Zabawy na Dzień Babci i Dziadka

Zabawy na Dzień Babci i Dziadka czyli pomysły na laurki i upominki, które dziecko przygotuje własnoręcznie. Takie prezenty najbardziej ucieszą każdą babcię i dziadka. Zobacz mnóstwo inspiracji na upominki prosto od serca i zrób babci i dziadkowi cudowną niespodziankę 21 i 22 stycznia.

serce z filcu
Zabawy walentynkowe

Jak zrobić serce z filcu

Piękna ozdoba, która może posłużyć jako upominek świąteczny, walentynkowy czy na Dzień Babci. Serduszko z filcu nie jest trudne do zrobienia, a na pewno sprawi radość najbliższym!

ramka zdjęcie zabawa

Ramka ze sznurka

Tworzenie ramki na zdjęcia z kolorowych sznurków to pomysł na zabawę np. w deszczowe popołudnie. Warto zachęcić dzieci do twórczego działania. Spróbujcie sami!

ramka z szpatułek DIY
Zabawy walentynkowe

Ramka na zdjęcie ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

zabawa mydełka z gliceryny

Domowe mydełka z gliceryny

Skoro chcemy zrobić sobie mydełko, krem, peeling, maseczkę lub inne domowe cudo to dlaczego mamy się zamykać, odgradzać od dzieci? Wpuszczając je do naszego królestwa domowych kosmetyków mamy je cały czas na oku, brudzimy i sprzątamy razem i doskonale się przy tym bawimy.

laurka w kształcie kwiatka

Laurka – kwiatek

Kwiatkowa laurka pięknie się prezentuje i świetnie sprawdzi się jako prezent dla mamy lub babci. Podejmijcie wyzwanie i spróbujcie wykonać ją samodzielnie.

koralikowe drzewko szczęścia

Koralikowe drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia z drucików i koralików to pomysł na prezent dla bliskiej osoby oraz… sposób na kolorowe i pracowite popołudnie! Zbierzcie potrzebne materiały i do dzieła!

Świece-dekoracyjne
Zabawy w domu

Świece dekoracyjne

Resztek świec nie trzeba wyrzucać. Można z nich zrobić oryginalne świece dekoracyjne. Jeżeli będziecie mieli z czymś problem poproście rodziców o pomoc.

Guzikowa-ramka

Guzikowa ramka

W każdym domu można znaleźć niepotrzebne guziki. Miasto Dzieci ma pomysł jak je efektownie wykorzystać. Do wykonania ramki potrzebna jest Wam jeszcze tylko: tektura, klej i nożyczki.

Wazoniki ozdabiane sznurkiem, jak zrobić, zabawy dla dzieci

Wazonik ze sznurka

Wazonik ze sznurka to piękna ozdoba każdego domu i wspaniały prezent dla mamy lub babci! Wymaga od dzieci odrobiny cierpliwości, ale efekt robi wrażenie. Świetnie prezentują się w nim zarówno kwiaty, jak ususzone gałązki.

pixabay ciastko foremka serce
Zabawy w domu

Perłowe serduszko z masy papierowej

Masa papierowa to ekscytujący materiał dla malucha, ale wcale nie taki łatwy w obróbce dla małych rączek. Dlatego zabawę z tą ciekawą masą warto rozpocząć od budowania prostych kształtów.

pamiątkowy odcisk stopy dziecka
Zabawy plastyczne

Pamiątkowy odcisk stopy dziecka w glinie

Czas ucieka bardzo prędko, szczególnie widać to po naszych dzieciach. Rosną w niebywałym tempie! Niedługo nikt nie uwierzy, że nosiły kiedyś małe buciki… Ta zabawa pomoże zatrzymać chwilę i będzie pretekstem do porównań po latach.

lepienie z gliny samoutwardzalnej kubek
Zabawy plastyczne

Lepienie z gliny samoutwardzalnej – kubek

Dzieci uwielbiają bawić się w organizowanie przyjęć. Chętnie przygotowują wystawne przyjęcia dla przyjaciół z placu zabaw. Spotkanie wyda się jeszcze bardziej interesujące, gdy gospodarze zaskoczą gości glinianą zastawą.