Zapraszamy do Klockowni!
UD

Paskudne robale i Kipiący mózg. Recenzja książek

Paskudne robale i Kipiący mózg.
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
“Monstrrrualna erudycja” to seria, której wcześniej w rękach nie mieliśmy (choć ukazało się w jej ramach już kilka książek), a właśnie do niej zaliczają się Paskudne robale i Kipiący mózg.

Trzeba przyznać, że i tytuły, i okładki są już na tyle intrygujące, że dziecięco-młodzieżowe ręce od razu po nie sięgnęły. Ciekawość została rozbudzona tak bardzo, że zaraz po pobieżnym przeglądnięciu od razu zasiedli do czytania wybranych rozdziałów. Jakoś dziwnie na pierwszy ogień poszły paskudy i pełzające ohydy… Hmm, wszelkie robale zawsze interesowały dzieci, nawet niezależnie od faktu, czy się ich boją lub  czują do nich odrazę.

Wstrętny, obrzydliwy, brzydki…  lecz fascynujący potrafi być świat roboli. A przybliży go Wam książka  Paskudne robale. Traficie tam na ślimaki, pareczniki, krocionogi, równonogi, muchy, komary, pszczoły, osy, karaczany, modliszki, pluskwiaki, ważki, chruściki, jętki, motyle i nie tylko.

Paskudne robale

Dowiecie się,  które owady potrafią przeprowadzić atak gazowy, z włókien którego pająka da się upleść sieć rybacką,  gdzie można spotkać lepidopterologa, dlaczego ludzie brzydzą się pijawek, dlaczego mszyce należą do najszybciej rozmnażających się owadów, zaś dżdżownice zasługują na medal i jakie przekąski przygotowuje się z robaków. Oczywiście to nie wszystko, ale przypuszczam, że wystarczy, by zachęcić Was do sięgnięcia po  tę pozycję.

I podobnie jest z Kipiącym mózgiem! Co prawda, pewne informacje, zwłaszcza starsze dzieci już o nim posiadają, lecz bez wątpienia poszerzą i uzupełnią swoją wiedzę.  I choć w książce znajdziemy sporo typowo szkolnych faktów, to naszpikowana jest ona tyloma ciekawostkami, anegdotami i historyjkami, że nie znudzi czytelnika nawet w wakacje! Zatem, czy chcecie zgłębić temat i  sprawdzić, ile nerwowych komórek jest w ludzkim mózgu, jak działa nasza pamięć, czy szyszynka ma coś wspólnego z szynką i w ogóle co nam w głowie siedzi?

To koniecznie weźcie do rąk Kipiący umysł!

Kipiący mózg

W obu książkach  –  oprócz dużej dawki wiedzy – czytelnik znajdzie też zagadki i quizy, które pomogą nieco uporządkować zdobyte wiadomości.

Nie da się ukryć, że  są one świetnie napisane, pełne humoru, nieszablonowego podejścia – często ironicznego, a dodatkowo wzbogacają je komiksowe historyjki i zabawne ilustracje.

Podsumowując, pozycje są warte uwagi, i to nie tylko dla dzieci, bo i dorosłych czegoś nowego nauczą i pozytywnie rozbawią. Polecam!

815 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent