Zapraszamy do Klockowni!
UD

Kicia i księżycowa przygoda. Recenzja książki

Kicia i księżycowa przygoda opinie o książce
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy mała dziewczynka może zostać superbohaterką? Przy odpowiednim wsparciu przyjaciół i wierze w swoją siłę, jak najbardziej może!

Książka autorstwa Pauli Harrison to książka dla dzieci, ale i dla rodziców. Jest bardzo pogodną opowieścią o dziewczynce imieniem Kicia, która jest początkująca superbohaterką. Jej mama jest obdarzona super mocami, a Kicia bardzo chce być taka jak mama. Spotyka na swojej drodze kocią załogę, która przekonuje ją, że jest im bardzo potrzebna, że uda jej się pokonać strach oraz że tak naprawdę jest ogromnie odważna. Kicia im wierzy i jest to najlepsze, co może sobie podarować. Staje się superbohaterką, ratuje malucha z opresji i zyskuje wspaniałych przyjaciół.

Książkę czyta się za jednym zamachem.

Skłania do refleksji i głębszych rozmów z dzieckiem. Może pomóc rodzicom wzmacniać pewność siebie swoich pociech, przeganiać strach i walczyć z lękiem przed nieznanym.

Mama Kici powiedziała: „Nie pozwól, żeby kierował Tobą strach. Jesteś odważniejsza, niż Ci się wydaje” i jest to wręcz prawda
życiowa. Każdy z nas posiada super moce, tylko musi przestać się bać. Musi uwierzyć, że da radę, że mu się uda. Strach paraliżuje, powoduje, że boimy się nieznanego i nie podejmujemy działania.

Na koniec autorka przygotowała mini poradnik o kotach.

Przyda się każdemu, kto chciałby coś więcej się o nich dowiedzieć. Warto też zwrócić uwagę na ilustracje Jenny Løvlie, które opierając się na dużej ilości czerni i kontrastowym kolorze pomarańczowym doskonale opisują wydarzenia z książki.

 

Kicia i księżycowa przygoda
Autor: Paula Harrison
Oprawa: miękka
Format: 130×180
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Wydawnictwo: Zielona Sowa

525 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent