Jak skompletować wyprawkę dla dziecka do szkoły, przedszkola

Szkolna wyprawka. 4 kroki do sukcesu

Wchodząc do najbliższego marketu nie sposób nie zauważyć , że rok szkolny, a tym samym i przedszkolny zbliża się dużymi krokami. Z każdej strony regałów wołają do nas kolorowe zeszyty, a pisaki, kredki i długopisy w równych rządkach zgodnie wołają „kup mnie”. W tym zagubieniu warto się zastanowić co naprawdę będzie potrzebne, co pomoże naszemu dziecku w poprawnym rozwoju, a co będzie tylko niepotrzebnym wydatkiem, do którego przekonują centra handlowe.

Więcej
Noga-w-nogę

Noga w nogę. Recenzja

„Noga w nogę” to książka, którą trudno znaleźć w przeciętnej księgarni – a poszukać naprawdę warto! Zbiór opowiadań, wierszyków, żartów, anegdotek , nawet przypowieści – całość podana w niezwykłe formie graficznej i okraszona specyficznym, dobrodusznym poczuciem humoru.

Więcej
Zdrowe-zęby

Zdrowe zęby

Ekspert radzi: „Zdrowe zęby”. Co i jak jeść, by zęby były zdrowe i mocne?

– Irmina Szadkowska-Filipowicz: Witam serdecznie. Bardzo się cieszę, że zgodziła się Pani ponownie z nami spotkać. Dziś porozmawiamy sobie o higienie jamy ustnej, o diecie sprzyjającej zdrowym ząbkom. Idą bowiem wakacje i mnóstwo smakołyków będzie wpadało nam w dłonie. Warto więc uświadomić sobie pewne zagrożenia, może zmienić nawyki żywieniowe? Zatem pierwsze pytanie brzmi: Nasze zęby narażone są na szereg niebezpieczeństw: twarde, kwaśne, słone, słodkie! Co najbardziej szkodzi naszym zębom?

Więcej
Dzieci-w-samochodzie-i-inne-kłopoty

Dzieci w samochodzie i inne kłopoty

Przygotowanie do transportu dziecka jest operacją taktyczną wymagającą zastanowienia i przygotowania teoretycznego. Dobrze jeżeli wcześniej przygotowaliśmy fotelik transportowy. Kodeks drogowy wymaga od nas używania fotelika dziecięcego odpowiedniej wielkości. Konstrukcja fotelika ma nam zapewnić stabilizację naszego pasażera oraz jego bezpieczeństwo. Foteliki dziecięce, jak wynikałoby to z przeznaczenia, powinny przechodzić szczegółowe, wręcz ekstremalne testy techniczne. Niestety, nic bardziej naiwnego.

Więcej
Warzywa i owoce jakie mają witaminy

Warzywa i owoce – zdrowie i smak lata

Stragany, bazary, stoiska supermarketów zaroiły się owocami i warzywami. Zrobiło się kolorowo, przepysznie i zdrowo. A będzie jeszcze obficiej! Z czego skorzystać i co zajadać by sobie pomóc? Przeczytaj o wybranych owocach i warzywach, o ich zaletach i właściwościach.

Więcej

Bąblowica

Nadchodzą wakacje – czas wypoczynku, ale i szczególnej ostrożności. Musimy uważać na oparzenia słoneczne, niebezpieczne kąpieliska, salmonellę, kleszcze… dochodzi jeszcze ryzyko zarażenia się bąblowicą.

Dowiedz się o niej więcej zanim pójdziesz do lasu!

Więcej
Dziewczynka z rysunkiem rodziny.

Kiedy 1+1=3

Ponad połowa młodych Polaków sądzi, że edukacja seksualna w szkole w obecnej formie to zdecydowanie za mało! Na własnej skórze przekonują się o tym przede wszystkim młodociane matki i ojcowie. Z badań wynika, że , niestety, głównym źródłem informacji młodych ludzi o seksualności i antykoncepcji są rówieśnicy… Wartość merytoryczna zdobytej tą drogą wiedzy jest niska. Młodzi ludzie sami przyznają, że odpowiednimi osobami do przekazywania takich informacji są rodzice, szkoła, lekarze…

Więcej

Polityka prywatności

Czytając, przeglądając czy używając serwis internetowy miastodzieci.pl lub prenumerując elektroniczny newsletter (cotygodniowy informator rodzinny) MiastoDzieci.pl akceptujesz zasady zawarte w Polityce Prywatności znajdującej się na tej stronie.

Więcej