Wodny Plac Zabaw w Turku

wodny plac zabaw turek

Turek w województwie wielkopolskim kojarzyłam do tej pory przede wszystkim z bliskością kopalni węgla brunatnego. Żadna rewelacja… Tymczasem w Turku od lipca 2018 funkcjonuje nie lada atrakcja dla wszystkich małych i większych dzieci. Tych całkiem dużych także! 

Wodny Plac Zabaw czyli plac zabaw marzeń każdego małego wielbiciela buszowania w kałużach, wannach i fontannach. 400 metrów kwadratowych wodnych przyjemności. Prawda, że brzmi zachęcająco?

W każdy upalny dzień Wodny Plac Zabaw przy ulicy Armii Krajowej 1 w Turku rozbrzmiewa dziecięcym śmiechem i radosnym piskiem. Są tutaj niecki z wodą, fontanny, zraszacze, dysze wodne w przeróżnych kształtach i kolorach. Z zawieszonych wysoko wiaderek co chwilę wylewają się strumienie wody, można prowadzić wodną walkę na ruchome zraszacze albo robić wyścigi przez, tryskające wodą, tunele. Dzieciaki nie będą się tutaj nudzić!

Bardzo przyjemnie i zielono zagospodarowany jest także niewielki teren Ośrodka Sportu i Rekreacji wokół wodnego placu zabaw. Do dyspozycji korzystających są leżaki, parasole, krzesła i stoliki. Można też rozłożyć koc i zorganizować rodzinny piknik. Na terenie są przebieralnie, ładne, czyste toalety i niewielki sklepik z piciem, lodami i słonymi przekąskami. Sam plac otoczony jest drewnianą szeroką ramą, pełniącą rolę ławy, na której chętnie przysiadają rodzice, by trochę się schłodzić i obserwować swoje maluchy.

Ile to kosztuje?

Mniej niż myślicie. 5 zł od osoby (sezon 2018 r.) za nielimitowany czas przebywania na placu to nie jest wielki wydatek w porównaniu z innymi letnimi atrakcjami. Nie ma jednak możliwości wyjścia i powrotu w cenie biletu, więc lepiej zaopatrzcie się wcześniej w kanapki czy coś do chrupania.

Plac otwarty jest w czasie letnim przy ładnej pogodzie w godzinach 10:00-20:00. Wieczorem dodatkowego uroku dodaje mu specjalne kolorowe podświetlenie.

Pod Wodnym Placem Zabaw można zaparkować bezpłatnie.

Takim miejskim inwestycjom mówimy stanowcze TAK!

Wodny Plac Zabaw
Armii Krajowej 1, 62-700 Turek
tel. 724 689 320
Więcej informacji na stronie www.osir.turek.pl

wodny plac zabaw turek wieczor

Fot. turek.net.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie