Miejsca niezwykłe – rodzinne spacery w sieci
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Miejsca niezwykłe – rodzinne spacery w sieci

piekne miejsca na świecie dzieci
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

Oszałamiające góry, wodospady i kaniony,  cudowne parki przyrodnicze, plaże i równiny z dzikimi zwierzętami – niewątpliwie świat, na jakim żyjemy jest piękny i ogromny. I choć wskazanie tych najbardziej niezwykłych miejsc stworzonych przez Matkę Naturę mogłoby zająć całe życie i wciąż ktoś dodawałby kolejne do tej listy, to te regiony warto odwiedzić, choćby jedynie wirtualnie.

Zapraszamy Was na spacery w sieci – odkryjcie z nami miejsca niezwykłe, zarówno te dobrze znane choćby ze słyszenia, jak i mniej popularne! Naprawdę warto!

Zatem wyruszamy w podróż!

Angel Falls, Wenezuela

Wenezuela pełna jest cudów natury, a jednym z nich jest najwyższy na świecie wodospad o wysokości 979-metrów. Kaskady znajdują się na rzece Corrao w wenezuelskiej dżunglina terenie objętego patronatem UNESCO Parku Narodowego Canaima.
angel falls

Kanion Antylopy, Arizona

Kanion Antylopy (Antelope Canyon), nazywany także Kanionem Korkociągu to kanion szczelinowy, który znajduje się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. Powstawał przez miliony lat wskutek erozji. Wąskie, pofalowane przestrzenie między formacjami skalnymi tworzą barwne wzory, gdy światło słoneczne przenika przez kamień.

Kanion Antylopy

Las bambusowy w Kioto, Japonia

Arashiyama Bamboo Forest znajduje się w dzielnicy Arashiyama położonej w zachodniej części Kioto. Wysokość i gęstość bambusów (ich wysokość osiąga blisko 50 m) bardzo  kontrastuje z otaczającym las krajobrazem miejskim, a przejście 300 metrowym szlakiem dostarcza miłych wrażeń wszystkim odwiedzającym to nietypowe miejsce. Ciekawostką jest fakt, że dźwięk tego bambusowego lasu został dodany do  listy „100 dźwięków Japonii” przez Ministerstwo Środowiska.

Arashiyama Bamboo Grove

Aleja Baobabów, Madagaskar

Aleja Baobabów należy do najczęściej odwiedzanych miejsc na Madagaskarze, to taka „wizytówka” wyspy. Jednak nazwa aleja może być właściwie trochę myląca, bowiem miejsce to stworzyła natura i drzewa nie stoją w równym porządku. Baobaby rosną nie tylko na poboczu drogi, ale też pojedynczo w całej okolicy. Gatunek Grandidiera w Alei Baobabów to potężne kolumny z rozłożystą koroną – drzewa te osiągają 5-30 m wysokości i mają bardzo gruby pień – 7-11 m średnicy. Taka ciekawostka – ten gatunek baobabu został przedstawiony w filmie Madagaskar jako ogromne drzewo w centrum wyspy.

Aleja Baobabów

Azory, Portugalia

Ten portugalski archipelag może zainspirować – zielone doliny, strome klify nad oceanem, rzędy niebieskich hortensji i rozproszenie wodospadów sprawiają, że Azory to kraina, którą warto poznać.

Azory, Portugalia

Boulders Beach, Republika Południowej Afryki

Położona na wybrzeżu jednej z zatok w RPA – False Bay, Boulders Beach prezentuje słynne krajobrazy Kapsztadu – jasnoniebieską wodę, granitowe głazy i … pingwiny! Wiele osób pływa tutaj zaledwie kilka metrów od tej uroczej społeczności pingwinów afrykańskich. Boulders Beach jest osłoniętą plażą złożoną z wpustów między granitowymi głazami, od których zresztą pochodzi jej nazwa.

Boulders Beach, Republika Południowej Afryki

Kapadocja, Turcja

Kapadocja to z kolei jedna z wizytówek Turcji, sprawiająca niesamowite wrażenie kraina, w której całe miasta zostały wykute w skale. Jej księżycowy krajobraz został ukształtowany przez aktywność trzech wulkanów – Erciyes, Hasan i Melendiz, obecnie już wygasłych. Z tego podłoża na skutek działania wiatru i deszczu wyłoniły się niezwykłe formy skalne – olbrzymie grzyby, zaś ludzie dopełnili dzieła  – wykorzystali kruchość skał do drążenia domów i kościołów.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

kapadocja

Wyspy Galápagos, Ekwador

Wyspy Galápagos, zwane także Wyspami Żółwimi to archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, na wysokości równika. Wyspy słyną z niespotykanej fauny z wieloma gatunkami zwierząt, które występują tylko tutaj – żółwie słoniowe, legwany morskie i lądowe, zięby Darwina.

Ekwador wyspy galapagos

Wielka Rafa Koralowa i plaża Whitehaven, Australia

Chociaż Wielką Rafę Koralową – największą strukturę wytworzoną przez organizmy żywe na Ziemi – można zobaczyć z kosmosu, to najlepiej podziwiać ją można  nurkując. Z kolei jeśli chcecie wynurzyć się na powierzchnię, zróbcie to w okolicy Whitehaven Beach, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Wielka Rafa Koralowa

Wyspy Owcze

Wyspy Owcze to grupa wysp wulkanicznych z domami pokrytymi trawą, skalistymi wybrzeżami i mnóstwem maskonurów na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Ogromne wrażenie robi Wodospad Mulafossur – kaskada , jak z powieści fantasy, spadająca ze skalistych klifów wyspy Vagar, z zielonymi wzgórzami wioski Gásadalur w tle.

Wyspy OwczeWyspa Skye, Szkocja

To jedna z największych i najpiękniejszych wysp szkockich, górzysta kraina z pięknym klifowym wybrzeżem. Naturalne formacje skalne pozostawione przez starożytne osuwiska wystają tu z ziemi, w tym największy szczyt Old Man of Storr – według legend kciuk starożytnego olbrzyma.
Wyspa Skye, Szkocja

Fernando de Noronha, Brazylia

Archipelag u północno-wschodniego wybrzeża Brazylii składa się z 21 wysp i ma do zaoferowania jedne z najlepszych plaż i najpiękniejszych krajobrazów w Brazylii. Charakteryzuje się niezwykłym ukształtowaniem powierzchni – strzelistymi szczytami i stożkowatymi pagórkami, bowiem to tak naprawdę cześć łańcucha gór podwodnych oblewana przez przejrzyste wody oceanu.
Fernando de Noronha

Lake Tekapo, Nowa Zelandia

Jezioro Tekapo to jedno z polodowcowych jezior na Nowej Zelandii. Niesamowity widok wzbudzający zachwyt: na pierwszym planie turkusowe wody jeziora, zaś na drugim ośnieżone przez cały rok szczyty Alp Południowych. Turkusowa tafla jeziora to efekt tak zwanej mączki lodowcowej, którą stanowią niewielkie drobinki skalne.
Lake Tekapo

Pamukkale, Turcja

Bawełniany zamek – bo tak Turcy nazywają te niezwykłe tarasy wapienne – to miejsce, którego uroku nie oddadzą zdjęcia, tam po prostu trzeba pojechać! Spływająca po stoku zbocza wapienna woda uformowała białe, lśniące w słońcu skalne wodospady, tarasy, stalaktyty i niecki z wodą.
Pamukkale

315 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent