Odgłosy natury – dźwiękowa mapa przyrody

Odgłosy natury - dźwiękowa mapa przyrody

Jest naukowo udowodnione, że kontakt z naturą jest niezastąpionym czynnikiem w rozwoju dzieci. Odgłosy natury pomagają nam się zrelaksować i pozytywnie nastrajają. Zatem jak najczęściej znajdźmy choć chwilę na słuchanie, łowienie oraz rozpoznawanie dźwięków – czas wsłuchać się we wszystkie brzmienia,  jakie oferuje nam przyroda!

Zwłaszcza, że teraz jest okazja do posłuchania cudownych dźwięków natury, jakiej dotąd nie było! Dzięki dostępowi do sieci błyskawicznie przeniesiemy się w dowolny zakątek naszego globu, bowiem grupa profesjonalnych rejestratorów przyrody z całego świata opracowała dźwiękową mapę przyrody –  Nature Soundmap. Ta mapa w przyjemny i interaktywny sposób pomoże nam w odkrywaniu naturalnych dźwięków naszej planety, możemy choćby zanurzyć się w pulsującym chórze owadów w tropikalnym lesie deszczowym Borneo lub zrelaksować przy melodiach śpiewu ptaków na alpejskiej łące.

Wiele nagrań  jest nagraniami stereo wykonanymi za pomocą dwóch mikrofonów, które rejestrują dźwięk w zakresie 360 ​​stopni. Ta technika nagrywania najdokładniej naśladuje naturalne doznania  i zapewnia realistyczną reprezentację wszystkich dźwięków w określonym środowisku. Chociaż główny nacisk kładziony był na całokształt „pejzaży” dźwiękowych, to uwzględniono również wybrane brzmienia poszczególnych gatunków, które są szczególnie interesującymi przykładami w królestwie zwierząt.

Usiądźcie teraz razem,  zamknijcie oczy i zrelaksujcie się, słuchając wybranego nagranego odgłosu przyrody, a poczujecie się, jakbyście tam byli! Przyda się też para dobrych słuchawek, wzmocni wrażenia.

Mapa dźwięków przyrody

Nie zabrakło na tej mapie Polski, sami zobaczcie, które miejsca przyciągnęły uwagę twórców projektu!

polska mapa dźwięków
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:przyrodaskarby natury