Baseny i kąpieliska w Łodzi

Baseny i kąpieliska w Łodzi, atrakcje dla dzieci

Dzieci uwielbiają wodę! Szczęściarzami są ci, którzy mieszkają w pobliżu aquaparków czy basenów termalnych i mogą korzystać z nich regularnie przez cały rok. Inni na beztroskie pluskanie w basenach przeznaczają letni czas, by – przy okazji – skorzystać z kąpieli słonecznych. A jakie baseny i kąpieliska mają do dyspozycji mieszkańcy Łodzi? Jest ich sporo.

Zobaczcie listę basenów pod dachem i kąpielisk pod chmurką w Łodzi:

Aquapark Fala w Łodzi

al. Unii Lubelskiej 4, Łódź

Aquapark rozciąga się na 5 hektarach, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi 2.450 m². Aquapark dzieli się na część wewnętrzną i zewnętrzną.

Pod dachem znajdują się baseny o różnej temperaturze wody i głębokości: sportowy połączony z basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, basen dla dzieci oraz basen z falą oraz brodzik dla dzieci. Najmłodsi na pewno nie będą się tutaj nudzić także dzięki 3 wodnym placom zabaw. Wśród wewnętrznych atrakcji są także zjeżdżalnie, strefa saun, most linowy, leżaki do masażu wodnego. 

W okresie letnim działają także 3 baseny zewnętrzne (sportowy, rekreacyjny i dla dzieci z dwiema zjeżdżalniami). W basenach znajdują się siedziska do masażu powietrznego, rwący nurt dzikiej rzeki oraz wodospady. Można skorzystać tu także z leżaków i placu zabaw.

Aquapark Fala czynny jest codziennie w godzinach 9:00-22:00. Aktualny cennik aquaparku jest dostępny na stronie fala.lodz.pl.

Stacja Nowa Gdynia

ul. Sosnowa 1, Zgierz

Aquapark usytuowany na granicy Łodzi i Zgierza. Na miejscu można skorzystać z basenu sportowego z 6 torami, rekreacyjnego z łóżkami masującymi, biczami wodnymi i hydromasażami oraz brdzika dla dzieci z gejzerem i parasolem wodnym w formie grzybka. Dostępna jest 60-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi, łaźnia parowa, sauna fińska i sanarium. Odbywa się tutaj wiele zajęć w wodzie m.in. nauka pływania dla dzieci. 

Godziny otwarcia Stacji Nowa Gdynia:
pn-pt: 6.00 – 23.00
so-nd: 7.00 – 23.00
Ostatnie wejścia: 60 min. o godz. 22.00 i 30 min. o godz. 22.20

Dzieci do 3 roku życia mają wstęp za darmo. Aktualny cennik dostępny jest na stronie stacjanowagdynia.pl

Pływalnia „Wodny Raj”

ul. Wiernej Rzeki 2, Łódź

W zadaszonej części pływalni znajduje się basen sportowy, rekreacyjny i brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią. Można też skorzystać z jacuzzi, sauny, bicza wodnego czy grzybka. 

W części zewnętrznej znajduje się basen rekreacyjny, niecka o długości 25 m z czterema torami oraz brodzik. 

Godziny otwarcia pływalni:
od poniedziałku do piątku: 7:00 – 21:45 (kasa czynna do 20:30)

soboty 08:00 – 21:45 (kasa czynna do 20:30)

niedziele 10:00 – 20:45 (kasa czynna do 19:30)

Aktualny cennik pływalni „Wodny Raj” znajduje się na stronie www.mosir.lodz.pl

Pływalnia Angelica

ul. Rzgowska 17 a, Łódź

Nad pływalnią pieczę sprawuje Ośrodek Sportu i Rekreacji Angelika. Opinie o obiekcie są zróżnicowane. Znajduje się tutaj basen sportowy z 4 torami oraz basen rekreacyjny z różnymi opcjami hydromasażu i sztuczną rzeką. Dostępna jest całoroczna zjeżdżalnia zewnętrzna o długości 83 m. oraz wanna jacuzzi.

Pływalnia Angelica funkcjonuje:
od poniedziałku do piątku w godzinach: 06:00-22:00
w soboty i niedziele w godzinach: 08:00-22:00

Aktualny cennik dostępny na stronie osir.wsinf.edu.pl i pod nr tel.: (42) 2750182

Pływalnia Promienistych

ul. Głowackiego 10/12, Łódź

Obiekt sezonowy, w którego skład wchodzą baseny odkryte: sportowy i rekreacyjny o wymiarach 50×20 m. Przy pływalni funkcjonuje zjeżdżalnia i boisko do siatkówki plażowej. Basen jest czynny w sezonie letnim w godzinach od 10:00 do 18:00.

Aktualny cennik dostępny na stronie www.mosir.lodz.pl i pod nr tel.: (42) 6172434.

Pływalnia Uniwersytetu Łódzkiego

ul. Styrska 20/24, Łódź

Basen sportowy o wymiarach 25×16 m podzielony jest na 6 torów. W obiekcie organizowane są zajęcia nauki pływania dla dzieci i dorosłych. Z racji zajęć i zawodów odbywających się w obiekcie, terminy i godziny pływania rekreacyjnego są ściśle określone. Ich wykaz dostępny jest TUTAJ

Aktualny cennik korzystania z pływalni dostępny jest na stronie cwfis.uni.lodz.pl

Basen przy Szkole Podstawowej nr 173 

ul. Sienkiewicza 46, Łódź

Basen sportowy o wymiarach 25 x 8 m wyposażony jest w 4 tory.

Ponieważ na pływalni odbywają się zajęcia szkolne i inne zajęcia zorganizowane (także nauka pływania dla dzieci), godziny wstępu na pływanie rekreacyjne są mocno ograniczone:
– poniedziałki 20:00-21:30
– soboty 15:30-20:00
– niedziele 9:30-11:00

Aktualny cennik pływalni jest dostępny na stronie sp173.eu.

Margaret SPA Wellness

ul. Prądzyńskiego 103a, Łódź

Margaret SPA & Wellness oferuje zabiegi kosmetyczne, odmładzające, relaksujące i odchudzające. W skład ośrodka wchodzi także basen z możliwością skorzystania z hydromasaży i antyprądów oraz sauna sucha i mokra. 

Godziny otwarcia basenu:
poniedziałki – środy: 10.00 – 21.00
czwartki: 10.00 – 19.00
piątki: 10.00 – 21.00
soboty: 10.00 – 15.00

Aktualny cennik dostępny jest na stronie www.margaret-spa.pl oraz pod nr tel. 42 683-12-68, 502-781-773.

Kąpielisko „Arturówek”

ul. Skrzydlata 75, Łódź

Kąpielisko sezonowe znajduje się na terenie obiektu rekreacyjnego bardzo popularnego wsród mieszkańców Łodzi. Kompleks składa się z 3 zbiorników wodnych – w tym dwóch przystosowanych do  kąpieli i wypoczynku pod chmurką. Przy jednym ze stawów znajduje się piaszczysta plaża. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego – kajaków i rowerów wodnych. W pobliżu znajdują się dwa place zabaw – tradycyjny oraz wodny, który w upalne dni dostarcza wiele radości najmłodszym użytkownikom. 

Kąpielisko jest otwarte w sezonie letnim:
– od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-19:00
– soboty, niedziele i święta w godz. 10:00-18:00.
Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

Więcej informacji: www.mosir.lodz.pl i pod nr tel. 516 026 139.

Kąpielisko Stawy Jana

ul. Rzgowska 247, Łódź

Staw znajduje się na terenie 18-hektarowego obiektu rekreacyjnego. Strzeżone kąpielisko ma powierzchnię 4,3 ha. Można tutaj wypożyczyć kajaki, łodzie oraz rowery wodne. Wokól stawu zorganizowano plażę, ogrodzone boisko do piłki plażowej i plac zabaw. 

Kąpielisko jest otwarte w sezonie letnim:
– od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-19:00
– soboty, niedziele i święta w godz. 10:00-18:00.

Więcej informacji: www.mosir.lodz.pl i pod nr tel. 507 122 303.

Basen Anilana

ul Sobolowa 1, Łódź

Otwarty dla amatorów kąpieli pod chmurką w czerwcu 2018 po 4-letnim remoncie. Zyskał basen rekreacyjny z masażami wodnymi i brodzik dla dzieci z fontannami. Najgłębszy i największy basen ma miejscami 2,20 m. głębokości. Na terenie basenu dostępny jest plac zabaw. 

Kąpielisko jest otwarte w sezonie letnim:
– od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-19:00
– soboty, niedziele i święta w godz. 10:00-18:00.

Więcej informacji: www.mosir.lodz.pl Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.

ZOBACZ TAKŻE:pływanie