Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jak zorganizować urodziny czyli dylematy rodzica

cake-905376_1920
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Gdzie zorganizować urodziny? Za ile? Dylematy rodzica

Wszystko zależy od trzech czynników: stanu naszego portfela, ilości wolnego czasu i chęci aktywnego uczestnictwa.

Jeśli mamy spore zasoby finansowe, to wybór jest wielki. Począwszy od Mac Donaldsów, KFC i najróżniejszych sal zabaw typu Kolorado, Eldorado, Hula Kula itp., aż po organizowane w domu urodziny z pełną obsługą cateringową, tematycznym wystrojem wnętrz oraz prowadzącymi imprezę animatorami.

Jak zorganizować dziecku urodziny tematyczne?

 

Urodziny w teatrze

Jednym z lepszych pomysłów, są urodziny organizowane w teatrze. Np. warszawski Teatr Lalka umożliwia organizację tego typu imprezy. Wszystkie zaproszone dzieci idą o określonej godzinie na przedstawienie, a po nim na poczęstunek przygotowany przez rodziców, w teatralnej kawiarni. Dzieci, które mają nieodpartą potrzebę bycia w ruchu rozrabiają w holu. I tu można im zaproponować różne gry. Najczęściej jednak dzieci zbierają się po prostu w grupki i opowiadają sobie różne śmieszne historie (sami możemy takie opowieści zainicjować).

Urodziny na powietrzu

Nieznacznym kosztem, przy minimum wolnego czasu i wielkich pokładach chęci wspólnej zabawy z dziećmi, możemy zorganizować urodziny na świeżym powietrzu (oczywiście pora roku gra sporą rolę). Nasza propozycja to zabawa w szukanie skarbów i podchody.

Zabawa w szukanie skarbów szybki „przepis”:

1. Zakupić skarby: jajka niespodzianki, batoniki, baloniki, gumy do żucia, breloczki, lizaki i inne drobiazgi.

2. Ukryć je w ogrodzie, zaznaczyć sobie gdzie co jest.

3. Zrobić mapy piratów.
Mapy robi się z dużych kartek A3 grubszego papieru. Trzeba go zmiąć w kulkę i włożyć na chwile do herbaty, niech zmięknie, potem rozprostować i wysuszyć. Obszarpać brzegi, można nadpalić. Wygląda wtedy jak strasznie stary papier. Narysować mapę zaznaczając krzyżykami miejsca ukrycia skarbów. Zwinąć mapy w ruloniki, przybyłe na urodziny dzieciaki podzielić na drużyny i dać im mapy. To zapewnia rodzicom godzinkę spokoju, bo nawet jak już mali poszukiwacze znajda wszystko, to sprawdzają po raz drugi i trzeci licząc ze cos jeszcze się znajdzie.

Podchody:

Moje dzieci i ja uczestniczyliśmy w takich urodzinach w Parku Powsińskim. Jest tam restauracja przy kortach tenisowych, gdzie można wynająć stoliki na powietrzu. Rodzice dwójki jubilatek Agatki i Asi przygotowali nie tylko poczęstunek – owoce, słodycze, soki i obowiązkowy tort, ale i zabawę. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Pierwsza została uzbrojona w kolorowe wstążeczki. Druga miała tych wstążeczek szukać. A pod wstążeczkami lub gdzieś w pobliżu schowane były wskazówki, gdzie szukać uciekinierów. Podchody trwały ponad godzinę. Dzieciaki wróciły szczęśliwe i bardzo głodne. Rodzice nie nadążali z obsługą. Później dzieci biegały po sporej łące, grały w piłkę i ogólnie rzecz ujmując – szalały na całego. Impreza naprawdę udana. Dawka świeżego powietrza spora i do tego ruch. Nic dodać, nic ująć. Z pewnością znacie takie miejsca, gdzie można zorganizować podchody. Myślę, że świetnie nadaje się do tego również Choszczówka.

Zobaczcie inne pomysły na zabawę z dziećmi na dworze podczas urodzin! 

Bal przebierańców

Bez względu na zasobność naszej kiesy możemy zorganizować w domu urodziny tematyczne np. bal przebierańców. Goście przychodzą w wymyślonych przez siebie strojach. My malujemy im buziaki (najładniej jak umiemy) albo malują sobie na wzajem (np. w ramach konkursu). Organizujemy konkurs na najładniejsze przebranie, najładniej zaśpiewaną piosenkę, opowiedziany żart, portret jubilata, najszybciej zjedzone jabłko wiszące na sznurku… W zależności od miejsca, jakim dysponujemy możemy zaproponować dzieciom konkursy ruchowe: przenoszenie klocków na czas, okrążanie wielkiego misia z piłeczką pimpongową na łyżce, największą ilość skoków na skakance, ale także najszybciej rozwiązane zadania matematyczne (prawidłowo), najlepszą znajomość angielskich słówek (wpisanych na kartkę)… Pomysłów jest wiele. Nagrodami mogą być słodycze albo baloniki. Dzieci z pewnością nie będą się nudziły.

Zobaczcie nasze scenariusze bali dla dzieci:

Urodziny na basenie

Kolejnym niestandardowym przykładem są urodziny organizowane na basenie. Niektóre pływalnie umożliwiają organizację takich urodzin. Zaproszone dzieciaki pływają i bawią się w wodzie przez 45 min, godzinkę, po czym zapraszane są na przygotowany przez rodziców jubilata poczęstunek.

Jak widzicie możliwości jest naprawdę wiele.

Jeśli macie jakieś inne pomysły na urodzinową zabawę podzielcie się nimi z nami i innymi „Miastowiczami” – piszcie do nas na adres: redakcja@miastodzieci.pl

 

865 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent