Bal u Królowej Zimy
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Bal u Królowej Zimy

Scenariusz na bal dla dzieci

Przebieg:

1. Prowadząca – przebrana za Królową Zimę wita przybyłych gości / dzieci ubrane w białe sukienki/. Królowa mówi: pokażę wam mój Pałac, ale najpierw musicie zdobyć klucze do moich pałacowych komnat./ za każde dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymują klucz/

2. Pierwsze zadanie – dzieci otrzymują woreczek (jeden na parę) z wyciętymi płatkami śniegu. Zadanie dzieci polega na odnalezieniu dwóch takich samych płatków. Za poprawne wykonanie zadania Królowa wręcza dzieciom klucz do pierwszej pałacowej komnaty. Tam dzieci tańczą przy muzyce B. Strauss.

3. Drugie zadanie – dzieci dzielimy na trzy zespoły. Otrzymują one wycięte popękane serca w trzech kolorach. Muszą je dopasować kolorystycznie do siebie. Za poprawne wykonanie otrzymują klucz do drugiej komnaty. Tam dzieci wraz z Królową tańczą do zabawy ruchowej „ Pingwinki”.
Och, jak przyjemnie i jak wesoło w pingwina bawić się. Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa do przodu, do tyłu i raz, dwa, trzy.

4. Trzecie zadanie – dzieci podzielone na trzy zespoły. Królowa rozdaje pudełka z patyczkami/ jedno pudełko na zespół/. Każda drużyna musi ułożyć jak najszybciej z patyczków zamek/konkurencja trwa tak długo póki królowa nie wyłączy muzyki/. Za dobre wykonanie dzieci otrzymują klucz do trzeciej komnaty. Tam czeka na nich poczęstunek.

Propozycja menu:

– „lodowe pączki”- pączki oblane lukrem
– babeczki z galaretką i owocami
– brzoskwinie z masą bezową

5. Czwarte zadanie – Królowa rozdaje dzieciom długie sznurówki. Dzieci muszą zawiązać więcej niż 5 supłów. Dzieci otrzymują kolejny klucz do komnaty. Tam dostają po balonie i tańczą z nim.

6. Zakończenie – Królowa dziękuje za przybycie do jej zamku i każdemu dziecku wręcza dyplom uczestnika dobrej zabawy.

Oprawa muzyczna:
Muzyka B.Strauss, Majkowe przeboje.


Autorka: nauczycielka siemianowickiego Przedszkola nr 2, Alicja Sikora SIEMIANOWICE ŚL. Pani Alicja otrzymuje od nas w nagrodę książkową. 

Zobacz także:

 

 

 

879 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent