14 maja 2010r. godz. 17.00 początek gry w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa,
Barbakan (dziedziniec)
godz. 19.00 zakończenie gry w siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35 (dziedziniec)
Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.mhk.pl, zakładka Aktualności lub pod nr tel. 12 422-15-04.
Serdecznie zapraszamy!
ZASADY
1. Udział w grze mogą wziąć zespoły od 3 do 5 osób złożone z co najmniej jednej osoby dorosłej i dzieci do lat 12 ( mogą to być rodzice z dziećmi , dziadkowie z wnukami lub inne osoby dorosłe z dziećmi).
2. Zadaniem każdego zespołu jest odnalezienie 10 miejsc związanych z historią średniowiecznego Krakowa. Miejsca te podane są w formie zagadek w Karcie do Gry, którą każdy zespół otrzymuje na początku gry w Barbakanie.
3. W pierwszych 6 miejscach zespoły po odnalezieniu odpowiedniej osoby (wymieniona jest ona w Karcie do Gry) i podaniu odpowiedniego hasła umieszczonego na Karcie otrzymają fragment średniowiecznego planu Krakowa.
Kolejność odnalezienia poszczególnych punktów jest dowolna.
4. Po zebraniu całości średniowiecznego planu Krakowa uczestnicy udają się do kolejnych 4 wyznaczonych w Karcie do Gry miejsc. W miejscach tych odnalezione przez uczestników osoby ( wymienione w Karcie) zaznaczają na planie cztery punkty. Łącząc punkty po przeciwległych rogach, zostanie wyznaczony punkt przecięcia dwóch prostych. Punkt ten jest miejscem ukrycia skarbu średniowiecznego Krakowa. Zespół, który zbierze całą mapę średniowiecznego Krakowa i dotrze do tego miejsca pierwsza zdobywa skarb.
5. Dla zwycięzców gry miejskiej przygotowano cenną nagrodę w postaci aparatu cyfrowego, dla pozostałych uczestników atrakcyjne upominki.
Literatura:
Jan Adamczewski, Mała encyklopedia Krakowa, Kraków 1997
Zagadkowy Kraków, red. Piotr Hapanowicz, Wacław Passowicz, Kraków 2004.
Kronika Krakowa, red. zespół pod kier. Jana M. Małeckiego, Andrzeja Kurza, Jerzego Wyrozumskiego, Warszawa 1996.
Michał Rożek, Przewodnik po zabytkach i kulturze Krakowa, Kraków 1993.
Jerzy Wyrozumski, Dzieje Krakowa, t. 1: Kraków do schyłku wieków średnich, Kraków 1992.
Po zakończeniu gry o 19.30 zapraszamy do udziału na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory w spektaklu dla dzieci z udziałem Krzysztoforka Świat księcia Albinka, czyli planeta zabawek, w reżyserii Dariusza T. Cywki, realizacja Teatr Otwarty w Krakowie.
Muzeum Krakowa
Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.
Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków
centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook