Najdzielniejsza mała Min, recenzja książki

Najdzielniejsza mała Min
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Nikt nie jest zbyt mały, by dokonać wielkich rzeczy – to tekst, który znajduje się na okładce Najdzielniejszej małej Min i można go uznać za myśl przewodnią tej książki. Jej lektura utrwali w dzieciach przekonanie, że każdy ma szansę na przeżycie przygody. Nawet ktoś całkiem malutki i niezbyt odważny.

Najdzielniejsza mała Min to książka z (kultowej już) serii Amberek. Ukazujące się w niej lektury, to często światowe klasyki, które do tej pory nie były znane polskich czytelnikom. Jednak Najdzielniejsza mała Min to książka, która w oryginalnym języku ukazała się w 2019 roku i od razu zainteresowała polskich redaktorów Amberka. Moim zdaniem słusznie, gdyż zarówno ja, jak i mój czterolatek, ulegliśmy nieodpartemu urokowi małej Min.

W pierwszym kontakcie książka zachwyca ilustracjami.

Nietypowe kolory i piękne roślinne ramki przywodzą na myśl wiekowe floratury i stare gobeliny. Umieszczenie w tej scenerii uroczej dziewczynki w ogrodniczkach, wesołych cioteczek i gromady zwierząt stworzyło mieszankę niesamowitą. Prawdziwa estetyczna uczta!

Cudownym ilustracjom towarzyszy również przygoda, która zachwyciła mojego syna. Choć w książce pojawiają się jedynie kobiece postacie, a całość hołdować ma dziewczęcej sile, to nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się nią będąc chłopcem.

Mała Min jest naprawdę mała (jak Calineczka) i mieszka z równie małymi cioteczkami, które co wieczór opowiadają dziewczynce o swoich wielkich przygodach. Min jest przekonana, że sama jest zbyt mała i strachliwa, by móc przeżyć prawdziwą przygodę. Wtedy jednak los się do niej uśmiecha. W wyniku splotu wydarzeń mała bohaterka nie tylko pomaga zwierzętom dojść do siebie po ataku potwora, ale też obłaskawia go dzięki swojej dobroci i empatii.

Przygoda jest naprawdę wciągająca, a całość (tak jak inne książki z serii Amberek) ma długość idealną dla czytelnika w wielu przedszkolnym. My zostaliśmy wielkimi fanami tej ciepłej, uroczej i mądrej opowieści, która od wielu wieczorów towarzyszy nam w czasie czytania do snu.

Ewelina Zielińska

Najdzielniejsza mała Min

Najdzielniejsza mała Min
Melissa Castrillon
Tytuł oryginału: Mighty Min
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2019-10-08

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent