Niesamowici Egipcjanie i Krwawe rewolucje. Recenzja książek
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Niesamowici Egipcjanie i Krwawe rewolucje. Recenzja książek

Niesamowici Egipcjanie i Krwawe rewolucje. Recenzja książek
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Strrraszna historia – ale czy rzeczywiście?  Na swój sposób jest straszna, bowiem nie brak tu różnych okropieństw, paskudztw czy krwawych rebelii, ale bynajmniej nie strasznie nudna!  Ba, ja bym powiedziała wręcz, że fasssscynująca! 

Tym bardziej, że to nie jest nasze pierwsze spotkanie z serią „Strrraszna historia”, zatem śmiało możemy powiedzieć, że staje się  ona coraz bardziej ulubiona.  Lecz nie tylko nam przypadła do gustu, po zabraniu jednego z tomów do szkoły ustawiła się kolejka chętnych do pożyczenia, a i nauczycielka historii z przyjemnością go przeglądała.

Zatem z radością powitaliśmy kolejne książki z serii – tom „Niesamowici Egipcjanie”, porywający w niezwykłą podróż po starożytnym Egipcie i „Krwawe rewolucje”, opowiadające w nietypowy sposób o największych przewrotach i rebeliach.

Egipt kojarzy nam się przede wszystkim ze słońcem, piramidami, Sfinksem i klątwami. Kto tam był, będzie miał oczywiście nieco więcej do powiedzenia, zwłaszcza jeśli nie spędził wakacji jedynie na plaży, lecz z pewnością takiej historii krainy faraonów nie znał! Choćby dlatego, że nauczyciele na lekcjach o pewnych rzeczach nie mówili, bo albo nie mieli o nich pojęcia, albo bali się o nich mówić, albo uważali uczniów za zbyt młodych na… prawdę. Bo ta prawda niekiedy przeraża, bulwersuje, obrzydza…

Książka Niesamowici Egipcjanie poprowadzi nas przez świat tytułowych bohaterów, począwszy od historii Egiptu, poprzez tajemnice faraonów i piramid oraz ich rabusiów, galerię bogów, aż do opisu ich życia codziennego. Dowiecie się na przykład, jak, po co i dla kogo budowano piramidy, o ich ochronie przed złodziejami, na czym polegała gra w kozę, skąd się wzięła klątwa Tutanchamona i jakie były jej skutki,  jakie słodycze były przysmakami egipskich dzieci, o niesamowitych egipskich rozrywkach, o głównej żonie i wiceżonie oraz jak zrobić mumię.

Niesamowici Egipcjanie

Z kolei Krwawe rewolucje opowiedzą nam, jak od całkiem niewinnych zdarzeń dochodzimy do strasznych rzezi, dlaczego wiele rewolucji oraz rebelii było nieudanych i jak być rewolucjonistą. Poznajemy losy gladiatora Spartakusa i smak bostońskiej herbatki,  twórcę gilotyny i łgarza Tytusa, poczytamy o torturach, zamachomanii, szpiegowskich sprawkach i monarchicznych mordach.  Nie brakuje okropnych komunistów, szalonych komunardów, gniewnych Amerykanów oraz bezdusznych tyranów. A wszystko napasane tak, że trudno się oderwać!

Krwawe rewolucje

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Nie da się ukryć, że książki z serii to opowieści z dreszczykiem, napisane barwnie, z humorem, pełne ciekawostek, ale też faktów i dat, jednak tak przedstawionych, że nie da się  nie polubić historii. Gdyby tak wyglądały lekcje tego przedmiotu w szkole…

Dodatkowym atutem wszystkich pozycji są ilustracje, często przybierające postać komiksową. Gorąco polecam, nie tylko dzieciom o stalowych nerwach!

678 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent