Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

12 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje
Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole… , nie ma szansy na urlop. Nic nie szkodzi, wokół całego Trójmiasta rozmieszczone zostały punkty mające ułatwić Ci zadowolenie Twojego dziecka. Dojedziesz do nich samochodem w godzinę, a czasem nawet pociągiem. Wspaniała przygoda dla Twojego malucha i mile spędzony czas. Zapakuj więc torbę, plecak, dziecko, zatankuj lub kup bilety i rusz w drogę. Masz naprawdę wiele opcji do wybrania, a oto mała lista paru z nich od nas dla Ciebie.

1. Wydmy w Łebie 

Niesamowity krajobraz, idealne miejsce na spacer, koniecznie zabierz ze sobą koc oraz nie zapomnij o wiaderkach i łopatkach. Wydmy znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym jest to największy pas ruchomych wydm w Europie. Stojąc na szczycie i rozglądając się w około możesz poczuć klimat prawdziwej pustyni. Przed wejściem do parku znajduje się duży parking. Od parkingu do wydm jest 7,5 kilometra. Spacer zajmie około 2 – 2,5 godziny, ale zawsze możesz przejechać ten odcinek rowerem własnym lub wypożyczonym. Jest także możliwość dotarcia tam dzięki firmom zajmującym się transportem osób na wydmy, a cena takiej usługi to 11 – 15 zł w jedną stronę.

Wstęp do parku: 6 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy. Więcej informacji na stronie Słowińskiego Parku Narodowego.

Łeba oferuje także sporo innych atrakcji, a po sezonie ciszę i spokój, jakich nie znajdziemy w Trójmieście.

– Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach www.muzeumkluki.pl

– Muzeum Motyli w Łebie www.muzeummotyli.pl

– Labirynt Park Łeba www.labiryntparkleba.pl

2. Kaszubski Park Miniatur

ul. Kaszubska 30, 83-329 Mirachowo – Stryszna Buda, tel. 505 136 658, 502 299 106

Makiety najsławniejszych budowli z całego świata w skali 1:25. Zobaczyć możesz Wieżę Eiffla, Górę Rushmore, Big Ben, Krzywą Wieżę lub Gdański Żuraw. Park pełni rolę edukacyjną oraz estetyczną. Nieopodal znajduje się Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu oraz Mini Zoo. Wstęp kosztuje 10 – 15 zł. Więcej informacji na stronie www.kaszubskiparkminiatur.pl.

3. Footgolf Przywidz 

Pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Powstało w 2017 roku. Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Składa się z 18 torów do gry z dołkami. Liczy się łączna liczba kopnięć na wszystkich dołkach. Jedno kopnięcie to jeden punkt. Najlepsi mają po 80-90 punktów. Footgolf w Przywidzu powstał na zróżnicowanym terenie, przez co jedną z największych przeszkód jest samo ukształtowanie terenu, gdyż piłka często leci nie tam gdzie zaplanowaliśmy. Oprócz footgolfu, na miejscu można poćwiczyć celność na bramce „Turbokozak”, porzucać bulami bądź zagrać w piłkarski bilard.

Footgolf Przywidz, 83-047 Przywidz, Uhlenberga 12 ; kontakt@footgolf-przywidz.pl ; Tel. 513 855 147 www.footgolf-przywidz.pl

4. Footgolf Kaszëbë

Footgolf Kaszëbë powstał latem 2019 roku w Swarzewie między Puckiem a Władysławowem. Footgolf, czyli piłkarski golf to aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Przejście wszystkich 18 tras zajmuje 4-osobowej rodzinie ok. 1,5 godziny. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Im mniej kopnięć, tym lepiej. Tory do gry mają średnio 50 metrów długości. Pole footgolfowe w Swarzewie jest znacznie równiejsze niż pole w Przywidzu. Dlatego na każdym torze ustawiono przeszkody bądź zadania do wykonania. Są to np. rury, kręgi czy opony. Na ostatnim dołku piłkę należy wkopać do… bagażnika trabanta! Dołki są szerokie, mają 50 cm, więc piłka spokojnie się w nim zmieści. Dla najmłodszych przewidziano mniejsze piłki. Umiejętność kopania piłki się przyda, ale nie jest konieczna. Dodatkową ciekawostką jest boisko piłkarskie zbudowane z samych opon różnych rozmiarów.  Footgolf w Swarzewie graniczy z wyciągiem wakeboardowym, campingiem „Dzika Plaża” i z drogą rowerową tuż przy Zatoce Puckiej. Najmłodszych zainteresuje także trampolina i kucyki.

Centrum rekreacyjne Dzika Plaża,  84-100 Swarzewo k. Pucka,  Tel. 513 855 147    www.footgolf-kaszebe.pl

5. Kukurydziany Labirynt

Swarzewo przed Władysławowem, tel. 781 937 587

Labirynt jest jednym z nielicznych w Polsce takich parków rozrywki. Ma 2,5 hektara powierzchni, a kukurydza osiąga wysokość nawet 3 metrów. Wszystkie ścieżki mają łączną długość 3,5 km. Zabawa w poszukiwanie wyjścia jest urozmaicona najróżniejszymi przedmiotami, jakie możesz znaleźć w środku, takimi jak statek ufo, samolot czy monster truck. Bilet wstępu to 19 -25 złotych, a dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie. Czynny od lipca do października. Szczegóły na stronie www.labirynt-wladyslawowo.pl.

6. Dom do góry nogami

ul. Szymborskich Zakładników 12, 83-315 Szymbark, tel. 58 684 69 33, 512 043 759

Drewniany dom jakich wiele na Kaszubach, co wyróżnia właśnie ten? Otóż zaczynasz zwiedzanie od drugiego piętra po czym wchodzisz po schodach na parter. Wycieczka pełna zawrotów głowy i wybuchów śmiechu. Dobre miejsce na zmianę perspektywy. Domek należy do CEPR’u. Znajduję się w Szymbarku razem z najdłuższą deską świata, największym fortepianem świata oraz Kaszubskim światem bajek. Dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo, a bilet kosztuje 20 zł. Więcej informacji: domdogorynogami.pl.

7. Hel i Fokarium

Latarnia Morska Hel, ul. Bałtycka 3 84–150 Hel, tel. 58 675 06 17

Fokarium Hel, ul. Morska 2, 84–150 Hel, tel. 58 675 08 36, www.fokarium.com.

Nie licząc wspaniałych plaż, na Helu czekają na Was również atrakcje takie jak Fokarium i Latarnia Morska. W Fokarium zobaczyć możecie wiele okazów tych pociesznych zwierząt, posłuchać o nich, ich zwyczajach oraz obejrzeć występy z ich udziałem. Bilet wstępu kosztuje 5 zł, a za dopłatą 1 zł możecie wejść do muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza”. Latarnia morska jest dostępna dla turystów tylko latem, jednak warto się na nią wspiąć dla poprawy kondycji i przede wszystkim dla widoków.

8. Strusia Farma 

ul. Lipowa 125, 84-252 Kniewo, tel. 695377553

Na farmie podziwiać możemy stado 40 strusi afrykańskich oraz króliki, emu,nandu, osły, kozy, owce, kaczki, kury, gęsi, perliczki oraz lamy. Zwierzęta chętnie dają się karmić – w kasie można zakupić dla nich dedykowane ciasteczka do karmienia. Jest również możliwość zjedzenia unikatowych i ciekawych potraw przygotowanych przez kucharza, szczególnie polecają jajecznicę z strusiego jaja. Bilet wstępu kosztuje od 10 do 14 zł. Czynne głównie od maja do września- poza sezonem warto zadzwonić w celu sprawdzenia godzin otwarcia.

9. Park Dinozaurów w Malborku

ul. Toruńska 61, 82-200 Malbork, tel. 55 33 70 700, dinopark.malbork.pl

Wycieczka do Parku Jurajskiego bez zagrożenia awarią i ucieczki przed dinozaurami w towarzystwie Sama Neila’a (odtwórcy roli dr Alana Granta, głównego bohatera filmu Jurasic Park). Park Dinozaurów w Malborku oferuje właśnie taką atrakcję. Bilet wstępu kosztuje od 23 do 26 zł, a w cenie Park Ruchomych Dinozaurów i Smoków, Park Linowy, Mini Zoo, Place Zabaw oraz wiele innych. Cóż, jedyne czego brakuje to towarzystwa Sama Neill’a.

10. Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Kluki 27, ul. 76-214 Smołdzino,  tel. 59 846-30-20

W Muzeum Wsi Słowiańskiej możemy uczestniczyć w wielu imprezach folklorystycznych oraz zapoznać się z kulturą Słowiańską. Imprezy takie jak „Czarne Wesele”, „W niedzielę u Klicków”, „Wokoło Ryby” lub „Pożegnanie lata”. Jest to miejsce warte odwiedzenia chociażby po to by pokazać dziecku nasze słowiańskie pochodzenie. Więcej informacji na stronie www.muzeumkluki.pl.

11. Mega Park w Grudziądzu

ul. Południowa, 86-300 Grudziądz, tel. 56 465 23 49, www.mega-park.pl/kontakt

Czas na zabawę w Siedmiu Wspaniałych, Miasteczko Westernowe w Mega Parku jest idealnym miejscem dla małego kowboja. W Parku czekają liczne atrakcje, takie jak Zoo, Kraina Bajek, Lunapark oraz Jurajską Ścieżkę Edukacyjną. Bilety mają różne ceny w zależności od miesiąca i atrakcji, Park czynny od kwietnia do września.

12. Świat Labiryntów

ul Zwierzyniecka 10, 83-047 Bliziny, tel. 602 476 331

Niesamowita przygoda, jak z greckich mitów. Nie ma tam co prawda Minotaura, jednak mimo wszystko możecie zostać mitycznym Tezeuszem. Czeka na was 8 tras, po 4 w Labiryncie Kukurydzianym i Drewnianym, a dla maluchów Labirynty Małe, czyli różnego rodzaju łamigłówki i zagadki ruchowe. Projektantem tras jest Adrian Fisher, którego dzieła trafiły nawet do Księgi Guinnessa. W cenie biletu są wszystkie trasy, ale zajmuje to cały dzień. Bilet kosztuje od 20 do 27 zł, a dzieci do 4 roku życia wchodzą bezpłatnie. Płatność tylko gotówką. Labirynt kukurydziany jest czynny czynny od 22 VII do 20 X. Labirynt drewniany  – 28 IV do 15 XI. Więcej informacji na stronie swiatlabiryntow.blogspot.com,

 

736 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent