Weleda
Weleda Baby

Jano i Wito. Na wsi. Recenzja książki

Jano i Wito. Na wsi, recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jano i Wito tym razem zabierają nas na wieś, a dokładnie do babci i dziadka. Przed nami “misja poszukiwawcza”, dużo miauczenia, muczenia, szczekania i kwakania… Wydawać by się mogło, że książka, której główna akcja obraca się wokół biegania po wsi i szukania kocyka  – to nuuuudy. Nic bardziej mylnego! – przynajmniej w przypadku tej pozycji. 

Już na samym początku opowieści okazuje się, że dziadek zachorował, a dzielni bracia chcąc mu pomóc – rozglądają się, czym go przykryć, by poczuł się lepiej. Od pytania „Gdzie jest kocyk” – zaczyna się cała przygoda. Chłopcy odkrywają, że babcia zrobiła kocyk na drutach… tylko nie wiadomo, gdzie go położyła. Niestety, akurat ucięła sobie drzemkę, więc Jano i Wito zamiast ją budzić – postanawiają sami odnaleźć zgubę!

Jano i Wito. Na wsi opinie o książce

I tu pierwsza niespodzianka… w której się wręcz zakochałam i myślę, że spodoba się również każdemu, szczególnie małemu czytelnikowi. Włóczka leżąca na stole to jeden z dwóch elementów sensorycznych, znajdujących się w tej książeczce. Można ją „pogłaskać”, jest mięciutka niczym prawdziwy kłębek.

Strona po stronie bracia spotykają kolejne zwierzęta, mieszkańców wsi. Małych fanów motoryzacji – na pewno ucieszy, że nie zabraknie tu i ogromnego traktora!

dav

Książka pozwala dziecku poznawać zwierzęta typowe dla wsi, ich nazwy oraz odgłosy jakie wydają/naśladować je. Nawet młody człowiek, który już je zna (przetestowane;) ma dużo radości, gdy może dokończyć zdanie – “Czy to kocyk? Nie to…”, oraz posłuchać, jak rodzic/osoba czytająca głośno – chrumczy jak prosiak, czy warczy udając traktor. (Wspólne miauczenie, gdakanie, itp., również może sprawić Wam dużo frajdy).

I jest… Oto i on!!! Udało się. Chłopcy odnajdują zaginiony kocyk – i jak się zapewne domyślacie – to właśnie on jest drugim elementem sensorycznym w tej książeczce. Kocyk wisi na sznurku na pranie… Można go dotknąć i jest równie miękki jak włóczka, z której zrobiła go babcia. 

Jano i Wito. Na wsi. Recenzja książki

Książka jest przejrzysta, ilustracje barwne, choć nie “przeładowane”. Stronice kartonowe, więc zarówno przyjazne jak i „odporne na małe rączki”. Książka warta polecenia! Co też czynię:) życząc Wam radosnej lektury!

Jano i Wito. Na wsi opinie o książce dla dzieci

Jano i Wito. Na wsi
Wiola Wołoszyn,
Przemek Liput
Liczba stron: 26
Oprawa: twarda, strony kartonowe
Wymiary: 210×210
Premiera: marzec 2020
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Mamania

423 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent