Weleda
Weleda Baby

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka. Recenzja książki dla dzieci

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy znacie serię książek o sympatycznej Misi od Wydawnictwa Zielona Sowa? Jeśli nie, to musicie szybko nadrobić zaległości.

Muszę przyznać, że do niedawna sama nie znałam tego cyklu. Książka Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka oczarowała mnie jednak od pierwszego spojrzenia.

Główną bohaterką serii jest ośmioletnia Misia. Dziewczynka obdarzona jest niezwykłym darem, potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Kocha wszystkie żywe stworzenia i zawsze jest gotowa, by nieść im pomoc. Swoje wyjątkowe umiejętności postanowiła wykorzystać, zakładając lecznicę dla zwierząt.

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka zawiera trzy historie opowiadające o nowych przygodach dziewczynki. Tym razem Misia spotkała borsuka, który zgubił się w lesie, rannego kreta oraz papugę. Czy będzie umiała im pomóc? Dowiecie się, czytając tę książkę.

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka

Propozycja ta jest bardzo ładnie wydana. Oprawiona jest w twardą, matową okładkę z wybiórczym lakierem. Papier jest śliski, dobrej jakości. Ilustratorem książki jest Agnieszka Filipowska. Kreska tej artystki jest bardzo charakterystyczna, miękka, malarska. Rysunki są kolorowe, przyjemne i sympatyczne.

Historie są proste i ciepłe. Główna bohaterka jest empatyczna, niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym i pokazuje, w jaki sposób należy traktować zwierzęta. Może być wzorem do naśladowania dla kilkulatków.

Warto także wspomnieć, że książki z tej serii mają korzystną cenę i nie zrujnują portfela żadnego rodzica.

Serdecznie polecam.

Monika Górka

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustrator: Agnieszka Filipowska
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 48
Wiek: 4+

261 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent