Takie położenie nie jest bez znaczenia dla Warszawy. Przy wiatrach wiejących głównie z zachodu, statystycznie co trzy dni nad miasto nawiewane jest świeże powietrze znad Puszczy Kampinoskiej, jest więc ona „zielonymi płucami Warszawy”.

Muzeum znajdujące się w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym jest niewielkie, ale sporo w nim wypchanych zwierzaków np.: sarny, lis, wilk, kuna leśna, dzik z warchlaczkiem, nietoperz, myszołów, kruk, sójka, kwiczoł  i wiele innych zwierząt, także ptasie gniazda. Można bez przeszkód robić sobie zdjęcia ze zwierzakami, np. z ogromną głową łosia wiszącą na ścianie.

Kina i Yuk

Po terenie Ośrodka można jeździć rowerami, zrobić sobie ognisko lub grilla. Jest też drewniany plac zabaw dla dzieci z piaszczystym podłożem lecz niestety mocno zniszczony.

Tuż przy parkingu można zjeść zapiekankę, kiełbaskę, frytki albo loda – ale na więcej nie liczcie.

Kampinoski Park Narodowy i muzeum

I uwaga!!! Plagą są komary – koniecznie trzeba zabrać z sobą środki odstraszające i maści na ukąszenia.

Okolica malownicza, sporo przestrzeni, a piękny las broni się sam. Miejsce na rodzinną lub towarzyską, leniwą sielankę idealne – jeśli nie boicie się komarów!

Kampinoski Park Narodowy ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Granica k. Kampinosu

www.kampinoski-pn.gov.pl

Dojazd:

W kierunku na Stare Babice, Leszno. W miejscowości Kampinos skręt w prawo do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego znajdującego się w miejscowości Granica.

 

 

220 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent