Historia-Srebrnego-Talizmanu

Historia Srebrnego Talizmanu. Recenzja

Książka Joanny M. Chmielewskiej rozwija się jak płatki kwiatu, początkowo powoli i tak zwyczajnie, po to by na koniec ukazać się z całym bogactwem barw. I niepostrzeżenie wciąga w magiczny świat poskramianych emocji.

Więcej
Droga-Miodowa

Droga Miodowa. Recenzja

Książka na pozór… o podróżach małego misia o imieniu Miodal po Europie, a głębiej…? Książka o potrzebie odnalezienia własnej drogi życiowej, domu, miejsca na ziemi, celu w życiu… Książka podpowiedź, by w życiu kierować sie sercem. Miodal to bardzo sympatyczny miś, z delikatnie filozoficznym usposobieniem i dziecięcą aprobatą zastanego porządku świata, ciekawością nowego, innego…

Więcej
Przepisy na arbuza

13 deserów z arbuza

Puk, puk czy jest tu ktoś, kto nie lubi arbuza? No tak, tego się można było spodziewać.

Nie tylko dzieciom leci ślinka na jego widok. Słodki, soczysty, pysznie czerwony…

Można go pałaszować na tysiące sposobów. Sezon na arbuzy uznajemy za otwarty!:)

Więcej
Stopy-małego-dziecka

Stopy małego dziecka

W zgodnej opinii lekarzy specjalistów, stanowczo za mało uwagi poświęcamy dziecięcym stopom, czego efektem są niebezpieczne odkształcenia i dolegliwości w dorosłym wieku. Tymczasem regularne badania i ćwiczenia stóp, pozwalają wyeliminować poważne problemy zdrowotne, na jakie narażone są nasze maluchy.

Więcej
Gimnastyka w ciąży

Ciąża, ruch i kłopoty

Ciąża, ruch i kłopoty? Co mają z sobą wspólnego? Okazuje się, że np. kłopoty szkolne dziecka mogą mieć swój początek w brzuchu mamy. Każda przyszła mama wie, że aby jej nienarodzone jeszcze dziecko było zdrowe musi dobrze się odżywiać, dużo spać, odpoczywać, unikać stresu, nie przemęczać się i w ogóle dbać o siebie. Ale czy wie, że przyszłe kłopoty w nauce, w rozwoju psychoruchowym dziecka oraz rozwój jego zdolności są po części zależne od tego, co robi lub wprost przeciwnie, czego nie robi będąc w ciąży?

Więcej
Kobieta w ciąży jakie badania

Badania podczas ciąży

Drogie Przyszłe Mamy:) Ciąża jest czasem szczególnej dbałości o wasze zdrowie, a tym samym o zdrowie waszych Pociech. Poza poprawnym odżywianiem się, odpoczynkiem, dbaniem o kondycje psychofizyczną – bardzo istotne jest kontrolowanie stanu organizmu waszego i waszego maleństwa.

Oto lista niezbędnych badań i czynności, które wykonuje się w przebiegu ciąży:

Więcej
Mikołaj w różnych krajach

Mikołaje i Mikołajki

Grudzień to miesiąc pełen prezentów. Dzieci z niecierpliwością czekają na noc z piątego na szóstego grudnia, a potem na Wigilię i prezenty pod choinką.

Z pewnością wszyscy pamiętamy ile emocji wywołują te oczekiwania! Nawet warto być grzecznym!!!

A ile uśmiechów wywołują dziecięce listy do Świętego…

Więcej