Cuda natury na świecie – najlepsze wirtualne wycieczki dla dzieci i rodziców
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Cuda natury na świecie – najlepsze wirtualne wycieczki dla dzieci i rodziców

Chłopiec w górach
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Odkrywanie i podziwianie przyrody ma niewątpliwie pozytywny wpływ na nasz nastrój, dlatego warto – choćby wirtualnie – przespacerować się, by zobaczyć niesamowite cuda natury oraz przepiękne zjawiska.

Pobudźcie zatem swoje zmysły oraz umysły – rozkoszujcie się widokiem olśniewającej zorzy polarnej, śnijcie na jawie w ogrodzie tulipanów lub zatopcie w wędrujących pustynnych wydmach.

Zapraszamy Was na wirtualne spacery – odkryjcie z nami przepiękne miejsca na całym świecie! 

Przed nami wiele materiałów filmowych z wirtualnych spacerów z kamer i dronów oferujących panoramy wspaniałych miejsc. Nie zapominajcie, że większość filmów to wideo 360: możecie zmieniać kąt widzenia, by spotęgować wrażenia!

Wodospady Wiktorii

Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi, na granicy Zambii i Zimbabwe w Afryce to jeden z największych cudów natury na Ziemi. Mają ponad kilometr długości  i ponad stu metrów wysokości. Hałas tego wodospadu można usłyszeć z odległości 40 kilometrów, zaś mgła z opadającej wody wznosi się na ponad 400 metrów i jest widoczna z odległości 50 kilometrów.

Wodospady Wiktorii

Alpy

Alpy to najwyższy łańcuch górski Europy o długości około  1200 km. Ciągnie się on łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego w okolicy Savony aż po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia i  obejmuje osiem krajów. Udajcie się w podróż przez alpejskie miasteczka, rzeki i malownicze szlaki tych urwistych gór.

Alpy

Patagonia

Odkryjcie surowe i dzikie piękno Patagonii! To kraina geograficzna leząca na terenie Argentyny i Chile. Przestrzenie Patagonii robią niesamowite wrażenie – są idealne na długie wyprawy, w których trakcie można podziwiać niesamowite krajobrazy, dziką naturę, góry i lodowce majestatycznie wznoszące się na horyzoncie.

Patagonia

Mount Everest, Nepal

Najwyższy szczyt świata, znany w Nepalu jako Sagarmatha i Tybecie jako Czomolungma, znajduje się na granicy Nepalu i Chin. Podążajcie za Szerpą Tenji, który próbuje wspiąć się na Mount Everest – podróżujcie z nim przez „Strefę śmierci” i doświadczcie ekscytującej wspinaczki na najwyższych wysokościach na Ziemi.

Mount Everest

Hang Sơn Đoòng, Wietnam

Największa na świecie jaskinia, Hang Sơn Đoòng w parku narodowym Phong Nha-Ke Bang w środkowym Wietnamie, została odkryta przez naukowców w 2009 roku. Projekt Sơn Đoòng 360 został stworzony przez National Geographic w nadziei, że zachowa naturalny widok jaskini w formie wideo zanim zadepczą ja turyści. Jaskinia ma imponujące rozmiary – długość około 9 kilometrów i kubaturę 38,5 mln metrów sześciennych, zaś największa z jej komór ma ponad 5 kilometrów długości, 150 metrów szerokości i aż 200 metrów wysokości.  Dnem jaskini płynie podziemna rzeka, a w niektórych miejscach, gdzie strop uległ zawaleniu, do środka wdarła się dżungla.

Hang Sơn Đoòng, Wietnam

Zhangjiajie Glass Bridge

A co powiecie na wirtualny spacer po szklanym moście Zhangjiajie, który góruje nad pięknie zalesionym i górzystym obszarem Wulingyuan w Hunan w Chinach? Ten most jest jednym z najdłuższych szklanych mostów na świecie (430 m), dzięki czemu  idąc nim pod stopami mamy niesamowity widok na rzeki, zalesione doliny i  klify z piaskowców.

Zhangjiajie Glass Bridge

Giants Causeway, Irlandia Północna

Ten fantastyczny odcinek wybrzeża Atlantyku w hrabstwie Antrim składa się z ponad 40 000 geometrycznych bazaltowych kolumn. Legenda głosi, że te niezwykłe formacje skalne są pozostałościami drogi do grobli prowadzącej do Szkocji, zbudowanej przez gigantów. Naukowcy uważają jednak, że tak naprawdę powstały z lawy spływającej do morza 50–60 milionów lat temu. Udajcie się na wirtualną wycieczkę – z pięknymi widoki m.in. na szlak Carrick A Rede i most linowy.

Giants Causeway

Wulkan Ambrym, Vanuatu

Ta wirtualna wycieczka prowadzi w pobliże jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, zaledwie kilka metrów od wzburzonego jeziora lawy o temperaturze 1200°C. Podążajcie zatem za poszukiwaczami przygód, którzy wraz z wulkanologiem schodzą na trzeci taras Benbow, jednego z głównych otworów wulkanu Ambrym na wyspie Vanuatu na południowym Pacyfiku. 

Pustynne wydmy Namib, Namibia

Odwiedźcie pustynię Namib zachwycającą niesamowitymi wzorami  wydm, rozciągającą się na 31 000 mil kwadratowych w parku narodowym Namib-Naukluft w Afryce Południowej. Niektóre z największych wydm można znaleźć w rejonie Sossusvlei, w tym Dune 7 o wysokości 388 m, a także Big Daddy o wysokości 325 m i Big Mamma o wysokości 198 m. Trasa wycieczki obejmuje również Deadvlei (martwe jezioro),  wyschniętą oazę z kikutami martwych akacji, otoczoną imponującymi pomarańczowymi wydmami i rozgwieżdżoną scenę przedstawiającą Drogę Mleczną.

Pustynne wydmy Namib, Namibia

Pustynia Sahara

Sahara jest najgorętszą pustynią świata. Swym zakresem obejmuje wiele krajów Afryki Północnej, w tym m.in Algierię, Czad, Egipt, Libię, Maroko, Sudan i Tunezję. Zajmuje obszar ok. 9 mln km² i ma jeden z najtrudniejszych klimatów na świecie.

Zobaczcie film pokazujący panoramiczne widoki Sahary na terenie Algierii.

Pustynia Sahara

Światła Południa – zorza polarna  Aurora australis

Biegun Południowy jest jednym z najzimniejszych, najsuchszych i najtrudniejszych do przeżycia miejsc na ziemi – temperatury poniżej -70°C podczas nocy polarnej wcale nie są rzadkie. Aurora Australis można zobaczyć razem z rdzeniem Drogi Mlecznej tylko na Antarktydzie.

Światła Południa - zorza polarna  Aurora australis

Światła Północy – zorza polarna Aurora borealis

Zorza polarna jest olśniewającym zjawiskiem naturalnym powodowanym przez pole magnetyczne Ziemi oddziałujące z elektrycznie naładowanymi cząsteczkami Słońca. Światła są widoczne z krajów takich, jak kraje Skandynawii, Rosja, Islandia, Grenlandia i Kanada. Projekt Lights over Lapland zabiera podróżnych w pięciominutową podróż po serii filmów 360 stopni. Wirtualna wycieczka rozpoczyna się w parku narodowym Abisko w północnej Szwecji, kierując się w dzicz na saniach reniferów, mijając jezioro Torneträsk i arktyczny las brzozowy w drodze do przytulnej drewnianej chaty Sami u podnóża góry Noulja.

Światła Północy - zorza polarna

Park Narodowy Wulkany Hawai’i, USA

Park Narodowy Hawajskich Wulkanów znajduje się na Hawajach w południowej części wyspy Big Island. Zachwycają tam rzeki cieknącej i zastygłej lawy, kaldery, ziejące siarką i parą kratery, skamieniałe drzewa, a także zwrotnikowy las, drzewiaste paprocie – zobaczcie sami!

Park Narodowy Wulkany Hawai'i

A na koniec zapraszamy do ogrodów kwiatowych…

Ogrody Keukenhof, Amsterdam

Ogrody Keukenhof są jednymi z najpiękniejszych ogrodów wiosennych na świecie. Spacerując po ponad 15 km ścieżek można podziwiać barwne kobierce i przestrzenne rzeźby, które tworzą nie tylko narodowe kwiaty Holandii – tulipany, ale również i żonkile czy hiacynty.

Keukenhof Keukenhof

496 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent