menu
×
Wybierz miasto
x
Gdzie jest korona cara? Recenzja książki
Gdzie jest korona cara? Recenzja książki
Mikołajki_Multikino

Gdzie jest korona cara? Recenzja książki

Gdzie jest korona cara? - wznowienie pierwszej części przygodowej serii

Wakacje z duchami? Na samą myśl człowieka przechodzi dreszcz – jednak ja takich wakacji nie odmówiłabym, zwłaszcza w tak urokliwym miejscu, jak Zamek Czocha!

Ta warownia wzniesiona w XIII wieku na Dolnym Śląsku była świadkiem wielu wydarzeń, w tym krwawych i tragicznych, ale także została wybrana na siedzibę tajnego wojskowego ośrodka III Rzeszy i do dziś krążą pogłoski o ogromnych skarbach wywiezionych stamtąd w czasie wojny. Jednak z zamkiem wiąże się również wiele legend – związanych  i z samym miejscem, choćby Studnią Niewiernych Żon, jak i oczywiście wspomnianymi duchami, które tutaj mamy w postaci Białej Damy oraz nieszczęśliwej małżonki byłego właściciela zamku Ernsta Gutschowa – Anny.

Nic dziwnego zatem, że ta tajemnicza sceneria została wybrana na miejsce akcji powieści Gdzie jest korona cara?, bowiem nic tak nie przyciągnie czytelników, jak piękny zamek, zagadki i skarby w połączeniu z wspaniałymi wakacyjnymi przygodami grupy sympatycznych bohaterów.

Zatem do meritum – akcja powieści rozpoczyna się jeszcze w trakcie roku szkolnego, kiedy to poznajemy Monikę, Igora i ich nauczyciela historii Mariusza Krygiera. Mimo, że Monika i Igor są w jednej klasie, słabo się znają, jednak sytuacja ulega zmianie na letnim obozie wspinaczkowym, gdzie zaprzyjaźniają się i tworzą paczkę z kuzynką Igora  -Alą oraz  Mirosławem, zwanym przez kolegów Mirasem. Choć wywodzą się z oni różnych środowisk, mają swoje pasje i zainteresowania, a ich rodziny zmagają się na co dzień z najrozmaitszymi kłopotami, to od razu znajdują wspólny język  i doskonale potrafią  ze sobą współpracować.

Zamek Czocha i jego okolice to świetne miejsce do wspinaczek, zarówno dla zupełnie początkujących, jak i już zaprawionych w bojach amatorów skałek. Dlatego młodzieży błyskawicznie mijają wakacyjne dni, tym bardziej, że obóz bardzo szybko zamienia się w pełne wrażeń poszukiwanie zaginionych dawno temu skarbów!

Gdzie jest korona cara?

Na pewno duży w tym udział ich opiekuna, nauczyciela historii zwanego Bossem, bowiem to on wprowadza Monikę, Alę, Igora i Mirasa  w świat historycznych zagadek. Zafascynowani legendami młodzi bohaterowie zaczną szukać zamkowych tuneli i tajnych skrytek, chcąc trafić na mityczną koronę i klejnoty carskiej rodziny Romanowów. I cały czas coś się dzieje – razem z dzieciakami przeżywamy nie tylko pościgi za złodziejami, odkrycie nieznanego tunelu, poszukiwanie mapy zamku i samego skarbu, ale nawet… włamania.

To jest właśnie wielki plus powieści – wartka akcja z zaskakującymi zwrotami spowoduje, że czytelnik nie będzie mógł się od niej oderwać, a i po jej skończeniu z przyjemnością sięgnie po kolejną część przygód czwórki (a właściwie piątki, przecież Bossa nie powinniśmy pomijać ) przyjaciół.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Do tego lekki, dowcipny język, wakacyjna otoczka, wyraziste grafiki, wcale nie nużące opowieści nauczyciela-historyka o tym regionie Sudetów  – i recepta na udaną powieść przygodowo-historyczną gotowa!

Podsuńcie swoim dzieciom powieść Gdzie jest korona cara? jako lekturę na letnie dni, na pewno nie pożałujecie!

Artur Pacuła
Gdzie jest korona cara?
Premiera 6 maja (wznowienie)
Oficyna 4 em

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Przyjazne dziecku

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto
Dołącz do katalogu
KOLOROWE MEDIA SP. Z O.O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Przeprowadzenie procesu projektowego dla warsztatów rozwoju osobistego on-line w firmie Kolorowe Media Sp z o.o.”. Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firmy oraz dywersyfikacja przychodów. Planowanym efektem (wskaźniki rezultatu) jest wdrożenie 4 nowych projektów wzorniczych. Wartość projektu ogółem: 623 040,00 PLN Wartość wydatków kwalifikowanych: 506 536,58 PLN Dofinansowanie projektu z UE (wkład Funduszy Europejskich): 420 360,97 PLN