Brzegiem morza…

morze bałtyckie

Szczególnie po sztormie warto wybrać się na spacer brzegiem morza, aby wdychać jod, zbawienny dla naszego zdrowia.

Jod jest dla człowieka niezbędnym mikroelementem. Jest on dostarczany z pożywieniem i wodą. Gleby i woda okolic nadmorskich są najbogatsze w jod, im dalej od morza, tym gleby są uboższe w ten pierwiastek. Niedostatek jodu u dzieci zmniejsza zdolność uczenia się, spowalnia wzrost i rozwój fizyczny w okresie pokwitania. U dorosłych może upośledzać funkcje rozrodcze, utrudniać utrzymanie ciąży, prowadzić do niewydolności tarczycy i w konsekwencji do zahamowania funkcji wielu narządów i procesów życiowych organizmu. Dlatego spacerujmy brzegiem morza jak najwięcej.

Można też nad morzem znaleźć bursztyny i muszelki. Zbieranie skarbów odnalezionych na piasku zapewni nam idealną pamiątkę z podróży, która wywoła wspomnienia letnich przygód. Zawsze można też wykorzystać swoje zbiory do wykonania prac plastycznych, przestrzennych razem z dzieckiem.

Kolejną atrakcją wycieczki brzegiem morza są morskie krajobrazy. Portowa sceneria, statki rybackie, okręty, statki wycieczkowe i największa atrakcja dla dzieci statki pirackie. Wysłuchanie morskich legend i opowieści okraszone widokiem scenerii portowej i krążących wokół piratów wprowadza w baśniowy świat. Jest to niezwykle inspirujące dla dzieci doświadczenie.

Istnieje możliwość wykupienia rejsu jednym z takich statków, co z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem wakacyjnym. Rejsy wycieczkowe zabierają pasażerów w krainę, gdzie liczy się przede wszystkim wspaniała zabawa, wypoczynek i co ważne – odkrywanie nowych miejsc. Warto zobaczyć brzeg morza od innej morskiej strony.

„Morze – polskie morze tak szumi bez przerwy, że aż dziwne: polskie, a łagodzi nerwy…” – M. Załucki

źródło: www.jastarnia.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent