Zwierzaki z abecadła cudaki, recenzja książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Zwierzaki z abecadła cudaki, recenzja książki

Zwierzaki, z abecadła cudaki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Zwierzaki z abecadła cudaki to nasze pierwsze spotkanie z Agencją Wydawniczą Jerzy Mostowski. Logo AWM kompletnie nic mi nie mówiło, jednak urocza ilustracja na okładce i obco brzmiące nazwiska autorów mnie zaintrygowały.

Zaglądając do środka zorientowałam się, że Zwierzaki z abecadła cudaki wykorzystują dobrze znany motyw wierszyków na każdą literę alfabetu. I choć nie jest to nic nowego, to muszę przyznać, że książka nas zauroczyła i mój czterolatek chętnie po nią sięga. Na pierwszy plan wysuwają się tu świetne ilustracje, które znajdziemy na każdej stronie. Portrety zwierzęcych bohaterów i poręczny format książki sprawiają, że dzieciom przyjemnie się ją przegląda. Gdy już nasycimy się ilustracjami warto przejść do lektury.

Każdy z wierszyków to krótka rymowanka o zwierzęcym bohaterze.

Są one pełne ciepłego humoru i niejednokrotnie z ciekawym przekazem. Dzik Darek przypomina, że nie wolno iść z obcymi, Ibis Iwo przekonuje się, że najważniejsze jest to, co mamy w środku, a Panda Paula zwraca uwagę na trudną sytuację swojego gatunku. Wszystko to w kilku rytmicznych zdaniach, które przedszkolaki zrozumieją bez trudu. Na uwagę zasługuje też świetne tłumaczenie wierszyków. Brzmią one bardzo przyjemnie i łatwo wpadają w ucho.

Wiersze w Zwierzaki z abecadła cudaki mają za zadanie zainteresować małych czytelników światem liter. Pierwsze litery imion bohaterów wyróżnione są kolorem i wiersze ułożone są w alfabetycznym porządku. Literki mogą być w trakcie lektury wyszukiwane w tekście, a dodatkowo u dołu strony znajdziemy je w formie pisanej.

Autorka książki zamieściła na jej końcu zagadki dotyczące każdego z bohaterów. Te dwuwersowe rymowane zagadki, to kolejny pomysł na zabawę ze zwierzakami zamieszkującymi książeczkę.

Proste, wesołe wierszyki na pewno przypadną do gustu niejednemu przedszkolakowi, który dzięki nim będzie mógł w radosny sposób stawiać pierwsze kroki w świecie liter.

Ewelina Zielińska

Zwierzaki z abecadła cudaki

Zwierzaki z abecadła cudaki
Autor: Ivona Ďuričová
Katarzyna Vanevska
Ilustrator: Adrián Macho
Przedział wiekowy: 4-6 lat
Format: 200 x 200 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony

578 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent