Do większości plaż i kąpielisk morskich dotrzecie wygodnie komunikacją miejską lub rowerami. Własny samochód też jest dobrym pomysłem, jednak w czasie sezonu, w niektórych miejscach może okazać się, że parkowanie będzie możliwe spory kawałek od plaży.
Plaże i kąpieliska morskie
GDYNIA
Plaża i kąpielisko morskie Gdynia Śródmieście – 200 m linii brzegowej,
Plaża położona w centrum Gdyni z wygodnym dojazdem z każdego miejsca w Trójmieście. Na plaży znajduje się sporych rozmiarów plac zabaw, który przypadnie do gustu zarówno małym, jak i starszym dzieciom. W sąsiedztwie plaży mnóstwo kafejek, restauracji i barów z różnorodną kuchnią. Na wyposażeniu plaży wózek kąpielowy umożliwiający osobom niepełnosprawnym transport po piasku oraz kontakt z morską wodą. Więcej informacji gdyniasport.pl.
Plaża i kąpielisko morskie Gdynia Orłowo – 100 m linii brzegowej
Położone w sąsiedztwie molo w Orłowie, szeroka piaszczysta plaża, w sąsiedztwie plac zabaw, Teatr na Plaży oraz kilka kafejek i barów z przekąskami. Więcej informacji TUTAJ.
Plaża i kąpielisko Gdynia Redłowo – 200 m linii brzegowej,
Kąpielisko położone w sąsiedztwie Polanki Redłowskiej i Rezerwatu Kępa Redłowska, przy plaży, od strony Bulwaru Nadmorskiego. Plaża bez infrastruktury takiej jak plac zabaw i gastronomii. Więcej: gdyniasport.pl.
Plaża i kąpielisko Gdynia Babie Doły – 100 m linii brzegowej,
Kąpielisko malowniczo położone, oddalone od centrum miasta, w sąsiedztwie jednej z ościennych dzielnic miasta. Często może okazać się zasadniczo mniej zatłoczone niż pozostałe kąpieliska w mieście. Więcej informacji o kąpielisku Gdynia Babie Doły TUTAJ.
SOPOT
Plaża i kąpielisko miejskie Sopot
Plaża położona jest zarówno po północnej jaki południowej stronie sopockiego molo. Od strony północnej na plaży jest plac zabaw. Dobra infrastruktura gastronomiczna wiele punktów kieruje swoją ofertę właśnie do rodzin z dziećmi. W sąsiadującym z plażą parku Łazienkach Północnych jest też plac zabaw. W parkach od strony południowej znajdziecie grzybki inhalacyjne, gdzie można pooddychać solankami, wszak Sopot to uzdrowisko. Więcej informacji na stronie www.mosir.sopot.pl.
GDAŃSK
Kąpielisko i plaża w Gdańsku Brzeźnie
Piaszczysta szeroka plaża, trzeba do niej dojść pieszo spory kawałek przez park lub skorzystać z podwózki meleksem, które kursują do plaży za opłatą. Na plaży nieduży plac zabaw, który spodoba się dzieciom, w okolicy znajduje się również molo. Na plaży sezonowo działa stadion letni. W okolicy kawiarenki i bary z przekąskami. Szczegóły na stronie www.kapieliskagdansk.pl.
Kąpielisko i plaża w Gdańsku Stogach
Kąpielisko położone najbliżej historycznego centrum Gdańska, szeroka piaszczysta plaża, na plaży tory skimboardowe, korzystanie z torów płatne, ale w niektóre dni tygodnia również bezpłatnie. Łatwy dojazd komunikacją miejską, rowerem i samochodem. W okresie letnim może być problem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Więcej informacji TUTAJ.
Kąpielisko i plaża Gdańsk Sobieszewo
Kąpielisko zorganizowane na Wyspie Sobieszewskiej. W sąsiedztwie plaży, po stronie zachodniej znajduje się rezerwat przyrody Ptasi Raj. Plaża zorganizowana w bardzo naturalny sposób i w najbardziej naturalnych warunkach. W okolicy nie ma wypożyczalni łodzi motorowych, skuterów wodnych, punkty gastronomiczne oraz parkingi znajdują się w odległości kilkuset metrów od plaży. Na plaży niewielki plac zabaw. Szczegóły na stronie www.kapieliskagdansk.pl.
Kąpielisko i plaża Gdańsk Orle
Jedno z dwóch kąpielisk na wyspie Sobieszewskiej Znajdziemy je na końcu ulicy Lazurowej, przy wejściu na plażę nr 11. W okolicy plaży znajdują się punkty gastronomiczne. Więcej: www.kapieliskagdansk.pl.
Kąpielisko i plaża Gdańsk Jelitkowo
Położone w okolicach Parku Jelitkowskiego, idealne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Na plaży wydzielony jest akwen dla grup kolonijnych, brodzik dla dzieci, w którym można pozostawić dziecko pod opieką ratownika. Na plaży znajduje się również zjeżdżalnia wodna. Więcej informacji o kąpielisku Gdańsk Jelitkowo TUTAJ.
Kąpielisko i plaża Gdańsk Świbno
Kąpielisko słynie m.in. z pojawiających się tam fok. Najmłodsze kąpielisko w Gdańsku, działa od 2017 roku a jego infrastruktura dopiero się tworzy. Szczegóły na stronie: www.kapieliskagdansk.pl.
Wszystkie kąpieliska w Gdańsku można sprawdzić tutaj: www.kapieliskagdansk.pl
BASENY I PŁYWALNIE W TRÓJMIEŚCIE
Nasz klimat nie sprzyja całorocznym kąpielom w morzu, zatem kiedy na dworze troszkę chłodniej nie zachęcamy Was do morsowania, raczej do kąpieli i pływania w basenach, których jest naprawdę sporo.
GDYNIA
Basen Pływacki Akademii Morskiej
Gdynia, Aleja Jana Pawła II 3, Gdynia Śródmieście
W czasie roku szkolnego pływalnia realizuje program nauki pływania dla studentów. W czasie wolnym od tych zajęć prowadzi również zajęcia dla szkół podstawowych jak i dla szkółek pływackich. Klienci indywidualni mają tu wstęp w określonych godzinach, przed wizytą na basenie warto zajrzeć do harmonogramu dostępnego na stronie www.am.gdynia.pl/basen.
Cennik basenu: http://www.am.gdynia.pl/basen/ceny.
Basen przy Szkole Podstawowej Nr 39
ul. Unruga 88, Gdynia Obłuże
Dla osób indywidualnych basen jest otwarty od poniedziałku do środy 18.00 – 22.00, czwartki i piątki od 17.00 – 22.00 oraz soboty i niedziele 8.00 – 22.00. Przed wizytą na basenie warto zajrzeć na stronę z godzinami otwarcia.
Cennik basenu dostępny na stronie: www.sp39.pl
Relaxcenter – Hotel Mercure Gdynia Centrum,
ul. Armii Krajowej 22 , Gdynia – Śródmieście
Basen o wymiarach 25 m długości i 12,5 szerokości. Głębokość basenu od 1,2 do 2,0 m. Temperatura wody 28-29ºC. Basen podzielony torami pływackimi. Działają tu szkółki pływackie dla dzieci.
Ceny biletów: www.relaxcenter.pl
Pływalnia przy Szkole Podstawowej Nr 40,
ul. Gospodarska 1, Gdynia Chylonia
Basen sportowy z torami pływackimi. Organizowane są tu również lekcje nauki pływania dla dzieci.
Kryta Pływalnia Gdynia Witomino
Szkoła Podstawowa nr 12 m.gen. Mariusza Zaruskiego ul. Stawna 4/6, Gdynia Witomino
To basen sportowy. Organizowane są tutaj lekcje nauki pływania dla dzieci. Wstęp na basen odbywa się co 45 minut. Godziny wejść indywidualnych:
– poniedziałki i piątki: 6:30, 7.15 (do 8.00), 16.00, 16.45, 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15 (do 22.00).
– wtorki, środy, czwartki: 6:30, 7.15 (do 8.00), 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15 (do 22.00).
– soboty i niedziele: 7:30 (do 8:30), 8.30, 9.15, 10.00, 10.45, 11.30, 12.15, 13.00, 13.45, 14.30, 15.15, 16.00, 16.45, 17.30, 18.15, 19.00, 19.45, 20.30 (do 21:15).
Cennik biletów na stronie: http://plywalniawitomino.pl.
Basen kryty przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2
ul. L. Staffa 10, Gdynia Karwiny
Basen sportowy, z torami pływackimi, w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na basenie prowadzone są lekcje nauki pływania dla dzieci. Nad bezpieczeństwem uczestników kąpieli czuwa każdorazowo 2 ratowników. Wejścia do 45 minut. Godziny wejść można sprawdzić TUTAJ.
Cennik biletów dostępny jest na stronie: www.basenkarwiny.zs10.gdynia.pl.
Centrum Sportowe „U Jezuitów”
ul. Tatrzańska 35, Gdynia Działki Leśne
Basen z wydzielonymi torami, na terenie basenu działają szkółki pływackie dla dzieci i młodzieży. Ilość i godziny torów wolnych dla klientów indywidualnych jest na bieżąco aktualizowana na stronie www.centrumsportowe.gdynia.pl.
Cennik biletów dostępny jest TUTAJ.
Wojskowy Klub Sportowy Flota
ul. Śmidowicza 73, Gdynia Oksywie
Cennik biletów i harmonogram wejść: www.wksflotagdynia.pl
SOPOT
Centrum Sopot Sp. z o.o.
ul. Zacisze 7, Sopot
20-to metrowej długości pływalnia. Obok pływalni znajduje się mini-basen z hydromasażami. Godziny otwarcia i cennik baseny są dostępne na stronie www.centrumsopot.pl.
Aquapark Sopot
Zamkowa Góra 3-5, Sopot
Basen rekreacyjny i parapływacki, szkoła pływania, baseny rekreacyjne, brodziki, zjeżdżalnie słowem – doskonała oferta dla dzieci i dorosłych. W basenie dla najmłodszych znajdują się: armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, zjeżdżalnie dla najmłodszych i gejzery. W ofercie jest także całoroczny basen zewnętrzny i dzika rzeka o długości aż 71 metrów. Godziny otwarcia sprawdzicie TUTAJ. Cennik wejść do Aquaparku Sopot pod adresem www.aquaparksopot.pl.
Pływalnia kryta MOSIR Sopot
ul. Haffnera 57 w Sopocie
Basen sportowy z torami pływackimi, wymiary 25 metrów na 12,5 metrów i głębokość od 60 cm do 160 cm, posiada 6 torów.
Cennik biletów do pobrania TUTAJ. Godziny wejść osób indywidualnych można sprawdzić na stronie www.mosir.sopot.pl.
Sopot Marriott Resort & Spa
Bitwy pod Płowcami 59, Sopot
GDAŃSK
W Gdańsku działa aż jedenaście pływalni miejskich, każda z nich posiada w swojej ofercie ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Strona www gdańskich pływalni miejskich: plywalniegdansk.pl.
Pływalnia GOS Gdańsk Chełm
ul. Chałubińskiego 13
Obiekt składa się z sali basenowej na której znajdują się trzy niecki:
– basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości 1.85 m, 1,45 m (głębokość basenu umożliwia swobodne pływanie i nawroty, płaskie skoki ze słupków i naukę pływania)
– dwa baseny do nauki pływania o wymiarach 12,5 m x 6 m głębokości 1,20 m, 1,00 m (głębokość basenów do nauki pływania umożliwia naukę pływania, zabawy wodne, ćwiczenia aqua aerobiku oraz ćwiczenia rehabilitacyjne).
Pływalnia jest czynna przez 7 dni w tygodniu od godzin wczesnorannych do godziny 22:00, jednak obiekt bywa zajmowany przez grupy szkolne i zorganizowane. Harmonogram pływalni dostępny jest TUTAJ. Cennik Pływalni Chełm na stronie plywalniegdansk.pl.
Pływalnia GOS Gdańsk Osowa
przy Szkole Podstawowej Nr 81 przy ul. Siedleckiego 14 w Gdańsku
Wejście do budynku pływalni znajduje się od strony ul. Balcerskiego. Na hali basenowej znajdują się dwie niecki basenowe oraz wanna z hydromasażem. Osoby indywidualne mogą korzystać z pływalni od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 22.00 oraz w weekendy w godzinach od 7.00 do 22.00. Cennik pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-osowa/cennik.
Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 42
ul. Piotra Czajkowskiego 1
Niecka o długości 25 m, 5 torów, głębokość od 0,9 m do 1,6 m. Nie ma możliwości zakupu biletów indywidualnych. Obowiązują karnety semestralne (normalny 20 wejść – 300 zł, ulgowy 20 wejść – 200 zł).
Strona pływalni: plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-42
Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 2
ul. Heleny Marusarzówny 10, Gdańsk, tel. 58-348-76-62, strona pływalni plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-2/
Pływalnia Zespół Szkół Zawodowych nr 9
ul. Dąbrowszczaków 35, Gdańsk Przymorze
Niecka basenowa z 3 torami. Maksymalna liczba użytkowników: 15 osób. Harmonogram pływalni można sprawdzić na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zskw.
Pływalnia Szkoła Podstawowa nr 76
ul. Jagiellońska 14, Gdańsk
Wymiary basenu: 12,5 m x 7 m, głębokość od 1,20 m do 1,50 m. Pływalnia nie prowadzi sprzedaży biletów indywidualnych. Jest możliwość wykupienia semestralnych karnetów indywidualnych. Informacje pod numerem tel. 58 553 20 21. Strona pływalni: plywalniegdansk.pl/plywalnia-sp-nr-76.
Pływalnia Zespół Szkół Energetycznych
ul. Mikołaja Reja 25, Gdańsk Letnica
Pływalnia o długości 25 metrów 4 torowa. Głębokość niecki basenu od 118 cm do 208 cm. Pływalnia nie prowadzi sprzedaży biletów indywidualnych. Wejście na pływalnię na podstawie karnetu kwartalnego na określony dzień i godzinę wejścia. Wejście trwa 45 minut. Harmonogram pływalni dostępny na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zse.
Pływalnia Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
ul. Subisława 22
Obiekt sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m o głębokości od 1,2 do 1,8 m. Pływalnia jest obiektem na, której znajduje się tylko jedna niecka przedzielona linami torowymi tworząc sześć torów pływackich. Cennik pływalni dostępny jest TUTAJ. Harmonogram pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-zssio.
Pływalnia XV Liceum Ogólnokształcące
Gdańsk ul. Pilotów 7
Obiekt jest czynny od godziny 8:00 do 20:45. W godzinach porannych użytkownikiem są pobliskie szkoły natomiast po południu można skorzystać z oferty szkółek pływackich oraz wejść ogólnodostępnych dla klientów indywidualnych. Cennik i harmonogram pływalni dostępne na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-xv-lo.
Pływalnia przy Pozytywnej Szkole Podstawowej
Gdańsk ul. Azaliowa 18
Większa niecka to basen o wymiarach o wymiarach 25 m x 12,5 m o głębokości od 1,2 do 1,8 m. na długości 4 torów pływackich. Na długości dwóch torów jest wypłycenie o głębokości 1,2 do 1,3 m . Pływalnia przedzielona jest linami torowymi tworząc sześć torów pływackich (dwa płytsze i 4 głębsze). Pływalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:15–21:30, w soboty i niedziele w godzinach 8:00–20:00. W tygodniu w godzinach 07:45 do 15:30 pływalnia zajęta jest przez uczniów PSP i uczniów szkół znajdujących się w okolicy. W soboty i niedziele odbywają się jedynie zajęcia komercyjne. Harmonogram dostępny jest TUTAJ. Cennik pływalni na stronie plywalniegdansk.pl/plywalnia-psp.
Pozostałe baseny i pływalnie w Gdańsku
Basen AWF
Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk
strona www.: http://www.awf.gda.pl/
Marina Wellness Center
Jelitkowska 20 Hotel Novotel Marina, POZIOM -1, Gdańsk
W obiekcie znajduje się basen o wymiarach 11x16m podzielony na dwie części: rekreacyjną o głębokości od 0.5m do 2m oraz strefę brodzikową dla dzieci. Godziny otwarcia: codziennie 7:00-22:00. Cennik znajduje się na stronie marinawellness.pl/cennik.
Basen w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon
ul. Kapliczna 30, Gdańsk
Dzieci do 4 lat mają wstęp bezpłatny. Dzieci w wieku 5-7 lat – 10 zł/wejście. Wejścia na basen możliwe indywidualnie oraz na zasadzie karnetów. Więcej informacji TUTAJ
Basen Politechniki Gdańskiej
aleja Zwycięstwa 12, Gdańsk
W ofercie Politechniki znajduje się duży (niecka o wymiarach 25m x 12,5 m (6 torów) o głębokości od 1,40m do 3,60 m) i mały basen pływacki (do nauki pływania o wymiarach 12,5m x 6m o głębokości od 0,90m do 1,20m). Więcej informacji na stronie csa.pg.edu.pl/obiekty.
Aquastacja Alchemia
aleja Grunwaldzka 411, 80-309 Gdańsk, tel. 58 764 62 61
Strefa mokra to trzy baseny o różnej wielkości i głębokości, dostosowane do potrzeb klientów w każdym wieku. Strona Aquastacji Alchemia aquastacja.pl.
Okolice Trójmiasta:
Aquapark Reda
ul. Morska 5, Reda
Najnowszy i najbardziej imponujący obiekt na mapie basenowej Trójmiasta i okolic. W Aquaparku Redzie, przeżyjecie prawdziwie morskie przygody. W parku jest niesamowicie dużo ciekawych zakątków… W Aquaparku panuje prawdziwie baśniowa atmosfera. Jest basen zamkowy z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody, zatoka piratów, czyli okręt piracki, na którym znajduje się aż siedem małych zjeżdżalni i armatki wodne, zjeżdżalnia Slide Shark z prawdziwymi rekinami, która kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w zaczarowanym złotym basenie… Nie sposób wymienić wszystkiego co czeka na Was w tym miejscu!
Cennik Aquaparku Reda dostępny jest na stronie: www.aquaparkreda.pl.