Drewniany domek dla lalek z oświetleniem, które umili dziecku zabawę.

Drewniany domek dla lalek z oświetleniem, które umili dziecku zabawę.
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Domki dla lalek z drewna to jedna z najchętniej wybieranych zabawek, ceniona zarówno przez maluchy, jak i ich rodziców. Co sprawia, że ich popularność nie maleje mimo upływu lat? Czy istnieje sposób na unowocześnienie ich bez zmiany ich pierwotnego charakteru i funkcji w rozwoju dziecka?

Domek dla lalek drewniany – dlaczego jest świetną zabawką?

Lalki oraz różnego typu akcesoria (np. domki czy samochody) to niemal obowiązkowy element wyposażenia dziecięcego pokoju. Kolejne pokolenia chętnie sięgają po tego typu zabawki z jednakowym entuzjazmem, choć mogłoby się wydawać, że ich popularność przeminie jak każda moda.

Ponadczasowe modele domków dla lalek drewnianych znajdziesz w  sklepie Dollo.pl, w którym znajdziemy również m.in. interaktywne maskotki, zabawki dmuchane oraz edukacyjne. Ogromną ich zaletą jest fakt, iż dostarczają nie tylko doskonałej rozrywki, ale również rozwijają cenne funkcje i umiejętności. Zabawa lalkami należy do zabaw narracyjnych, polegających na wymyślaniu własnych historii oraz odtwarzaniu sytuacji zaobserwowanych w codziennym życiu. Na ich podstawie można się więc dowiedzieć wiele na temat emocji dziecka, jego doświadczeń, a nawet problemów (o których często nie potrafiłoby powiedzieć wprost).

Dodatkowo tego rodzaju zabawy rozwijają kompetencje językowe maluchów, ich wyobraźnię oraz umiejętności społeczne, a także zwiększają empatię i wrażliwość. Wbrew stereotypom nie są one przeznaczone jedynie dla dziewczynek. Chłopcy również chętnie się w nie angażują, przy okazji ucząc się zrozumienia dla innych i przygotowując do różnych ról społecznych (np. męża, ojca czy pracownika).

Jak wybierać drewniane domki dla lalek?

 Nie ulega wątpliwości, że domki dla lalek z drewna są znacznie lepszym wyborem niż te z wykonane z plastiku, ponieważ są bardziej ekologiczne, bezpieczniejsze dla dziecka i znacznie bardziej trwałe. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe. Niektóre modele posiadają bardzo małe elementy nieodpowiednie dla maluchów poniżej trzeciego roku życia.

Oprócz tego istotna jest atrakcyjność wizualną produktu. Dzieci chętnie bawią się zabawkami kolorowymi i estetycznie wykonanymi. To właśnie te cechy sprawią, że nasza pociecha szczerze zainteresuje się prezentem i będzie miała ochotę do niego wracać podczas kolejnych zabaw.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Kolejną ważną kwestią są gabaryty wybranego modelu, które warto dobrać do metrażu pokoju dziecka. Jednak jeśli nas on nie ogranicza, najbardziej pożądaną opcją z pewnością pozostają duże drewniane domki dla lalek wyposażone w liczne pomieszczenia, akcesoria i mebelki.

Domki dla lalek drewniane z oświetleniem

 Zabawa lalkami jest tak atrakcyjna m.in. dlatego, że pozwala na doświadczenie pewnej namiastki fascynującego świata dorosłych. Bardzo istotne jest więc to, by wybrany przez nas domek drewniany dla lalek był możliwie jak najbardziej realistyczny i nadawał się do tworzenia narracji o codziennym życiu jego mieszkańców. Warto zwrócić uwagę na to, czy konkretny model wyposażony jest we wszystkie podstawowe pomieszczenia (np. kuchnię, łazienkę, sypialnię i salon, choć wiele większych domków ma nawet kilka pięter i taras!), najważniejsze meble (takie jak łóżko, sofa, kuchenka czy wanna) oraz inne elementy wystroju (okna, rysunek paneli podłogowych lub tapet ściennych). Jednym z najbardziej pożądanych przez dzieci, nowoczesnych dodatków jest oświetlenie LED, które dodaje całemu domkowi autentyczności. Światełka pozwalają na zabawę przy słabym oświetleniu (np. tuż przed pójściem spać), pomagają lepiej widzieć małe elementy wyposażenia oraz sprawiają, że zabawka jeszcze bardziej przypomina prawdziwe lokum mieszkalne. Z pewnością warto zainwestować w taki model, by zobaczyć zachwyt w oczach swojej pociechy i dostarczyć jej wielu godzin niezapomnianej rozrywki.

 

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent