Basia Królowa – recenzja książki

Basia Królowa – recenzja książki

Wydawnictwo „Lemoniada” w ramach edukacyjnej serii Ziarenka Piasku oferuje czytelnikom kolejną książeczkę Kamili Stokowskiej. „Basia Królowa” to zapis rozmowy kilkorga dzieci, które dzielą się swoją wiedzą i wątpliwościami na temat koronowanych głów – zarówno tych z przeszłości, jak i nam współczesnych. Taka forma pozwoliła autorce w lekki, przystępny sposób przedstawić młodym odbiorcom garść wiedzy, której na ogół przedszkolaki nie posiadają, a która może być dla nich ciekawa i rozwijająca.

Przyznaję, że nie jestem wielką fanką ilustracji Marty Grabowskiej, ale część z nich może zafrapować młodych czytelników i prowokować do zadawania pytań, co samo w sobie stanowi pewną wartość. Za to twarda okładka, estetyczna wyklejka i typografia sprawiają, że książeczkę miło trzyma się w dłoni.

Tradycyjnie w tej serii pojawiają się propozycje zadań i zabaw związanych z tematem. Tym razem dodatkowo wydawnictwo przygotowało  nawet interaktywną grę w memory, w której pomagamy ugotować zupę… królowej Bonie. Tu możesz z niej skorzystać.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie