Przepis na walentynkowy deser z serduszkiem

przepis na Walentynkowy deser z serduszkiem jak zrobic

Przygotowanie serduszkowego deseru dla mamy, taty lub babci wcale nie zajmie dużo czasu! Z małą pomocą kogoś dorosłego, stworzycie takie pyszności w kilka minut.

Jedyne o czym musicie pamiętać, to przygotowanie galaretki dzień wcześniej.

A do walentynkowego deseru potrzebne będą:
– opakowanie czerwonej galaretki
– śmietanka – tutaj 36% firmy Łowicz
– ok. 2-3 łyżeczki cukru pudru
– owoce lub płatki czekoladowe do dekoracji
– foremka do wycinania ciastek w kształcie serca.

Wieczorem przygotujcie galaretkę.  Trzeba do niej zużyć mniej wody niż w przepisie (jakieś 3/4). Po wymieszaniu przelewamy ją na blaszkę pieczenia ciast. Chodzi o to, by galaretka po stężeniu była płaska i niezbyt „gruba”.

Następnego dnia za pomocą foremek do ciast w kształcie serduszka wycinamy z niej kształty. Wyjmujemy podważając łopatką do ciasta. Sprawdzi się też nóż z szerszym ostrzem.

Ubijamy śmietanę na sztywno dodając cukier puder w ilości wedle uznania.

Na spód kieliszków układamy kawałki owoców (ale to nie jest konieczność), do brzegów dociskamy serduszkowe galaretki i dopełniamy bitą śmietaną. Na wierzchu układamy owoce, wiórki z czekolady, posypkę, albo jeszcze jedno serduszko z galaretki. Deser chłodzimy w lodówce.

Szybko, ładnie i smakowicie. Polecam także inne sprawdzone przeze mnie przepisy – zapraszam TUTAJ.

Pomysł deseru zaczerpnęłam stąd.

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.Nowa kolekcja 5.10.15.

Zobacz także