Zapraszamy do Klockowni!

🗺 mapa
📅 sobota 25.05.2024
Fossillagerstätten - spacer edukacyjny
W każdą sobotę zapraszamy Was w niepowtarzalną podróż po naszych wystawach. Co tydzień mamy coś innego do pokazania. Udział w spacerze nie wymaga żadnych dodatkowych opłat – mogą w nim wziąć udział wszyscy zwiedzający, którzy posiadają bilet wstępu na wystawy CEP na dzień, w którym jest spacer. Każdy sobotni spacer odbywa się dwa razy w ciągu dnia: premiera o 10:00, a o 12:00 powtórka. Dla komfortu naszych zwiedzających wprowadziliśmy 30-osobowy limit uczestników na każdym ze spacerów. Udział w spacerze jest możliwy za okazaniem specjalnej wejściówki, którą (bez dodatkowych opłat) należy pobrać w dniu spaceru w kasie Centrum. Wejściówka jest ważna z aktualnym biletem wstępu.

To proste: wybierz godzinę -> kup bilet (w kasie lub przez internet) -> pobierz wejściówkę w kasie -> dołącz do spaceru

‼️‼️‼️ Zakup biletu (w kasie lub przez internet) uprawnia jedynie do standardowego zwiedzenia naszych wystaw natomiast nie gwarantuje otrzymania wejściówki na spacer (liczba wejściówek jest ograniczona – decyduje kolejność odbioru). Bezpłatne wejściówki na spacery można odebrać jedynie osobiście w dniu spaceru w kasie Centrum.
Zasady sobotniego spaceru:
– dwie grupy do wyboru: o godz. 10:00 i 12:00
– limit uczestników – 30 osób na grupę

W spacerze edukacyjnym mogą wziąć udział zwiedzający indywidualni, którzy wcześniej zakupili bilet wstępu i pobrali bezpłatną wejściówkę w kasie (liczba wejściówek jest ograniczona).
Bilety na wystawę: 17 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), lub 45 zł (rodzinny), do nabycia w kasie Centrum.

W sobotę Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ czynne jest w godzinach od 9:00 do 15:00, natomiast spacery rozpoczną się o godzinie 10:00 oraz 12:00.

Sobotni spacer edukacyjny – najbliższe tematy:

sobota, 2024.05.25
Fossillagerstätten – spacer edukacyjny

To przerażające niemieckie słowo można przetłumaczyć jako magazyn skamieniałości. Taką nazwę nadaje się stanowiskom paleontologicznym, gdzie znajdowane są świetnie zachowane skamieniałości. Na takich stanowiskach bezkręgowce zachowują się wraz z tkankami miękkimi, takimi jak oczy czy narządy wewnętrzne zwierzęcia, a kręgowce znajduje się jako kompletne lub prawie kompletne szkielety, czasem z zachowanym futrem, piórami, żołądkiem czy skórą! W trakcie spaceru porozmawiamy o kilku najbardziej znanych Fossillagerstätten. Przyjrzymy się dziwacznym organizmom z Burgess, wczesnym roślinom z Rhynie, morskim kręgowcom i bezkręgowcom z Holzmaden czy praptakowi z Solnhofen. Odwiedzimy m.in. Brazylię, Niemcy, Liban, Kanadę, Włochy i wybrzeże Bałtyku. Powinno być różnorodnie i ciekawie.

455 ocen
dodaj ocenę
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie