Sekretna kocia piekarnia. Recenzja książki

recenzja Sekretna kocia piekarnia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jeśli lubicie starannie wydane nietuzinkowe, ciekawe i  ciepłe opowieści to Sekretna kocia piekarnia jest właśnie dla Was. To artystyczne, oryginalne ilustracje, piękny literacki język i przygoda, która sprawi, że zaczniecie szukać w domu tajemniczych dziur.

Sekretna kocia piekarnia to książka estońskiej autorki wydana w Polsce przez Wydawnictwo Ezop. Akcja książki toczy się w Tallinie, co niezwykle mnie zaintrygowało. Uwielbiam takie literackie podróże, a ta podróż spodobała mi się szczególnie.

Urzekła mnie atmosfera tej opowieści, która jest bardzo spokojna, niespieszna, trochę oniryczna.

Autorka prezentuje czytelnikowi dwa światy. Jeden jest całkiem oczywisty, jego bohaterami są: kilkuletnia Helka, jej mama i tata. Drugi jest niezwykły. To świat ptaków, myszy i kotów ukryty przed wzrokiem ludzi. Tu bohaterami są koty mieszkające u Helki: Pchełka i Wilbur. Koty te pewnego dnia wpadają na pomysł stworzenia piekarni. Na drodze pojawia się jednak zły kocur, który chce się pozbyć niewygodnej konkurencji. Wtedy na pomoc rusza mała Helka, która zauważa dziwne zachowanie zwierzaków.

Prawda, że to wszystko jest trochę jak sen, jak fantazje tworzone przez znudzoną siedzeniem w domu dziewczynkę? Urzekające jest także zakończenie opowieści, gdyż czytelnik spodziewa się jakiejś akcji, awantury, a problem złego kocura udaje się rozwiązać w bardzo przyjazny sposób.

Sekretna kocia piekarnia to powieść krótka i bogato ilustrowana.

Podzielona jest ona na rozdziały, które sprawią, że lekturę można czytać wspólnie z maluchami lubiącymi nieco dłuższe formy. Jej uniwersalny charakter sprawia jednak, że może spodobać się także dzieciom czytającym już samodzielnie. Ukryty przed naszym wzrokiem świat domowych i podwórkowych zwierząt, to temat, który zainteresuje wielu czytelników.

Ewelina Zielińska

Sekretna kocia piekarnia
Autorka: Helena Läks
Ilustracje: Regina Lukk-Toompere
Tłumaczenie: Anna Michalczuk-Podlecki
Format: 245×216 mm
Objętość: 48 stron
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Ezop

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent