UD

Cyrkowe urodziny dla dzieci

Cyrkowe urodziny dla dziecka
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Od czego zacząć przygotowywanie cyrkowych urodzin dla małego jubilata? Oczywiście od zaproszeń w stylu nadchodzącego przyjęcia.

Zaproszenia

TUTAJ znajdziesz szablony cyrkowych zaproszeń do wydrukowania. Na zaproszeniu napisz, że kolorowe stroje i śmieszne nakrycia głowy mile widziane.

cyrkowe urodziny dekoracjeDekoracje i rekwizyty

Wszystko to co zwykle kojarzy nam się z karnawałem będzie idealnymi dekoracjami cyrkowych urodzin. Serpentyny, bibuła, dużo balonów, confetti, gwiazdki, czapeczki oraz dużo brokatu. Oczywiście przyda się też wielki, kolorowy napis CYRK. Można go otoczyć kolorowymi lampkami choinkowymi dla większego efektu.

Warto zakupić duże pudełko fosforyzujących bransoletek i patyczków  – dzieciaki je uwielbiają.

 

Cyrkowe i kolorowe dekoracje możesz bezpłatnie pobrać ze strony catchmyparty.com

Urodzinowe menu
Urodziny cyrkowe dla dzieci poczęstunek

Co kojarzy nam się z cyrkiem? Oczywiście popcorn, hot dogi i wata cukrowa! Ma być kolorowo i błyszcząco! Sprawdzą się owocowe szaszłyki, ciasteczka w kształcie zwierzaków i wielobarwne galaretki.

Cyrkowe urodziny dla dzieci przepisyTUTAJ znajdziesz mnóstwo propozycji urodzinowego menu.

 

Kostiumy

Gości może witać klaun. Kto się za niego przebierze? Może tata? A może starszy brat lub siostra? Klaun powita każdego gościa malowaniem buźki, czerwonym gąbkowym nosem i stożkową czapeczką, którą możecie zrobić z kolorowego papieru lub zakupić – to symboliczny wydatek. Może uda się Wam zdobyć kolorowe peruki dla małych gości?

Zabawy na przyjęciu cyrkowym dla dzieci

– Chodzenie po linie

Dzieci muszą przejść  po rozłożonym na ziemi grubym sznurku lub linie. Wersja trudniejsza – to samo tylko z zawiązanymi oczami.

– Bańki mydlane

Dzieci uwielbiają bańki mydlane! Kup zestaw do robienia wielkich baniek mydlanych. Co powiecie na konkursy na największą bańkę, na najbardziej kolorową bańkę, na bańkę która najdłużej się utrzyma?

– Robienie zwierzątek i innych figur z baloników

Kup zestaw podłużnych baloników. Naucz się robić pieska, miecz lub inne proste figuryMożesz potem zrobić pokaz dla dzieci. Ten film powinien pomóc w nauce robienia balonowych zwierzaków:

– Śmieszne miny

A teraz konkurs na najśmieszniejszą minę.

 – Żonglerka

Możemy kupić specjalne plastikowe talerzyki do kręcenia na patykach, kolorowe plastikowe piłeczki do żonglowania, zestaw kręgli – kręgle idealnie nadają się do żonglowania!

– Mistrz równowagi

Nadmuchany balon można podrzucać tylko jednym palcem lub spróbować utrzymać go jak najdłużej na jednym palcu w powietrzu.

– Hula hop

Naucz dzieci kręcić hula hop.

– Tatuaże

Zorganizuj stanowisko robienia kolorowych cyrkowych tatuaży.

Malowanie cyrkowych kolorowanek

TUTAJ więcej kolorowanek cyrkowych do wydruku.

– Popisy akrobatyczne

Do popisów akrobatycznych warto zorganizować materace dmuchane lub rozkładane, zabezpieczyć miejsce poduszkami z kanapy lub złożonymi kołdrami. Może konkurs na stanie na rękach lub gwiazdę? Oczywiście przy pomocy mamy lub taty. Albo kto dłużej postoi w pozycji jaskółki?

– Popisy magiczne

zestaw do magicznych sztuczek Wystarczy jeden zestaw magicznych przedmiotów aby przygotować przedstawienie dla maluchów.

Takie magiczne zestawy dostępne są na allegro czy w sklepach internetowych.

 

– Kijki ze wstążkami

Dzieci uwielbiają zabawy z kijkami z wstążkami. Warto kupić długie i dość szerokie wstążki i przyczepić do przygotowanych wcześniej kijków.

 

– Jabłka na sznurku, pączki na patyku

Komu szybciej uda się zjeść jabłko wiszące na sznurku? To prawdziwie cyrkowa sztuka! A może pączka nabitego na patyk – dodatkowe utrudnienie: nie wolno oblizywać ust językiem.

Na koniec balu warto zrobić wspólne zdjęcie całej kolorowej gromadki. Będzie świetną pamiątką!

Macie inne pomysły na zabawy podczas cyrkowych urodzin ? Napiszcie do nas: redakcja@miastodzieci.pl

Przeczytaj także:

 

829 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent