Zabawy walentynkowe

Zabawy walentynkowe dla dzieci czyli garść inspiracji z serduszkiem. Walentynkowe precelki, kartka z serduszkiem, pomysły na upominki dla ukochanych. Super zabawa dla dzieci i rodziców pełna prostych pomysłów prosto z serca. Zapraszamy do kolorowej zabawy!


Ciasto z sercem przepis na walentynki

Przepis na ciasto z ukrytym sercem

Słodki wypiek z czerwonym sercem w środku będzie zaskoczeniem dla każdego. Jak to zrobić? Wystarczą odpowiednie formy do ciasta i osobne przygotowanie czerwonego środka i jasnej masy. Na koniec ciasto polewa się czekoladą i gotowe!

serce z filcu

Jak zrobić serce z filcu

Piękna ozdoba, która może posłużyć jako upominek świąteczny, walentynkowy czy na Dzień Babci. Serduszko z filcu nie jest trudne do zrobienia, a na pewno sprawi radość najbliższym!

ramka z szpatułek DIY

Ramka na zdjęcie ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

zabawa mydełka z gliceryny

Domowe mydełka z gliceryny

Skoro chcemy zrobić sobie mydełko, krem, peeling, maseczkę lub inne domowe cudo to dlaczego mamy się zamykać, odgradzać od dzieci? Wpuszczając je do naszego królestwa domowych kosmetyków mamy je cały czas na oku, brudzimy i sprzątamy razem i doskonale się przy tym bawimy.

ceramiczne serce

Ceramiczne serduszka

Każdy lubi dostawać niebanalne prezenty, a najcenniejszym podarunkiem jest samodzielnie wykonane i pomalowane serduszko. Zapraszam wszystkie dzieci do twórczej zabawy.

pixabay farby pędzel paleta

Malowane kubki

Nie macie pomysłu na prezent? Miasto Dzieci Wam pomoże. Wystarczy znaleźć w domu kubek i pomalować go według uznania. Taki upominek będzie jedyny w swoim rodzaju.

Serce z guzików walentykowe zabawy dla dzieci

Kartka, laurka – walentynkowe serce

Takiej kartce z sercem nikt się nie oprze! Jej wykonanie wymaga trochę pracy i umiejętności, ale efekt wart jest poświęcenia. Ponieważ przy tworzeniu kartki, będziecie używać igły, to raczej zabawa dla dzieci powyżej 9 roku życia.

pixabay walentynki serce

Walentynki – serduszka z masy solnej

Kwiaty-serduszka będą pięknym prezentem m,in. na Walentynki, a także na dzień babci i dziadka! Potrzebne Wam będą: masa solna, mąka, woda, farby, ozdoby, klej, patyczki oraz bezbarwny lakier do paznokci, który doda waszym pracom blasku.

ramka - serduszko

Ramka na zdjęcie – serce

Różową, słodką ramkę na zdjęcia każdy obdarowany z zachwytem zawiesi w swoim pokoju lub postawi na biurku. Do przygotowania ozdoby potrzebujesz jedynie tekturki, nożyczek, bibułki i kleju.