Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ślimaki z papieru na Walentynki

walentynki ślimaki z papieru
Urocze ślimaki z serduszkiem to pomysł na walentynkową zabawę plastyczną dla dzieci. Łatwe zabawy z papieru sprawdzą się u przedszkolaków i starszaków. Takie ślimaczki z muszlą w kształcie serca mogą być walentynkową ozdobą przedszkola albo stanowić upominek dla mamy lub taty z okazji 14 lutego.

Do zrobienia walentynkowych ślimaków z papieru potrzebne będą:
– paski kolorowego papieru
– pisak
– klej
– nożyczkiŚlimaki z papieru na walentynki jak zrobić

Najtrudniejsze wydaje się zrobienie stabilnych serduszek z papieru, ale wystarczy dwa paski czerwonego papieru na około 1/5 długości naciąć w poprzek i nacięciami „założyć za siebie”. To będzie „róg” naszego serca. Zaokrąglenia serca otrzymamy przesuwając linijką wzdłuż pasków i napinając je – dokładny sposób zaokrąglania pasków sprawdzicie na filmie pod tekstem. Zaokrąglone końce sklejamy ze sobą.

ślimaki z papieru na walentynki

Z białego i czarnego papieru wycinamy oczy ślimaków. Można też po prostu narysować czarne kropki na białych, wyciętych kółeczkach.

Serca przyklejamy „podstawkami” na – przygotowane wcześniej – paski papieru, które zaginamy w połowie długości. Wycinamy rogi ślimaków, doklejamy oczy i rysujemy uśmiechy. Ślimaki są gotowe. Życzymy wesołych Walentynek!

Na filmie instruktażowym zobacz jak zrobić walentynkowe ślimaki krok po kroku: 

355 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent