Atrakcje dziecięce na Jarmarku Jadwiżańskim w Centrum Kultury ZAMEK

Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1 mapa

niedziela 02.10.2022

Atrakcje dziecięce na Jarmarku Jadwiżańskim w Centrum Kultury ZAMEK

Jarmark Jadwiżański – plenerowa impreza w klimacie średniowiecza, odbywająca się w malowniczym otoczeniu Zamku Leśnickiego we Wrocławiu.

Coroczna obecność zapraszanych bractw rycerskich, które prezentują się w pokazach walk, broni i średniowiecznych konkursach, gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Wokół Zamku krążą kuglarze, linoskoczkowie i wędrowni artyści. Na jarmarku swoje towary wystawiają kramarze oraz przedstawiciele rzemiosł dawnych, m.in. tkacze, bednarze, pszczelarze, złotnicy. Natomiast w zamkowym amfiteatrze występują zespoły muzyki dawnej, oraz grupy teatralne ze średniowiecznymi widowiskami.

Tematem przewodnim Jarmarku Jadwiżańskiego AD 2022 będą gry zabawy i inne uciechy średniowiecza.

Jarmark Jadwiżański to jedno z najbardziej malowniczych wydarzeń odbywających się pod Zamkiem Leśnickim, które co roku tłumnie odwiedzają Wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska.

PEŁNY PROGRAM JARMARKU

02.10.2022 od 11:00  do 19:00
Centrum Kultury „Zamek”

WARSZTATY NA JARMARKU JADWIŻAŃSKIM

TWORZYMY KUKIEŁKI – księżniczka, smok i rycerz.
Chcesz poznać najbardziej znane osobistości żyjące w średniowieczu? Znaleźć księżniczkę, poznać rycerza lub stanąć oko w oko z prawdziwym smokiem? Będziesz mieć taką okazję, jeżeli tylko weźmiesz udział w warsztatach, na których dowiesz się, jak wyczarować takie postaci. Spokojnie, używamy tylko bezpiecznych zaklęć.
Aby zadziałały niezbędna jest wyobraźnia. Każdy uczestnik otrzyma dwie drewniane łyżki, z których dzięki fantastycznym dodatkom będzie mógł wyczarować wybrane postacie do swojego własnego teatrzyku, a potem przy odrobinie wyobraźni zadzieje się już tylko magia. Warsztaty dla dzieci od lat 7.
Cena biletu: 15 zł.
Link do zapisów
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42273

CZARODZIEJSKIE KIJE
Na tych warsztatach ze zwykłego kija możesz wyczarować coś zupełnie magicznego.✨
A to za sprawą kolorowych dodatków i szczypty zaklęć. Koraliki, kolorowe piórka, sznurki, pompony – wszystko to co dzieci lubią i z czym sobie poradzą (z niewielka pomocą opiekuna). Czarodziejski kij będzie pięknym i potężnym talizmanem wywołującym uśmiech na twarzy każdego – miłego czarowania!
Warsztaty dla dzieci od lat 7.
Cena biletu: 15 zł.
Link do zapisów
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42272

ŚREDNIOWIECZNE ZAMKI
Każdy z nas marzył kiedyś o tym, żeby zamieszkać w zamku.
Na Jarmarku Jadwiżańskim będzie można samemu sobie taki zbudować! Jednego dnia powstaną fundamenty, ściany i elewacja – a to wszystko dzięki lekkiej kartonowej konstrukcji.
‍Warsztaty dla dzieci pod opieką rodziców (1 bilet dla rodzica i dziecka).
Cena biletu: 20zł.
Link do zapisów https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42274

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook