Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocłąwiu, z dzieckiem na łyżwy, atrakcje zima w mieście

Jedną z największych atrakcji sezonu zimowego w stolicy Dolnego Śląska są oczywiście lodowiska! To idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny. Lodowiska we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród starszych, jak i młodszych. Większość z nich jest otwarta od listopada do końca marca.

1. Kryte lodowisko w Hali Orbita

ul. Wejherowska 34, 54-239 Wrocław

Kryte lodowisko w Hali Orbita ma wymiary 30×20 metrów. Jest to wystarczająca powierzchnia, aby komfortowo jeździło tam jednocześnie około 70 osób. W obiekcie znajdziemy wypożyczalnię i ostrzalnię łyżew, a także praktyczne, zamykane szafki, w których łyżwiarze mogą zostawić rzeczy osobiste. Obiekt proponuje również zajęcia w ramach szkółki łyżwiarskiej.

Lodowisko czynne jest od listopada do końca marca. 

Godziny otwarcia:
– poniedziałek – piątek: 17.00 – 22.00
– sobota – niedziela: 8.00 – 22:00

Ze szczegółowym grafikiem warto zapoznać się na stronie: www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/lodowiska/lodowisko_orbita.html

W tygodniu za bilet normalny zapłacimy 10 zł, natomiast za bilet ulgowy 8 zł (sezon 2017/2018). Warto skorzystać z rodzinnego ślizgania w poniedziałki, gdzie godzina ślizgania wynosi jedynie 7 zł. W soboty, niedziele i święta bilet normalny kosztuje 13 zł, a bilet ulgowy 10zł.

2. Kryte lodowisko na Spiskiej

ul. Spiska 1, 50-562 Wrocław

Kryte lodowisko na Spiskiej jest największym lodowiskiem we Wrocławiu. Jego powierzchnia wynosi aż 30×60 metrów, co umożliwia jednoczesną jazdę blisko 200 łyżwiarzom. W obiekcie znajdziemy wypożyczalnię i ostrzalnię łyżew, a także praktyczne pomoce (Miś, Foka, Pingwin) dla mniej zaawansowanych łyżwiarzy – sprzęt ten jest dodatkowo płatny.

Lodowisko czynne jest od listopada do 31 marca 2018 roku.

Godziny otwarcia:
– poniedziałek – piątek: 17:00 – 22:00
– sobota, niedziela i święta:  8:00 – 22:00

Ze szczegółowym grafikiem warto zapoznać się na stronie: www.spartan.wroc.pl/pl/oferta/lodowiska/lodowisko_spiska.html

W tygodniu za bilet normalny zapłacimy 10 zł, natomiast za bilet ulgowy 8 zł. Warto skorzystać z rodzinnego ślizgania w poniedziałki, gdzie godzina ślizgania wynosi jedynie 7 zł (nie obowiązuje w ferie i święta). W soboty, niedziele i święta bilet normalny kosztuje 13 zł, a bilet ulgowy 11 zł.

3. Zadaszone lodowisko przy Alei Brucknera

Zespół Szkół nr 14, Aleja Brucknera 10, 51-410 Wrocław

Zadaszone lodowisko o wymiarach 20×30 metrów, grubość lodu wynosi od 4 do 6 cm. Komfortowo może tu jeździć około 40 osób. W obiekcie mamy do dyspozycji pełen węzeł sanitarny – w tym szatnię, wypożyczalnię, a także ostrzarnię łyżew. Obiekt jest bardzo dobrze oświetlony. Bezpieczeństwo łyżwiarzy zapewnia całodobowy monitoring, a czas umila im radiowęzeł.

Lodowisko jest czynne od połowy listopada do połowy marca. 

Godziny otwarcia:
– poniedziałek – piątek: 16:00 – 21:50
– sobota, niedziela i święta: 9:00 – 21:00

Ze szczegółowym grafikiem warto zapoznać się na stronie: lo14.wroc.pl/wynajem/lodowisko/

Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, natomiast za bilet ulgowy 7 zł. Można również skorzystać w wyznaczonych godzinach (sobota, niedziela w godz. 9.00 – 11.30 , 16.30 – 17.00) z biletu szkolnego, którego cena wynosi jedynie 3 zł (czas jazdy wynosi 30 minut).

4. Niezadaszone lodowisko przy Hali Stulecia

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Niezadaszone lodowisko przy Hali Stulecia ma powierzchnię 900 m2. Komfortowo może na nim ślizgać się jednorazowo około 90 osób. W obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, a także ostrzalnia. Ale uwaga: podczas wypożyczenia sprzętu stosuje się kaucję w wysokości 200 zł za każdą parę łyżew i 100 zł za kask.

Lodowisko jest czynne od końca listopada do końca lutego.  

Godziny otwarcia:
– codziennie: 09.00 – 22.00
– w dni świątecznie lodowisko funkcjonuje według indywidualnego grafiku

Ze szczegółowym grafikiem warto zapoznać się na stronie: http://halastulecia.pl/lodowisko/

Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, natomiast za bilet ulgowy – 7 zł (sezon 2017/2018). Warto skorzystać z biletu grupowego, gdzie za ślizganie zapłacimy jedynie 4 zł.

Zakupiony bilet jest jednorazowy i pozwala na ślizganie się do czasu najbliższej przerwy technicznej. Przerwy techniczne na czyszczenie tafli przewidziano w godzinach 15:00 – 16:00, 19:00 – 20:00 oraz dodatkowo w weekendy w godzinach 12:00 i 13:00.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.

ZOBACZ TAKŻE:łyżwy