• Podróże
  • Baseny i kąpieliska we Wrocławiu i...

Baseny i kąpieliska we Wrocławiu i okolicach

Baseny i kąpieliska we Wrocławiu. Atrakcje dla dzieci

Dzieci uwielbiają wodę i zawsze niecierpliwie wyczekują wyjścia na basen. Jaki basen wybrać we Wrocławiu? Które dysponują brodziki dla dzieci, a które są nastawione na pływanie sportowe. I gdzie funkcjonuje nauka pływania dla najmłodszych? Ważne też ile to wszystko kosztuje! 

Zobaczcie nasz wykaz basenów i kąpielisk sezonów we Wrocławiu. 

BASENY KRYTE

Basen AWF Wrocław 

al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław, tel. 71 347 3447

Kompleks sportowo-dydaktyczny, w którym możemy skorzystać z zajęć nauki pływania, zajęć korekcyjnych i rehabilitacyjnych. W obiekcie znajdują się dwa baseny – jeden typowo rekreacyjny, drugi sportowy. Bilet normalny: 14 zł Bilet ulgowy: 10 zł / za 1h

Godziny otwarcia sprawdzicie na stronie awf.wroc.pl.

Basen przy Hotelu Orbis 

ul. Powstańców Śląskich 7, 53-332 Wrocław, tel. 71 361-66-80

Basen rekreacyjny z falą, brodzik dla dzieci, gabinet masażu. W obiekcie możemy skorzystać z lekcji pływania dla dzieci i dla niemowląt. Bilet: 25 zł /za 2h. Basen jest dostępny codziennie w godzinach: 8:00-22:00. Więcej informacji: www.basen.wroclaw.pl.

Basen WKS Śląsk 

ul. Racławicka 62, 53-146 Wrocław, tel. 71 7337777

Znajdziecie tutaj: basen 50-metrowy, basen 25-metrowy i brodzik dla dzieci. Bilet na basen 50-metrowy kosztuje 15 zł. Ceny biletów na basen 25-metrowy: bilet normalny: 13 zł, bilet ulgowy (dzieci i młodzież szkół średnich): 9zł. Bilet do brodzika (dzieci w wieku przedszkolnym od lat 4) to koszt 7 zł.

Dni i godziny basenu dostępne dla osób indywidualnych sprawdzicie na stronie: wksplywanie.pl.

Basen Akademii Ekonomicznej

ul. Kamienna 39, 53-308 Wrocław

Są tu dostępne: basen sportowy, sauna i niecka do nauki pływania. Możliwość skorzystania  nauki pływania i aqua aerobiku. Bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a bilet normalny – 14 zł.

Basen Uniwersytetu Przyrodniczego 

ul. Chełmońskiego 43, 51-630 Wrocław, tel. 71 320 59 36

Dostępny jest basen pływacki (25×12,5; 6 torów) i basen rekreacyjny (125 m2). Klimatyzowana hala basenowa, sprzęt do nauki pływania, pełne zaplecze higieniczno-sanitarne, stały monitoring. Bilet normalny na basen pływacki kosztuje 13 zł, ulgowy – 11 zł.  Bilet normalny na basen rekreacyjny to koszt 11 zł/1h, a ulgowy 9zł/1h.

Basen przy XIV LO

ul. Zemska 16c, 54-438 Wroclaw

To basen sportowy o długości 25 m i szerokości 9 m. Organizowane są tutaj również nauki pływania dla różnych grup wiekowych. Bilet normalny kosztuje 12zł, ulgowy – 9zł. Ogólnodostępne godziny otwarcia basenu można sprawdzić na stronie lo14.wroc.pl.

Basen przy SP 113 

al. Brücknera 10, 51-410 Wrocław

Basen ma długość 25 metrów, dostępne są 4 szatnie i pełen węzeł sanitarny. Można skorzystać z kursów nauki pływania dla dzieci. Godziny pływania rekreacyjnego i cennik basenu można sprawdzić na stronie www.plywam.com.

Aquapark Wrocław 

ul. Borowska 99, 50-558 Wrocław, tel. 71 77 11 511

Basen, szkoła pływania, brodzik, baseny rekreacyjne, sztuczne fale , siłownia dla najmłodszych to doskonała oferta dla  i dorosłych. Sprawdźcie cennik atrakcji TUTAJ. Więcej informacji na stronie aquapark.wroc.pl.

Centrum Basenowo-Sportowe Redeco 

ul. Rogowska 52 A, 54-440 Wrocław

Do dyspozycji są baseny małe o długości 12 m, które przeznaczone są do nauki pływania oraz basen główny o długości 25 m. Centrum Redeco dysonuje dwoma obiektami: przy ul. Rogowskiej 52A, przy ul. Strzegomskiej 210/212.

Godziny otwarcia i cenniki basenów sprawdzicie na stronie redeco.pl.

Wrocławskie Centrum SPA 

ul. Teatralna 10/12, 50-055 Wrocław

W ofercie znajdują się m.in. 3 niecki basenowe. Kąpiele, kursy nauki pływania dla każdej grupy wiekowej to tylko niektóre atrakcje.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 6:00 – 23:00, w soboty 8:00 – 22:00, niedziele 9:00 – 21:00.

Cennik basenu i więcej informacji na stronie: www.spa.wroc.pl.

KĄPIELISKA

Kąpielisko Orbita 

ul. Wejherowska 34, 54-239 Wrocław, tel. 782 270 182

Kąpielisko znajduje się w Parku Popowickim. Znajdziemy tutaj dwa duże baseny, o wymiarach olimpiskich, a także długą na aż 63 metry zjeżdżalnię. Godziny otwarcia i cennik kąpieliska dostępne są na stronie www.spartan.wroc.pl.

Kąpielisko Morskie Oko 

ul. Chopina 27, 54-239 Wrocław, tel. 71348 63 94

Największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu. Rozwinięta strefa rekreacyjna – znajdziemy tu zjeżdżalnie, plac zabaw, brodzik, boiska do piłki siatkowej, a także wypożyczalnię sprzętów do sportów wodnych. Kąpielisko czynne jest w sezonie letnim codziennie w godzinach 9:00-19:00. Więcej informacji i cennik kąpieliska dostępne są na stronie www.spartan.wroc.pl.

Kąpielisko Glinianki 

ul. Kosmonautów 2, 54-154 Wrocław, 782 911 200

Naturalny akwen z trzema jeziorkami otwarty w sezonie letnim codziennie w godz. 9.00-19.00. Prócz kąpieliska znajdziemy tutaj również boiska do gier zespołowych, stoły do tenisa, a także Wake Park i wypożyczalnię sprzętów do sportów wodnych.

Cennik dostępny na stronie www.spartan.wroc.pl.

Basen Kłokoczyce

ul. Kłokoczycka 2, 54-239 Wrocław, tel. 71 325 45 14

Duży i głęboki basen dla starszych, pływających dzieci, a także brodzik dla młodszych pociech. Na terenie obiektu znajduje się również  60-metrowa zjeżdżalnia i boisko do siatkówki plażowej. W sezonie letnim basen otwarty jest codziennie w godzinach 9:00-19:00. Więcej informacji oraz cennik basenu na stronie www.spartan.wroc.pl.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]