa opowieść dla dzieci, o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru. Co się dzieje z osieroconymi skarpetkami? Niespodziewanie okazuje się, że bycie noszonym na ludzkich stopach nie musi być jedynym przeznaczeniem skarpetek. W mieszkaniu małej Be dochodzi do buntu tej przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody są różne: jedna – nie chce zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna – jest zrobiona z szorstkiej wełny, kłuje w stopy i nikt nie chce jej nosić, kolejna – chce zmieniać świat, jeszcze inna tęskni za morskimi przygodami, a ta jedwabna – marzy o wielkiej karierze. Czy uda im się uciec, czy spełnią swoje marzenia, czy znajdą własną drogę i miejsce? Jedno jest pewne – to, co je spotka, będzie źródłem wielu refleksji.

Justyna Bednarek

Reżyser : Lech Walicki
Scenografia: Małgorzata Zwolińska
Muzyka: Jacek Stankiewicz
Choreograf: Maciej Florek
Inspicjent: Damian Chudy

Czas trwania spektaklu: 1h 30 min., 1 przerwa
Spektakl dla dzieci od 6. roku życia.
https://www.groteska.pl/spektakle/dla-dzieci/niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-czterech-prawych-i-szesciu-lewych

21 października, godz. 13.30 i 16
22 października, godz. 11 i 13.30

UWAGA! Konkurs zakończony

Mamy dla naszych czytelników dwa podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na ten wspaniały spektakl w dniu 22 października (sobota) o godzinie 13.30!

Aby je zdobyć, należy do 6 października przysłać zgłoszenie na adres redakcja@miastodzieci.pl. W temacie należy wpisać Skarpetki, a w treści podać swoje imię i nazwisko, wiek dziecka oraz krótką odpowiedź na pytanie: Za co najbardziej lubicie Teatr Groteska?
Na wybrane adres e-mail prześlemy informację o sposobie odbioru zaproszenia – brak maila oznacza brak wygranej.
Powodzenia!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Teatr Groteska

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook