Fisher Price
rysuj
Zielona Sowa
Zielona Sowa
W czasie każdej imprezy dla najmłodszych najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić.

Przyjęcie trzeba wcześniej zaplanować

Ustalić listę gości i zaprosić ich odpowiednio wcześniej, przygotować poczęstunek i obowiązkowy tort ze świeczkami, prezenty na nagrody, udekorować pokój oraz zorganizować atrakcyjne zabawy odpowiednie do wieku dzieci.

Przeczytaj także artykuł:  Organizacja urodzin w domu. Jak się przygotować. 

Przyjęcie urodzinowe dziecka powinno mieć odpowiednią oprawę.

Bez względu na to, gdzie będzie organizowane, musimy zadbać o jego wystrój. Postarajmy się, by było wesoło i kolorowo. Najlepiej sprawdzają się baloniki, serpentyny, confetti, kolorowe talerzyki, kubeczki. Dla każdego z gości można przygotować jakąś czapeczkę, maskę lub znaczek np. z kotkiem, pieskiem lub kwiatkiem (według uznania).

Nieodłącznym elementem są zaproszenia, które najlepiej wykonać wspólnie ze swoją pociechą. Powinna się znaleźć w nich informacja o miejscu, godzinie rozpoczęcia urodzin, a także przewidywanym końcu imprezy.

TUTAJ POBIERZESZ ZAPROSZENIA URODZINOWE DO DRUKU.

Propozycja planu przyjęcia urodzinowego
Powitanie gości i wręczenie prezentów jubilatowi. Każde nowo przybyłe dziecko otrzymuje własnoręcznie ozdobioną czapeczkę wykonaną wspólnie z dzieckiem.
Na początek wspólna zabawa „Pieczenie ciasta„. Zabawa rytmiczna (na podst. KLANZY).
• wyrabiamy ciasto w naczyniu
• wbijamy jajka: hop, puk, chlup, siup
• ugniatamy ciasto
• otrzepujemy ręce
• wałkujemy ciasto
• wyciskamy krem
• posypujemy bakaliami
• podajemy ciasto dalej
(całość powtarzamy kilkakrotnie).

Przy stole honorowe miejsce zajmuje jubilat/jubilatka. Wspólne odśpiewanie „sto lat” przez przybyłych gości i niezwykle sympatyczne rozpakowywanie prezentów.

Nie może zabraknąć tortu ze świeczkami (upieczonego własnoręcznie lub zamówionego w cukierni), kolorowych kanapek (im barwniej przyozdobione, tym większa frajda w ich jedzeniu), ciast, słodyczy i napojów (najzdrowsze są soki soki i woda).

Po przekąskach i poczęstunku najbardziej oczekiwany przez wszystkich punkt programu – zabawy i konkursy z nagrodami. Nagrody – drobne upominki, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców (np. drobne słodycze).

Przykładowe propozycje zabaw i konkursów:

Rysowanie na balonie.
Dajemy dzieciom nie nadmuchane balony i pisaki. Każde z nich rysuje na nim np. zabawną minkę. Następnie powoli dmuchamy po kolei wszystkie balony i pozwalamy dzieciom obserwować, jak zmieniają się ich rysunki.

„Mumie” – próba dokładności.
Dzieci dzielimy na dwie grupy. Każda z grup wybiera spośród siebie 3 osoby,1 osoba stoi nieruchomo, a pozostałe 2 starannie ją owijają – od szyi w dół papierem toaletowym. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to jak najszybciej i najdokładniej.

Figury woskowe
Dzieci tańczą w rytmie muzyki. Gdy muzyka ucichnie, zastygają w bezruchu tworząc „figury woskowe”. Wybrana osoba przechadza się pomiędzy uczestnikami zabawy i obserwuje czy figurki stoją nieruchomo. Gdy zauważy, że któraś figurka poruszyła się, osoba ta odpada z gry. Zabawę powtarzamy. Wygrywa dziecko, które najdłużej wytrzyma bez ruchu.

Ciepło, zimno
Jedno z dzieci wychodzi na chwilę z pokoju, a my chowamy np. jakiś owoc, maskotkę. Potem wszyscy naprowadzają poszukiwacza na właściwe miejsce, wołając „ciepło ” lub „zimno „. Zadbajmy tylko, żeby wszystkim dzieciom udało się „coś znaleźć”.

Króliczki
Dzieci przy dźwiękach muzyki kicają po podłodze. Kiedy muzyka milknie, wołamy: „Lisek na łące!”. Króliki muszą zastygnąć w bezruchu, dopóki nie odwołamy niebezpieczeństwa. Te „króliki”, które się poruszą, wypadają z gry.

Jakie to zwierzę
Chowamy się za przymkniętymi drzwiami i kolejno naśladujemy głosy różnych zwierząt. Dzieci odgadują, czyj to głos. Można naśladować różne zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie.

Piłka parzy
Dzieci stoją w kółku, jedno wybrane dziecko stoi poza kółkiem .
Kiedy dzieci podają sobie piłkę, osoba stojąca poza kółkiem mówi „piłka parzy”. Dziecko, które w tym momencie złapie piłkę zamienia się miejscami z dzieckiem spoza kółka i zabawa zaczyna się od nowa.
W międzyczasie są oczywiście przerwy na ,,małe co nieco”.
Na koniec przyjęcia jest dyskoteka – repertuar dostosowany do wieku dzieci (mogą przynieść swoje własne ulubione „kawałki”).

Agnieszka Gromelska, nauczyciel świetlicy Szkoły Podstawowej nr 25 z oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie.

Zobacz gotowe scenariusze, pomysły na dekoracje i poczęstunek podczas urodzin Twojego Dziecka:

 

437 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent