Weleda
Weleda Baby

Kreatywna ramka ze zdjęciem – prezent dla babci i dziadka

Prezent dla babci i dziadka ramka kreatywna
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dziadkowie uwielbiają oglądać zdjęcia swoich wnuków. Ozdabiają nimi domowe szafki i ściany. Dlatego zdjęcie w ramce to zawsze trafiony upominek na Dzień Babci i Dziadka. Możemy jednak sprawić, by takie zdjęcie stało się naprawdę wyjątkowe. Wystarczy trochę ozdób i dziecięcej wyobraźni, by zwykła fotografia stała się prawdziwą perełką. Dziadkowie będą zachwyceni pracą, którą wnuki włożyły w przygotowanie prezentu, a upominek zajmie honorowe miejsce w ich domu.

Do stworzenia kreatywnej ramki na Dzień Babci i Dziadka potrzebne będą:

– zdjęcie w formie papierowej,
– ramka dowolnej wielkości,
– masa plastyczna typu Play Doh lub kolorowa masa plastyczna samoutwardzalna,
– nożyczki,
– elementy dekoracyjne na przykład muszelki, kolorowe guziki, brokat, kokardki, koraliki czy wycięte z kolorowego papieru dowolne kształty.

Przygotowanie takiego upominku należy rozpocząć od przeglądu fotografii i wybrania takich, które chcemy umieścić w ramce. Dobrze jeśli udałoby się znaleźć zdjęcie z babcią czy dziadkiem, ale można też na – narysowanym i wyciętym z kartonu- sercu napisać „Dla Dziadka”, „Dla Babci”, a potem zrobić zdjęcie wnuka trzymającego taką dedykację.

Zdjęcia musimy potem wywołać lub wydrukować na dobrej jakości drukarce.

Przy tworzeniu pracy niezbędna będzie pomoc rodziców albo starszego rodzeństwa dlatego, że zakupioną wcześniej ramkę należy rozebrać zdejmując wierzchnie szkło, a zdjęcie trzeba przyciąć do tej wielkości i kształtu, aby dobrze wkomponowało się w ramkę.

Potem całą powierzchnię ramki wyklejamy masą plastyczną na tyle grubo, by można było wkleić w nią ozdoby, ale na tyle cienko, by wszystko nie było zbyt wysokie i dało się z powrotem nałożyć szkło. Warto to sprawdzić na początku pracy.

Gdy tło jest gotowe, dokładamy zdjęcie i delikatnie obrysowujemy jego kształt, aby wiedzieć jak je obramować. Pustą przestrzeń poza miejscem, gdzie będzie zdjęcie, ozdabiamy według uznania delikatnie wciskając w masę przygotowane ozdoby. Na końcu wklejamy zdjęcie – można posłużyć się tutaj klejem typu wikol.

Gdy całość odrobinę podeschnie, składamy ramkę. Można też i na niej umieścić jakieś ozdoby – tutaj też przyda się klej do różnych powierzchni.

Pakujemy pięknie i wręczamy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Radość z prezentu mamy zagwarantowaną!

821 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent