10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci na wsi, pozostaje to, co oferuje miasto.

We Wrocławiu miejsc, gdzie można spotkać zwierzęta jest sporo, przedstawiamy kilka z nich:

Zoo Wrocław

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Najstarsze w Polsce Zoo, w którym spotkamy przedstawicieli ponad tysiąca gatunków zwierząt. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, Zoo proponuje również szereg innych niesamowitych atrakcji, takich jak pokazy karmienia zwierząt, przejażdżki na kucykach czy plac zabaw.

ZOO Wrocław wraz z Afrykarium jest czynne przez cały rok bez wyjątków – we wszystkie dni tygodnia, roku, we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Cennik wrocławskiego zoo TUTAJ

zoo.wroclaw.pl

Afrykarium 

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Niesamowite, światowej klasy oceanarium, w którym znajdziemy gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. Dzieci będą miały możliwość obejrzenia żółwi, rekinów, pingwinów, krokodyli, setek ryb, płaszczek i hipopotamów.

Wstęp w ramach biletu do ZOO, którego cennik znajduje się TUTAJ.

http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html

Dziedziniec Zwierzęcy w ZOO

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Raj dla maluchów! Dzieci mają tu możliwość pogłaskania i nakarmienia zwierząt gospodarskich. Mieszkają tutaj kozy, owce, baranki, świnki morskie, króliki.

Wstęp w ramach biletu do ZOO.

http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/pawilony.html

Stajnia pod Topolami

ul. Gałkowska 73, 54-530 Wrocław

Rekreacyjna stajnia dla dzieci i dla dorosłych. Otoczone zielenią, niesamowite miejsce. Dzieci mogą wziąć udział w szkółce jeździeckiej lub przejażdżkach kucykami. Na terenie stajni znajdują się również atrakcje dla najmniejszych gości – maluszki mogą zobaczyć kózki i owieczki.

Cennik Stajni pod Topolami TUTAJ.

http://www.stajniapodtopolami.pl/

Edukacyjne Mini Zoo Gaja

Golędzinów, ul. Obornicka 2, tel. 661 705 821

Zanim wybierzemy się do miejscowości oddalonej pół godziny jazdy samochodem od Wrocławia, dobrze zadzwonić na miejsce i upewnić się czy zwierzęta będą w ogrodzie podczas naszej wizyty. 

W Mini Zoo Gaja spotkamy mnóstwo przyjaznych zwierzątek. To królestwo kotów, jest również osiołek Dyzio, kozy, pies, małpki, konie. Mieszkała tu sarenka, mieszkał dzik. Taki bezpośredni kontakt z naturą i zwierzątkami to wiele radości dla najmłodszych.

Więcej informacji: minizoogaja.wordpress.com

Zoo Team w budynku Dworca Świebodzkiego

Pl. Orląt Lwowskich 20A, 53-605 Wrocław

Wystawa zwierząt egzotycznych zapewni niezapomniane przeżycia młodszym i starszym dzieciom. Znajdziemy tu blisko 200 okazów zwierząt egzotycznych – część z nich możemy nawet pogłaskać i wziąć na ręce. Zwierzęta są oswojone i nie stanowią zagrożenia. Dzieci mają okazję na bliski kontakt z wężami, jaszczurkami, pająkami, kameleonami, waranami, tarantulami. Są też zwierzęta mniej egzotyczne – jak sympatyczny kot, króliczek i jeż.

Cennik Zoo Team znajduje się TUTAJ

http://www.zooteam.pl/

Papugarnia koło Placu Solnego

ul. Ruska 62/63, 50-079 Wrocław

Niesamowite miejsce, w którym swój dom znalazło blisko 60 papug należących do aż 20 różnych gatunków. Papugi nie są zamknięte w klatkach – można do nich podejść, można je nakarmić. Przy kasie można też kupić pokarm dla papug, wnoszenie własnego jedzenia jest zabronione. Ptaki siadają na ramieniu, latają nad głowami, ciągną za ubranie – są bardzo towarzyskie i przyjaźnie nastawione. 

Więcej informacji i aktualny cennik na profilu papugarni

Park Południowy 

Wrocław dzielnica Krzyki, osiedle Borek

Idealne miejsce na przyjemne, rodzinne, niedzielne popołudnie o każdej porze roku. Wypoczynek na świeżym powietrzu, możliwość zabawy na placu zabaw, jeżdżenia na rowerze, a także rozłożenia się z kocem na trawie. Dzieci mogą obserwować łabędzie i kaczki, a także je karmić.

Park Szczytnicki

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami: Różyckiego, Paderewskiego, Kopernika, Olszewskiego.

Wrocławskie wiewiórki uwielbiają to miejsce! Uwielbiają je również dzieci. Park Szczytnicki to idealne miejsce na kontakt z przyrodą. Nie ma tu tłumów ludzi, nie musimy szukać wolnej ławeczki. Dzieci mają możliwość obserwowania licznych wiewiórek, ptaszków, dzięciołów i kaczek w stawie.

Tor wyścigów konnych na Partynicach

ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

Ogromny, zielony obszar, gdzie dzieci mogą podziwiać piękne konie podczas spacerów i wyścigów, a także mają możliwość przejażdżek na kucykach. Można rozłożyć się z kocykiem i zjeść piknik, można pograć w piłkę. Oczywiście na zabraknie również innych atrakcji – dmuchańce, trampolina.

Cennik Toru wyścigów konnych na Partynicach TUTAJ.

http://www.torpartynice.pl/Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

ZOBACZ TAKŻE:zwierzęta