UD

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych. Recenzja

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Autor sugeruje by czytanie powiązać z dobrą zabawą z rodzicami, czyli rodzice czytają trudniejszy, dłuższy tekst, a dziecko ma za zadanie czytanie tekstów z chmurek. Pozwala to oczywiście na większe zaangażowanie i ćwiczenie czytania.
Treści zawarte w serii Detektyw Łodyga dotyczą ekologii i problemów ekologicznych.

W książce Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych 3 główny bohater ma do rozwiązania zagadki, o których rozwiązanie proszą dzieci. Między innym detektyw musi znaleźć smoka, który w rzeczywistości okazuje się być smogiem. Proszony jest o pomoc w zaklinaniu śmieci, czyli w gruncie rzeczy ich odpowiednie posprzątanie. Na koniec pozostaje mu zmierzyć się z rozszyfrowanie tajemniczego listu.

Czytelnicy dowiadują się co to jest smog i skąd się bierze oraz z jakiego powodu i jak należy segregować śmieci. Oprócz tych głównych wątków dowiadujemy się w jaki sposób dbać o powietrze i środowisko, jakich zachowań unikać, a jak należy postępować by nie niszczyć przyrody. Detektyw Łodyga uczy również dzieci jak ważne jest zdrowe odżywianie, które produkty dostarczają jakie składniki odżywcze oraz w jakiej żywności możemy znaleźć odpowiednio witaminy C, A, B, D.

Oprócz wiedzy przekazywanej w przyjemny sposób w książce znajdują się: karty memo, które zbieramy wraz z nowymi częściami Detektywa Łodygi, quiz edukacyjny, naklejki oraz propozycje zabaw plastycznych, pozwalających wykorzystać niepotrzebne juz rzeczy, by stworzy ciekawe przedmioty, nowe zabawki. Książka pomimo małego formatu zawiera tak wiele przydatnych treści. Osobiście uważam, że cała seria Detektywa Łodygi jest godna polecenia, ponieważ w dzisiejszych czasach zbyt mało uwagi zwraca się na problem ekologii i dbania o środowisko naturalne.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych 3
Barbara Wicher
Ilustrator: Ewa Podleś
Seria wydawnicza: Detektyw Łodyga
Kategoria wiekowa: 4–7
Format: 143×190 mm
Objętość: 64 str.
Oprawa: miękka klejona + skrzydełka
Wydawnictwo Skrzat

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

785 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent