Pięć sprytnych kun, premiera książki

piątek 20.05.2016 do niedziela 12.06.2016

Nowa książka autorów bestsellerowych „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek…” Justyna Bednarek i Daniel de Latour powracają z opowieścią o kunach! Utytułowani autorzy wydawnictwa Poradnia K przygotowali kolejną książkę dla dzieci. „Pięć sprytnych kun” to trzymająca w napięciu opowieść o spisku w gastronomicznych wyższych sferach.

Opowieść o Procie Eustachym, Tomaszu Montanie, Euzebiuszu, pani Patrycji i Purchawce jako jeden z pierwszych przeczytał dr Andrzej G. Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie:

Gdyby Pingwiny z Madagaskaru pochodziły z Polski, byłyby kunami z warszawskich Bielan. Ekipa Prota Eustachego to tak samo dzielne i sprytne stworzonka. Ci mali mieszkańcy lasku Lindego, położonego pomiędzy osiedlami i blokami bezpośrednio sąsiadują z ludźmi. Przychodzą jako nieproszeni goście, podkradają smakołyki z garnków, buszują na strychu i przegryzają kable pod maskami samochodów. I tylko wtajemniczeni wiedzą, jaki miały w tym ważny cel…  Książka wprawiła w doskonały nastrój Grzegorza Łapanowskiego, kucharza i prezesa Fundacji Szkoła na widelcu: Justyna Bednarek w zabawny i błyskotliwy sposób uchwyciła sekrety kucharskiego fachu. Historia szajki kun to opowieść pełna spisków i napięcia, ale także humoru i pochwały dla lojalności i przyjaźni. Dodatkową wartością są rymowane przepisy kulinarne, które z pewnością zaciekawią i zachęcą czytelników do samodzielnych wyzwań podejmowanych w kuchni!

Justyna Bednarek i Daniel de Latour znają się od dawna, mają podobne poczucie humoru i rozumieją się bez słów.

Dzięki temu wspólna praca to świetna zabawa: Ogromnie cenię pisanie Justyny – mówi Daniel de Latour. Język, którym się posługuje, umiejętność dopasowania stylu, sposobu prowadzenia narracji do konkretnej historii, a przede wszystkim to, że Justyna bardzo poważnie traktuje czytelnika – pisze znakomitą polszczyzną.  Justyna Bednarek przyznaje, że uwielbia poczucie humoru Daniela i „jego kreskę przepojoną sympatią do świata i ludzi”: – Świat narysowany przez niego jest dobry i szczęśliwy – mówi pisarka. Taki, jakiego powinny się uczyć dzieci. Ja się zawsze dobrze bawię pisząc. Jednak samo pisanie to jeszcze nic w porównaniu z tym, jak dobrze się bawiłam oglądając potem to, co pan de Latour nabazgrolił.

Pierwsza książka stworzona przez duet Bednarek – de Latour – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” zdobyła niedawno Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2015 Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”. Dostała także nominację do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i Najpiękniejszej Książki Roku.  Książki duetu należą do stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy: – Wydajemy książki takie, jakie same chcemy czytać i jakie uwielbiają nasze dzieci. To wielka radość i duma obserwować, gdy nasze publikacje znajdują uznanie wśród krytyków literackich i wywołują uśmiech na twarzach setek urzeczonych czytelników – mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

O Autorach

Justyna Bednarek
– romanistka, tłumaczka i dziennikarka. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie. Właśnie przygotowuje kolejną książkę – „W to mi graj”, którą zilustruje Józef Wilkoń.

Daniel de Latour – ilustrator, przede wszystkim książek dla dzieci, i rysownik komiksów. Stale współpracuje ze „Świerszczykiem” i miesięcznikiem „Dziecko”.

Pięć sprytnych kun
Autor: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daniel de Latour
Redakcja: Katarzyna Kolanowska
Seria: Latawiec
Data premiery: 21.05.2016
Format: 165×235 mm
Więcej informacji: Wydawnictwo Poradnia K

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy