Zabawy na dzień nauczyciela

Zabawy na Dzień Nauczyciela - dzieci mogę przygotować dla swoich nauczycieli piękne laurki i oryginalne upominki. Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października, a nauczycieli najbardziej ucieszy niespodzianka przygotowana przez dzieci własnoręcznie. Setki pomysłów na zabawy dla dzieci na każdą okazję z podziałem na wiek czekają w Mieście Dzieci. Zapraszamy!


ramka zdjęcie zabawa
Zabawy w szkole

Ramka ze sznurka

Tworzenie ramki na zdjęcia z kolorowych sznurków to pomysł na zabawę np. w deszczowe popołudnie. Warto zachęcić dzieci do twórczego działania. Spróbujcie sami!

ramka z szpatułek DIY
Zabawy walentynkowe

Ramka na zdjęcie ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

laurka w kształcie kwiatka
Zabawy plastyczne

Laurka – kwiatek

Kwiatkowa laurka pięknie się prezentuje i świetnie sprawdzi się jako prezent dla mamy lub babci. Podejmijcie wyzwanie i spróbujcie wykonać ją samodzielnie.

drzewko szczęścia z drucików jak zrobić
Zabawy wiosenne

Drzewko szczęścia

Podarunki wykonane własnoręcznie to najpiękniejsze, co można do kogoś otrzymać. Miasto Dzieci uważa, że drzewko szczęścia to doskonały pomysł na prezent! Siądźcie wygodnie i zabierajcie się do pracy.

pixabay książki zakładka
Zabawy w szkole

Zakładki do książek

Wasi rodzice albo dziadkowie lubią czytać? Jako prezent możecie wykonać dla nich zakładkę do książek. Jest to bardzo praktyczny prezent, a wykonany własnoręcznie jedyny w swoim rodzaju.

ozdobny słoik
Zabawy w szkole

Ozdobny słoiczek

Taki słoiczek to bardzo ciekawa dekoracja. Może być sposobem m.in. przechowywanie niepotrzebnych drobiazgów. Możecie go użyć również jako prezent dla ukochanej osoby.

pixabay jarzębina jesień
Zabawy w szkole

Jesienny naszyjnik

Ten naturalny naszyjnik wykonasz z darów jesieni – rajskich jabłuszek, fasoli czy jarzębiny. Może on być ozdobą Waszego pokoju lub Waszej szyi.