Pięć sprytnych kun w Jedynce Dzieciom

📅 niedziela 24.11.2024
Pięć sprytnych kun Wydawnictwo K książka dla dzieci o zwierzętach

Opowieść o Procie Eustachym, Tomaszu Montanie, Euzebiuszu, pani Patrycji i Purchawce zyskała już uznanie krytyków i czytelników.  Grzegorz Łapanowski, kucharz i prezes Fundacji Szkoła na widelcu, pisał o niej: Historia szajki kun jest pełna spisków i napięcia, ale także humoru i pochwały dla lojalności i przyjaźni. Magazyn „Kuchnia” zapewnia, że po lekturze książki świat wyda się lepszy i piękniejszy, a miesięcznik „Twoje Dziecko” ostrzega: Książka znakomitego duetu autorów bawi, trzyma w napięciu i sprawia, że zaczyna burczeć w brzuchu.  Nagranie dziesięciu wybranych fragmentów odbyło się w studio Polskiego Radia w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Był to debiut aktora w roli lektora książki dziecięcej.

Piotr Głowacki to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów teatralnych i filmowych w naszym kraju. Grał u Wojciecha Smarzowskiego, Jana Komasy, Agnieszki Holland, Jerzego Hoffmana, Waldemara Krzystka, Patryka Vegi, Łukasza Barczyka, Jacka Bromskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Jerzego Skolimowskiego, Borysa Lankosza i Jerzego Stuhra. Jest laureatem Jantara za najlepszą rolę męską w filmie „Oda do radości” na koszalińskim festiwalu debiutów filmowych Młodzi i Film. Otrzymał również Prix Tudor za najlepszą rolę męską podczas 12 Festiwalu Cinéma Tout Écran w Genewie. Trzykrotnie nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, otrzymał ją w 2014 roku za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” w reżyserii Bodo Koxa. W zeszłym roku za wcielenie się w postać doktora Mariana Zembali został uhonorowany Orłem za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Właśnie premierę miał serial „Belfer”. Z kolei na antenie TVN emitowany jest właśnie serial „Na noże”, w którym aktor gra przyjaciela głównego bohatera, cukiernika-artystę. Piotr bardzo chętnie angażuje się w projekty dla młodego widza, dlatego też zagrał tego lata w filmie skierowanym do widowni familijnej pt. „Tarapaty”.

Piotra Głowackiego w nowej roli będzie można posłuchać w Jedynce Dzieciom od poniedziałku, 3 października, codziennie po 19.00.   Pierwsza książka stworzona przez duet Bednarek – de Latour – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2015 Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”. Dostała także nominację do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i Najpiękniejszej Książki Roku. Obie książki należą do stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy. 21 października w serii ukaże się kolejna książka Justyny Bednarek,  pod tytułem „W to mi graj”, zilustrowana tym razem przez Józefa Wilkonia.

Wybrane recenzje  „Pięciu sprytnych kun” Zakręcona, ale niezwykle wciągająca opowieść doprawiona jest przednim humorem. (…) Pyszne! Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza”. W nowej książce Bednarek potwierdziła swój talent, dając nam dowcipną, z nerwem napisaną przygodę kulinarno-kryminalną Joanna Olech, „Książki. Magazyn do czytania”Jakie to cudowne czytadło! Wartkie, pełne humoru, zaskakujących zwrotów akcji, sympatycznych bohaterów, napisane ładną polszczyzną. To nie koniec achów i ochów!Tatiana Audycka, „Mamo, to ja” O Autorach Justyna Bednarek – romanistka, tłumaczka i dziennikarka. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie na ulicy, po której grasują kuny.   Daniel de Latour – ilustrator, przede wszystkim książek dla dzieci, i rysownik komiksów. Stale współpracuje ze „Świerszczykiem” i miesięcznikiem „Dziecko”.

Pięć sprytnych kun
Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Redakcja: Katarzyna Kolanowska
Seria: Latawiec
Format: 165×235 mm
Więcej informacji: Wydawnictwo Poradnia K

546 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent