Dzień Dziecka w Multikinie
UD

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci na wsi, pozostaje to, co oferuje miasto.

We Wrocławiu miejsc, gdzie można spotkać zwierzęta jest sporo, przedstawiamy kilka z nich:

Zoo Wrocław

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Najstarsze w Polsce Zoo, w którym spotkamy przedstawicieli ponad tysiąca gatunków zwierząt. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, Zoo proponuje również szereg innych niesamowitych atrakcji, takich jak pokazy karmienia zwierząt, przejażdżki na kucykach czy plac zabaw.

ZOO Wrocław wraz z Afrykarium jest czynne przez cały rok bez wyjątków – we wszystkie dni tygodnia, roku, we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Cennik wrocławskiego zoo TUTAJ

zoo.wroclaw.pl

Afrykarium 

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Niesamowite, światowej klasy oceanarium, w którym znajdziemy gatunki zamieszkujące Czarny Ląd. Dzieci będą miały możliwość obejrzenia żółwi, rekinów, pingwinów, krokodyli, setek ryb, płaszczek i hipopotamów.

Wstęp w ramach biletu do ZOO, którego cennik znajduje się TUTAJ.

http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html

Dziedziniec Zwierzęcy w ZOO

ul. Z. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Raj dla maluchów! Dzieci mają tu możliwość pogłaskania i nakarmienia zwierząt gospodarskich. Mieszkają tutaj kozy, owce, baranki, świnki morskie, króliki.

Wstęp w ramach biletu do ZOO.

http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/pawilony.html

Stajnia pod Topolami

ul. Gałkowska 73, 54-530 Wrocław

Rekreacyjna stajnia dla dzieci i dla dorosłych. Otoczone zielenią, niesamowite miejsce. Dzieci mogą wziąć udział w szkółce jeździeckiej lub przejażdżkach kucykami. Na terenie stajni znajdują się również atrakcje dla najmniejszych gości – maluszki mogą zobaczyć kózki i owieczki.

Cennik Stajni pod Topolami TUTAJ.

http://www.stajniapodtopolami.pl/

Edukacyjne Mini Zoo Gaja

Golędzinów, ul. Obornicka 2, tel. 661 705 821

Zanim wybierzemy się do miejscowości oddalonej pół godziny jazdy samochodem od Wrocławia, dobrze zadzwonić na miejsce i upewnić się czy zwierzęta będą w ogrodzie podczas naszej wizyty. 

W Mini Zoo Gaja spotkamy mnóstwo przyjaznych zwierzątek. To królestwo kotów, jest również osiołek Dyzio, kozy, pies, małpki, konie. Mieszkała tu sarenka, mieszkał dzik. Taki bezpośredni kontakt z naturą i zwierzątkami to wiele radości dla najmłodszych.

Więcej informacji: minizoogaja.wordpress.com

Zoo Team w budynku Dworca Świebodzkiego

Pl. Orląt Lwowskich 20A, 53-605 Wrocław

Wystawa zwierząt egzotycznych zapewni niezapomniane przeżycia młodszym i starszym dzieciom. Znajdziemy tu blisko 200 okazów zwierząt egzotycznych – część z nich możemy nawet pogłaskać i wziąć na ręce. Zwierzęta są oswojone i nie stanowią zagrożenia. Dzieci mają okazję na bliski kontakt z wężami, jaszczurkami, pająkami, kameleonami, waranami, tarantulami. Są też zwierzęta mniej egzotyczne – jak sympatyczny kot, króliczek i jeż.

Cennik Zoo Team znajduje się TUTAJ

http://www.zooteam.pl/

Papugarnia koło Placu Solnego

ul. Ruska 62/63, 50-079 Wrocław

Niesamowite miejsce, w którym swój dom znalazło blisko 60 papug należących do aż 20 różnych gatunków. Papugi nie są zamknięte w klatkach – można do nich podejść, można je nakarmić. Przy kasie można też kupić pokarm dla papug, wnoszenie własnego jedzenia jest zabronione. Ptaki siadają na ramieniu, latają nad głowami, ciągną za ubranie – są bardzo towarzyskie i przyjaźnie nastawione. 

Więcej informacji i aktualny cennik na profilu papugarni

Park Południowy 

Wrocław dzielnica Krzyki, osiedle Borek

Idealne miejsce na przyjemne, rodzinne, niedzielne popołudnie o każdej porze roku. Wypoczynek na świeżym powietrzu, możliwość zabawy na placu zabaw, jeżdżenia na rowerze, a także rozłożenia się z kocem na trawie. Dzieci mogą obserwować łabędzie i kaczki, a także je karmić.

Park Szczytnicki

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami: Różyckiego, Paderewskiego, Kopernika, Olszewskiego.

Wrocławskie wiewiórki uwielbiają to miejsce! Uwielbiają je również dzieci. Park Szczytnicki to idealne miejsce na kontakt z przyrodą. Nie ma tu tłumów ludzi, nie musimy szukać wolnej ławeczki. Dzieci mają możliwość obserwowania licznych wiewiórek, ptaszków, dzięciołów i kaczek w stawie.

Tor wyścigów konnych na Partynicach

ul. Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

Ogromny, zielony obszar, gdzie dzieci mogą podziwiać piękne konie podczas spacerów i wyścigów, a także mają możliwość przejażdżek na kucykach. Można rozłożyć się z kocykiem i zjeść piknik, można pograć w piłkę. Oczywiście na zabraknie również innych atrakcji – dmuchańce, trampolina.

Cennik Toru wyścigów konnych na Partynicach TUTAJ.

http://www.torpartynice.pl/

281 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent