W najbliższym czasie (8 i 10 czerwca) w MEK odbędą się spotkania dla dzieci z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, ruchu, a także niepełnosprawnościami intelektualnymi i ze spektrum autyzmu.
Pierwszy z warsztatów to multisensoryczna praca z książką „Jak dwie krople wody” – dzieci będą pod czujnym okiem Mateusza Świstaka poznawać zawiły świat emocji. Natomiast drugie wydarzenie to wernisaż zabawek drewnianych zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów ZSS nr 11 – w czasie wernisażu każdy będzie mógł spróbować swych sił w twórczym upcyclingu drewna, papieru i plastiku.
Kolorowe opowieści, czyli poprzez zmysły o emocjach
Warsztaty rodzinne
8 czerwca 2018, 17:30 – 18:30
Ratusz, plac Wolnica 1
Spotkanie z wielozmysłową opowieścią dla dzieci i rodziców. Inspiracją i punktem wyjścia będzie książka „Jak dwie krople wody” Vanessy Simon Catelin, która w humorystyczny i przystępny sposób porusza ważne tematy: trudnych emocji, konfliktów oraz inspiruje do przełamywania lęku przed nieznanym. Wejdziemy w świat bohaterów wszystkimi zmysłami. Historie opowiadane będą nie tylko słowem, ale i gestem, kolorem, fakturą materiału, światłem, zapachem i obrazem. Wszystkim, co pozwoli rozkołysać wyobraźnię małych i dużych odbiorców.
Warsztaty dostępne są dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku i słuchu. Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.
Prowadzi: Mateusz Świstak (basnienawarsztacie.pl)
Warsztaty bezpłatne
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja.
Rezerwacje i informacja: Olga Błaszczyńska, 533 325 435 (także SMS), blaszczynska@etnomuzeum.eu
Recykling drewna
Wernisaż wystawy i warsztaty rodzinne
10 czerwca 2018, 14:00 – 17:00
Ratusz, plac Wolnica 1
Wernisaż wystawy zabawek zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy ul. Dobczyckiej, którzy są specjalistami w dziedzinie twórczego recyklingu. Wraz z Alicją Muchą, jak sami ją nazywają przerabiali już plastikowe butelki i zakrętki na zwierzaki z Zakręconego Zoo. Przerabiali papier i karton by stworzyć Kartonowe Miasto. Teraz przyszła pora na drewno. Aby stworzyć obiekty na wystawę nie kupili ani jednego kawałka drewna czy sklejki. Po prostu rozejrzeli się po pracowni technicznej i użyli samych odpadów po produkcji większych obiektów stolarskich albo zmienili funkcje i wygląd czegoś co już im się znudziło. Korzystali też z małych kawałków drewna które morze wyrzuciło na plażę a oni je pozbieraliśmy podczas spacerów na wyjeździe Zielonej Szkoły. W trakcie prac okazało się, że najciekawsze projekty to nie te podejrzane na Pintereście ale te, które zaprojektowała Gabriela Krawczyk, uczennica, która bardzo lubi zwierzęta. Ma wiele swoich ulubieńców np. alpaki – stąd cała ich rodzina. Z rozmachem i talentem naszkicowała większość drewnianych zwierzaków. To była bardzo satysfakcjonująca całoroczna praca dla wszystkich.
Podczas wernisażu, każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w twórczym recyklingu. Będzie można stworzyć zabawkę, ozdobę, a może nawet abażur lampy z drewna, papieru i plastiku, których dotychczasowe zastosowanie już się wyczerpało.
Wydarzenie bezpłatne
Informacja: Olga Błaszczyńska, 533 325 435 (także SMS), blaszczynska@etnomuzeum.eu
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Muzeum Etnograficzne jest narzędziem do rozumienia teraźniejszości, myślenia o przyszłości i odkrywania przeszłości. Jest przestrzenią spotkania, rozmowy i krytycznej refleksji o tym, co wokół nas i za co chcemy brać razem odpowiedzialność. Wsłuchujemy i wpatrujemy się …
31-066 Kraków
(12) 430 60 23
edukacja@etnomuzeum.eu
http://www.etnomuzeum.eu
facebook