UD

Czytamy i Oglądamy w Agrafce. Tajemniczy świat Arrietty

ul. Krowoderska 8
🗺 mapa
📅 niedziela 26.05.2024
🎫 18zł
Tajemniczy świat Arrietty
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię.

26 maja (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Kłopoty rodu Pożyczalskich | Mary Norton
Oglądamy: TAJEMNICZY ŚWIAT ARIETTY | Karigurashi No Arietti, reż. Hiromasa Yonebayashi, Japonia 2010, 94′

Jeśli w ostatnim czasie zawieruszyła Ci się agrafka albo guzik, to bardzo możliwe, że w Twoim domu zamieszkali Pożyczalscy! Odkryj ich sekret wraz z „Tajemniczym światem Arrietty”.

Pod podłogą starego domu mieszka malutka Arrietta z równie małymi rodzicami – to rodzina Pożyczalskich, którzy mierzą zaledwie kilka centymetrów wzrostu. Te maleńkie istoty żyją poza zasięgiem ludzkiego wzroku, w sekrecie „pożyczając” od dużych domowników jedzenie i przedmioty codziennego użytku – kostkę cukru, szpilkę czy kawałek materiału. Ale zawsze tylko odrobinę, aby gospodarze nie zauważyli.
Pewnego dnia do domu wprowadza się Sho, 12-letni chłopiec. Rodzice Arrietty zawsze ją ostrzegali: „Nigdy nie pozwól ludziom cię zobaczyć”. Raz ujrzani, Pożyczalscy musieliby natychmiast opuścić swoją kryjówkę. Jednak odważna i ciekawa świata nastolatka zaprzyjaźnia się z kilka razy większym chłopcem. Czy ta niezwykła przyjaźń przetrwa, gdy oba światy – tych małych i dużych – spotkają się?

„Tajemniczy świat Arrietty” to przepięknie zrealizowana i mądra animacja od legendarnego Studia Ghibli, która zachwyci całą rodzinę.

Wersja językowa: polski dwulektor
Kategoria wiekowa 7+

Bilety 18 zł.

219 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)
31-142 Kraków
Kontakt:

012 430 01 79
kino@kinoagrafka.pl
http://www.kinoagrafka.pl